Yaz Kur'an Kursları başladı

Bartın'da 2023 yılı yaz Kur'an kursları İl Müftülüğünce düzenlenen açılış programı ile başladı. Bartın İmam Hatip Camii'nde yaz Kur'an kursu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen merasimde İl Müftüsü Ömer Keskin, öğrencilerle bir araya geldi.

Yaz Kur'an Kursları başladı

Okulların tatil dönemine girmesiyle birlikte Bartın’da tüm camii ve Kur’an Kurslarında büyük bir heyecan başladı. Yaz Kur'an Kurslarına başlayan öğrenciler için açılış programı düzenlendi. Bartın İmam Hatip Camii’nde yaz Kur’an kursu öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilen merasimde İl Müftüsü Ömer Keskin, öğrencilerle bir araya geldi.

Program Hendekyanı Hafızlık Erkek Kur’an Kursu öğrencisi Ahmet Atıf Selçuk tarafından okunan Kur’an tilaveti ile başladı.

İl Müftüsü Ömer Keskin programda yaptığı konuşmada, “Biz Müslümanız, Allah’a inanıyoruz. Bizi yaratan Allah, anne-babamızı yaratan Allah, nefes aldıran Allah, yaşatan Allah, gördüğümüz her şeyi veren Allah. Dolayısıyla Allah’a karşı sorumluluklarımız var: Allah’ı tanımak onu sevmektir.” dedi.

Müftü Keskin konuşmasının devamında Kur’an Kursu öğrencilerine şu ifadelerle seslendi; “Müslüman olmanın gerekleri vardır; Namaz kılmak, oruç tutmak. Ne yapacaksınız? Bu yaz ne yapacağız inşallah? Kur’an okumayı, abdest almayı, namaz kılmayı, değerlerimizi, çeşitli duaları ve süreleri öğreneceksiniz inşallah.”

Program sonunda çocuklara pamuk şeker ve çeşitli ikramlarda bulunuldu.