Eğitim

Eğitim Haberleri

Eğitim-öğretim yılı 16 Haziran’da sona erecek

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte Hatay Afet Koordinasyon Merkezi'nde toplantı düzenleyen Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının Bartın’da dahil olmak üzere 16 Haziran tarihinde sona ereceğini ve herhangi bir uzatmanın yapılmayacağını açıkladı.

45 bin öğretmen atanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartın’daki öğretmen adaylarını da sevindirecek bir müjde verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından 45 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Atanacak öğretmenler öncelikle afet bölgelerinde görevlendirilecek.

Çocuk Üniversitesi kapılarını depremzedelere açtı

Bartın Üniversitesinden (BARÜ) gönüllü akademisyenlerin farklı alanlarda özel planlanmış programlara yer verdiği “Çocuk Üniversitesi” kapılarını depremzedelere açtı.

MEB 5 bin sözleşmeli personel alacak

Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) Bartın dahil 80 ilde merkez ve taşra teşkilatı birimlerinde 5 bin sözleşmeli personel istihdam edecek.

BARÜ’de hedef ‘daha iyiye’ ulaşmak

Bartın Üniversitesinde (BARÜ) gerçekleştirilen 14 ayrı akademik kurul toplantısında eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve sosyal sorumluluk alanlarında değerlendirmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunuldu.

Akredite program sayısı 12 oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Edebiyat Fakültesinin Felsefe, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı ile Fen Fakültesinin Moleküler Biyoloji ve Genetik programlarıyla birlikte akredite olan program sayısı 12 oldu.

Ormancılara orman zararlıları eğitimi

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisindeki Bartın, Karabük ve Zonguldak İllerinde yürütülen ormancılık çalışmalarında görev alan Orman İşletme Müdür Yardımcıları ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik olarak ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması ve orman zararlılarıyla mücadele konularında düzenlenen hizmet içi eğitim semineri Zonguldak’ta yapıldı.

Depremzede 99 bin 853 öğrenci 71 ile nakledildi

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 21 Şubat tarihi itibarıyla deprem bölgesindeki illerden 99 bin 853 öğrencinin Bartın dahil 71 ile nakil işlemlerinin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Eğitim-öğretimin ikinci yarıyılı başladı

Kahramanmaraş depremleri dolayısıyla ara tatili uzatılan 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı ikinci dönemi, tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da başladı. Öğrenciler, yaklaşık 1 ay sonra yeniden arkadaş ve öğretmenlerine kavuşurken Bartın Valisi Nurtaç Arslan, eğitim-öğretimin ilk gününde Gürgenpınarı İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Özer’den YKS ve LGS açıklaması

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası eğitim alanında alınan kararlara ilişkin açıklamada bulundu. Özer, "LGS'yi sadece 8'inci sınıfın I. dönem konularından yapacağız. Yine YKS'de 12'nci sınıfın II. dönem konuları sınavda dâhil olmayacak." dedi.

Eğitime verilen ara 20 Şubat’a uzatıldı

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Malatya’da Bartın’daki öğrenci, veliler ve öğretmenleri de yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer, tüm Türkiye'de 13 Şubat'a kadar eğitim öğretime verilen aranın 20 Şubat'a kadar bir hafta daha uzatıldığını açıkladı. Yükseköğretim Kurulu da (YÖK) Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle üniversitelerde bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışının ikinci bir duyuruya kadar geçici olarak ertelediğini duyurdu. YÖK’ün kararı Bartın Üniversitesini de kapsıyor.

Bartın’da “Matematik Seferberliği” başladı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) planlanan “Matematik Seferberliği”nin Bartın ayağı başladı. Seferberliğin açılışında konuşan Milli Eğitim İl Müdürü Oğuzhan Acar, 14 Mart 2023 tarihinin dünya matematik günü olarak belirlendiğini ifade ederek Bartın’da matematik tiyatrosuna eş olarak Matvivor düzenleyeceklerini söyledi. Bartın Valisi Nurtaç Arslan ise “Milli Eğitim Bakanlığımız 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında böyle bir seferberlik başlatarak çok güzel bir faaliyeti hayata geçiriyor. Çocuklarımıza anaokullarından başlamak üzere matematiği sevdirmek, matematiği gerçekten yaşatarak öğretmek çok önemli” dedi.

Türk bürokrasisinin son 40 yılı incelenecek

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) TÜBİTAK tarafından desteklenen projesiyle 12 ilde çeşitli kademelerde görev alan 1.338 bürokratla yüz yüze görüşmeler yapılarak Türk bürokrasisinin son 40 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunulacak

Bartın’da 14 okul seçildi

Bartın’da 14 okul, 2021 yılı Mesleki Eğitim Akreditasyonuna seçildi. Akreditasyona seçilen okullar; Bartın İMKB Ortaokulu, Bartın TOKİ İlkokulu, İl Özel İdaresi Mustafa Aydede Okulu, Gürgenpınarı Ortaokulu, Bartın Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu, Şehit Mustafa Yaman Anadolu İmam Hatip Lisesi, Bartın Kemal-Sabriye Ocakçı Primary School, Bartın Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi, İstiklal İlkokulu, Davut Fırıncıoğlu Anadolu Lisesi, Bartın Kozcağız Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ertuğrul Gazi Ortaokulu, Merkez İmam Hatip Lisesi ve Kozcağız İmam Hatip Ortaokulu oldu.

BARÜ’den verimlilik alanında gururlandıran ödül

Bartın Üniversitesi (BARÜ), Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen 8. Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında 593 proje başvurusu arasından yapılan değerlendirmeyle Kamu Kategorisinde ikincilik ödülü almaya hak kazandı.

Uluslararası araştırmacılar BARÜ’de

Cezayir’in Mohamed Boudiaf-M’sila Üniversitesi ile Oum El Bouaghi Üniversitesinden gelen doktora öğrencileri Bartın Üniversitesindeki (BARÜ) araştırmalarını başarıyla tamamladı.

Ava çıktı, hayatını kaybetti

Domuz avından acı haber

İş birliği alanlarında görüş alışverişi

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ile Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik’i ziyaret etti.

BARÜ, Türkiye’nin 9. En yeşil kampüsü oldu

Bartın Üniversitesi (BARÜ), yükseköğretim kurumlarını çevreye duyarlılık ve sürdürülebilirlik alanlarında değerlendiren Green Metric (Yeşil Ölçüm) sıralamasında Türkiye’nin en iyi 9’uncu, Dünya’nın ise 159’uncu yeşil kampüsü oldu.

Toplam 350 haber.