Güncel

Güncel Haberleri

Balamba’ya Kavşaksuyu deposu

Bartın Belediyesi Kavşak Suyu Depoları projeleri kapsamında Çaydüzü Mahallesi Balamba Caddesi’ne Kavşak Suyu deposu yerleştirmek üzere çalışma başlattı.

Komisyon raporuna muhalefet şerhi!

Cumhuriyet Halk Partili Milletvekillerinden Amasra Maden Faciası’na ilişkin Muhalefet Şerhi sonrası kurulan Meclis Araştırma Komisyonu raporuna ilişkin açıklama "Facia bağıra bağıra gelmiş ama raporlarında sorumlusu yok!" dedi.

Yürekli “Alçakça saldırıyı lanetliyoruz”

Türkiye Gençlik Vakfı Bartın Temsilcisi Soner Yürekli, Danimarka'da kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve Türk bayrağına yapılan çirkin saldırıya tepki gösterdi. “Müslümanlar olarak yapılan bu alçakça saldırıyı lanetliyoruz. Teröre desteğin, kutsal değerlere saldırının bahanesi kesinlikle düşünce özgürlüğü olamaz. Avrupa bu köhnemiş zihniyetten derhal vazgeçmelidir” dedi.

GMİS “Amasra’da üretime devam etmek istiyoruz”

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesi’nde madenciyi bilgilendirdi. GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, 14 Ekim 2022’deAmasra Müessesesi’nde meydana gelen kazanın ardından yeniden üretime başlanabilmesi için çalışmaların sürdüğünü, ocakların iş sağlığı ve güvenliği açısından güvenli hale getirilmesinin andından üretime devam etmek istediklerini belirtti.

Fırıncıoğlu göreve başladı

Cemal Akın’ın istifasının ardından boşalan Bartın Belediye Başkanlığı koltuğuna oturacak isim belli oldu. Belediye Başkanvekili Hüseyin Manav başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, Belediye Başkanını seçti. CHP’den Mehmet Bahadır Karakaş, AK Parti’den Enes Gizli ve MHP’den Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun yarıştığı seçimlerin ikinci turunda rakiplerine karşı 17 oy alan Fırıncıoğlu, Bartın Belediye Başkanı oldu. AK Parti’nin aday göstermemesine rağmen adaylığını koyan Enes Gizli, kendisine oy atmayan AK Parti gurubuna sitem etti. Cumhur İttifakının yerele de yansımasıyla AK Partili ve MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin oylarına seçilen Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ise Bartın Belediyesi önünde düzenlenen törenle görevi Cemal Akın’dan devraldı. Başkan Fırıncıoğlu, Belediyedeki ilk toplantısını daire müdürleriyle yaptı.

Kalaycı, Yapacak daha çok işimiz var

AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Turhan Kalaycı, ziyaret programlarına kent merkezi ve Amasra İlçesinde devam etti. Ziyaretlerinde vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılanan Kalaycı, “Güzel ülkemize ve aziz milletimize hizmet yolunda durmadan yorulmadan koşmaya devam ediyoruz. Çünkü bizim duracak, dinlenecek zamanımız yok. Ülkemiz için, milletimiz için yorulma lüksümüz yok. Bizim ülke sevdamız, millet sevdamız var. Yapacak daha çok işimiz var” dedi.

Belediye Başkanı seçimleri yarın!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, 14 Mayıs genel seçimlerinde milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesinin ardından boşalan Belediye Başkanlığı koltuğuna kimin oturacağı yarın belli oluyor. Şuanda AK Partili Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Manav’ın vekaletten yürüttüğü göreve kimin getirileceği Belediye Meclisinin kendi arasında yapacağı seçimle belli olacak. Akın, görevi bırakmasından ardından MHP Merkez İlçe Başkanlığında yaptığı basın açıklamasında kendi adaylarının Hüseyin Fahri Fırıncı olduğunu söylemişti.

TSO yönetimi toplandı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO), Halil Balık başkanlığında olağan yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Tunç: “Bu zor günleri hep birlikte atlatacağız”

Bartın Karayolu Yük Taşıma Kooperatifinin Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Genel Kurula AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç da katıldı. Grup Başkanvekili Tunç, kongrede “Millet olarak yaraları sarmanın gayreti içerisindeyiz. Devletimiz büyük, milletimiz büyük. Bu büyük felaketin üstesinden gelip yaraları saracaktır” dedi.

Belediye Başkan Vekili Av. Hüseyin Manav

Cemal Akın’ın Milletvekilliği Adaylığı İçin Bartın Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından, Bartın Belediye Başkanlığına Vekaleten Av. Hüseyin Manav atandı.

Belediye Başkanı kim olacak?

MHP’den milletvekili adaylığı için Bartın Belediye Başkanlığı görevinden istifasını veren Cemal Akın’ın yerine kimin geleceği merak konusu oldu. Konuyla ilgili ilk açıklama Akın’ın kendisinden geldi. Akın, adaylarının Belediye Başkan Vekili Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu olduğunu söyledi.

Tunç “Hiçbir endişeye mahal yok”

Bartın Irmağı ve Yan Kolları Islah Projesi çalışmalarının başlandığını duyuran AK Parti Grup Başkanvekili Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, tartışmalara konu olan projenin Yalı mevki kısmıyla ilgili ise “Bartın için çok  önem arz eden projemiz kent merkezindeki taşkın riskini azaltacak turizm açısından da Bartın’ımıza ayrı bir güzellik ve değer katacak. Basına yansıyan projenin yalı bölgesindeki kısmı ile ilgili olarak proje revizyonu çalışmalarımız da devam etmektedir. Bu konuda hiçbir endişeye mahal bulunmamaktadır” dedi.

Koçak Asaleten atandı

Özlem Koçak, Bartın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne asaleten atandı.

Arslan Seçim Bölge Güvenlik Toplantısına katıldı

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy başkanlığında 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi nedeniyle “Seçim Bölge Güvenlik Toplantısı” gerçekleştirildi. Gölbaşı Vilayetler Evi'ndeki toplantıya 14 ilin yöneticileri, emniyet, jandarma ve sahil güvenlik birimleriyle birlikte Bartın Valisi Nurtaç Arslan da katıldı.

Rapor “Havalandırma sistemi yetersiz” dedi

1 aylık ek süreyle birlikte 4 ay gibi bir zamanda çalışmalarını bitiren Amasra Maden Kazası Araştırma Komisyonu taslak raporunu tamamladı. AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız başkanlığındaki komisyon üyelerine gönderilen raporda kazanın tüm nedenleri, kazanın oluşumuna etki edebilecek tüm faktörler ve aksaklıklar sıralanarak maden ocağındaki havalandırma sisteminin yetersizliğine dikkat çekildi. Rapor, milletvekillerinin görüş ve önerilerinin ardından esas rapor haline getirilerek Meclis Başkanlığına sunulacak.

Yukarı havza ıslahlarına 307 milyon TL ödenek

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da sel ve su taşkınlarını önlemek için Merkez İlçe, Ulus, Kurucaşile, Arıt ve Kumluca Beldesini kapsayacak şekilde yukarı havza ıslahları yapımına toplam 307 milyon 340 bin 660 TL ödenek ayırdıklarını açıkladı.

Mehmet Akif Ersoy anıldı

İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 102. yıl dönümü ile Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle program düzenlendi.

KÖYDES ödeneği 12 milyon TL arttı

Bartın’ın 2023 KÖYDES ödeneği belli oldu. AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 2023 yılı için 59 milyon 492 bin 91 TL KÖYDES ödeneği aktarıldığını açıkladı. Bu rakamla 2022 yılında 47 milyon 219 bin 317 TL KÖYDES ödeneği olan Bartın’ın ödeneği 12 milyon TL’den fazla artmış oldu.

Aladağ'da 500 hak sahibine 404 tapu

Bartın Aladağ Mahallesinde 7 bin 900 metrekare alanda yapılan çalışmalarla 19 tapuyu hak sahiplerine kavuşturan Bartın Belediyesi yine aynı mahallede 500 hak sahibine daha tapularını verdi. Belediye bu kez 240 bin metrekarelik alanda çalışma yaparken Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, tapu teslim töreninde Aladağ Mahallemizde 240 bin metrekarelik alan için 500 hak sahibine 404 tapu teslimi yapacağız. 3 bölgede çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Toplam 10966 haber.