Bartın’ın Rıza’sı fark attı
Tüm yurtta olduğu Bartın’da da seçmenler sandık başına gitti. Seçmen il genelinde 429 sandıkta belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği, il genel meclisi üyeliği ve muhtarlık için oy kullandı. 61 bin 720 seçmenin sandık başına gittiği şehir merkezinde ise Bartın Belediye Başkanlığı için CHP’nin Adayı Rıza Yalçınkaya, Cumhur İttifakının Adayı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, İYİ Parti’nin adayı Atınç Günal, Gelecek Partisinin adayı Yasemin Dora Kurtkaya, Yeniden Refah Partisinin adayı Faruk Tutkun ve Zafer Partisinin adayı Yusuf Aksoy yarıştı. Sandıktan ise çıkan isim büyük bir farkla Rıza Yalçınkaya oldu. Yalçınkaya, uzun yıllardan sonra yeniden Bartın Belediye Başkanı seçildi.