Siyaset

Siyaset Haberleri

Kalaycı: “Gönülden hizmet ediyoruz”

Bartın kent merkezi başta olmak üzere ildeki her noktaya ziyaretler gerçekleştiren AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Turhan Kalaycı, “Partimizi milletimizin gönlünden atamazlar. Çünkü milletimizi karşılıksız seviyor, gönülden hizmet ediyoruz” dedi.

Arslan “Karadeniz gazında sona gelindi”

Kozcağız ve Kumluca teşkilatları ile bir araya gelen AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan, “Karadeniz gazının milli dağıtım sistemimize verilmesine ilişkin çalışmalarda sona geldik. Bu projelerimizin sürmesi ve kalıcı olması için tek yol partimizdir, Cumhur İttifakıdır” dedi.

Yıldırım “Avrupa seçimlere müdahale etmeye çalışıyor”

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanı Murat Yıldırım, ülkemizde yapılan seçimlerde gurbetçilerin oy kullanamaması için Avrupa’da çeşitli baskı ve yıldırma politikalarının uygulandığını belirterek, seçimlerin önemine bir kez daha vurguladı.

AK Parti SKM yönetimlerini belirledi

AK Parti Bartın İl başkanlığı seçim sürecinde görev yapacak Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) yönetimleri belirlendi.

Memleket’ten seçim kritiği

14 Mayıs seçimlerinde Bartın Milletvekili Aday Adaylarını açıklayan Memleket Partisi Bartın İl Başkanlığı, cumhurbaşkanlığı seçimleri için 100 bin imzayı tamamlayan Genel Başkan Muharrem İnce’nin adaylığıyla ilgili konuştu.

Akın “Bartın’ı ekonomik güç merkezine dönüştüreceğiz”

Hafta sonunu yoğun seçim çalışmalarıyla geçiren MHP Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın, “Güçlü ve kapsamlı çalışmalarla Bartın’ı ekonomik güç merkezine dönüştürmenin gayretiyle çalışıp ilimizi istihdam alanlarıyla donatırken bugüne dek olduğu gibi her daim halkımızın yanında olacağız.” dedi.

Kalaycı “Bartın’da 2 milletvekilliğini de kazanacağız”

Kozcağız ve Kumluca Beldelerini ziyaret eden AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Turhan Kalaycı, “milletimiz güçlü Türkiye’ye, Türkiye yüzyılına evet diyecektir. Biz de Bartın’dan bu kutlu davaya inşallah 2 milletvekili ile güçlü bir şekilde destek olacağız” dedi.

Akın “Güçlü Bartın için olarak göreve talibiz”

MHP Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın Bartın halkının beklediği ilin değişimi ve gelişimi için göreve talip olduğunu ifade ederek, “Bartın’ın geleceği için temel nitelikteki projeleri Belediye Başkanlığımız süresince bir bir hayata geçirdik. Şimdi Bartın’ın kabuğunu kıracak, Bartın’da değişim ve gelişimi başlatacak projeler ile birlikte ilçelerimizi, beldelerimizi ve köylerimizi ihya edecek yatırımların takipçisi olmak üzere Milletvekili Adayı olarak göreve talibiz. Bartın halkının desteği ile güçlü Bartın’ı hep birlikte inşa edeceğiz.” dedi.

Akın “Bartın’ı çok daha ileriye taşıyacağız”

Bartın şehir merkezinde, ilçelerde, beldelerde ve köylerde seçim çalışmalarına aralıksız devam eden MHP Milletvekili Adayı Cemal Akın, halkla iç içe geçen Belediye Başkanlığı görevi süresince Bartın’ın yerel yönetimler düzeyindeki sorunlarına ortak akılla çözüm ürettiklerini ve büyük Bartın’ın temelleri sayılabilecek onlarca projeye imza attıklarını söyledi. Akın, “Şimdi Milletvekili olarak Bartın’ı çok daha ileriye taşıyacak projelerin ve yatırımların takipçisi olmak için göreve talibim” dedi.

 “Engelleri Zorlukları Hep Birlikte Aşarız”

Bartın Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden ve 20 Mart Pazartesi günü MHP Bartın Milletvekili Adaylığı başvurusunu MHP Genel Merkezi’nde yapan Cemal AKIN, “Memleketimizin ikbali, halkımızın refahı için çalışıp, şehrimizin gelişmesi ve büyümesine hizmet edecek projelerin takipçisi olmak üzere kutlu bir yola çıktık. Halkımızdan aldığımız güçle biz hiç yorulmadık, yorulmayız. Engelleri zorlukları hep birlikte aşarız.” açıklamasında bulundu.

Deva ırmak ıslah proje ihalesini şeffaf bulmadı

Bartın’da partililerle bir araya gelen Deva Partisi Doğa Hakları ve Çevre Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, tartışmalı Bartın Irmağı Islah Projesiyle ilgili “Bu projeyi ihaleye çıkarttınız da hiçbir şekilde şeffaf bir ihale çıkartmadınız. Daha da önemlisi bunu nereden, nasıl, hangi şartlarda, nasıl bir sistemle yapıyorsunuz” şeklinde konuşarak hükümete yüklendi.

Gölbucaklı ve Bozkurt aday adayı oldu

14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi süreciyle ilgili Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim takvimi başlarken siyasi partilerin Bartın’daki milletvekili aday adayları yavaş yavaş belli oluyor. Memleket Partisinin Bartın aday adayları da müracaatını yaptı.

Kalaycı’ya yoğun sevgi seli

Bartın kent merkezinde ve Kumluca Beldesinde adım atmadık nokta bırakmayan AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Turhan Kalaycı “Seçimlere 2 aydan az bir süre kaldı. Bu seçimler yüz yılımızın en önemli seçimi. Bir tarafta her türlü kirli oyunlarla, koltuk sevdasına düşmüş, ülkemizin bütün kazanımlarını yok etmekle tehdit eden muhalefet, diğer tarafta ‘durmak yok, hizmete devam, icraata devam’ diyen AK Parti ve Cumhur ittifakı var” dedi.

Akın seçim turlarına resmen başladı

Bartın Belediye Başkanlığından istifa ederek MHP’den 1. Sıra Bartın Milletvekili Adayı olan Cemal Akın, seçim turlarına resmen başladı. Bu kapsamda Amasra İlçesi, Şiremişçavuş ve Gecen Mahallesindeki vatandaşlarla bir araya gelen Akın, “Ülkemizin bekası ve elbette evladı olduğum Bartın’ımızın umut dolu yarınları için bugüne dek olduğu gibi bugünden sonrada halkımızın güç veren sevgisi ve desteği ile heyecan ve gayretle çalışmaya devam edeceğim” dedi.

Kalaycı, gün birlik günü

Aday adayı olduğu günden bu yana da çalışmalarını sürdüren Kalaycı, son olarak Kurucaşile İlçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek, hem sohbet edip, hem de talepleri dinledi.

“Bizim muradımız Bartın, bizim bekamız Bartın”

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Bartın Milletvekili Adayları Cemal Akın ile Sezai Hangişi, Kemerköprü Mahallesi’nde bulunan seçim bürosunda partililerle ve basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bartın’da büyük sorunları çözüme kavuştuklarını belirten Başkan Akın, Bartın’ı Ankara’da temsil etmek için aday olduğunu belirterek “Ben yorulmam, tatil yapmam, öyle bir huyum yok. Yoruldum bahanesine asla kapılmam, ‘uyuyordum telefonu açamadım’ demem, ‘ne yapayım?’ demem ‘yapacağım’ derim. Beni hepiniz bilirsiniz iyi işlerde ben olmazı tanımam. İyi işlerde inat murat getirir. Bizim muradımız Bartın, bizim bekamız Bartın, büyük Bartın olsun istiyoruz” dedi. MHP Bartın Milletvekili Aday Adayı Sezai Hangişi de Bartın’ın sorunlarını çözmeye talip olduklarını belirtti.

AKIN GÖZYAŞLARIYLA GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

14 yıldır Bartın Belediye Başkanlığı yapan ve uzun bir süredir partisi MHP’den milletvekili adaylığına kesin gözüyle bakılan Cemal Akın, 14 Mayıs seçimlerine giden yolda ilk adımı attı. Bartın Belediyesi önünde “Bu bir veda konuşması değil, bu bir vefa konuşmasıdır” diyerek çalışma ve yol arkadaşlarına, partililere ve vatandaşlara seslenen Akın, “Bartınımızı ve Bartında yaşayanları daha ileriye taşıyacak proje ve programlarımız, kendimize ve milletimize olan tam güvenimiz, azmimiz ve inancımızla Allah’ın izni ile 14 Mayıs seçimlerinde desteğinizi alarak yolumuza devam edeceğimiz inancındayız” sözleriyle ve zaman zamanda göz yaşlarına hakim olamayarak görevinden istifa etti.

Kalaycı seçim turlarına başladı

AK Parti Bartın Milletvekili Aday Adayı Turhan Kalaycı, ziyaretlerine devam ediyor. Kalaycı, beraberindeki kalabalık bir heyetle geçtiğimiz gün kent merkezinin yanı sıra ilçe ve beldelerde de temaslarda bulundu. Kalaycı temaslarında “Buruk bir seçim yaşıyoruz. Felaketin boyutu çok büyük. Bu seçim çok daha birbirimize kenetleneceğimiz seçim. Hizmet yolunda hepimiz beraberiz. İnşallah 14 Mayıs 2023 tarihindeki seçimlerde hem Cumhurbaşkanımız hem de cumhur ittifakımız gerekli cevabı verecektir” dedi.

İstifasını veren Hangişi adaylık yolculuğuna çıktı

Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) Bartın 2. Sıra Milletvekili Adayı olan Türk Eğitim Sen Bartın Şubesi Başkanı Sezai Hangişi, kamudaki görevinden ayrılmak için İl Milli Eğitim Müdürlüğüne istifasını verdi. İstifayla öğretmenlikten ayrılan Hangişi Müdürlük önünde yaptığı açıklamada “Yeni bir sürece başladık. Kamu çalışanlarının sözü olacağız. Önümüzdeki 2 aylık süreçte elimizden geleni yaparak Bartın’da vekillerimizi Allah’ın izniyle çıkaracağız” dedi.

Toplam 602 haber.