Siyaset

Siyaset Haberleri

Yeniden Refah “İlk seçimde iktidardayız”

Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanlığı, Çaydüzü, Esentepe ve Hendekyanı mahallelerini ziyaret etti. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Merkez İlçe Başkanı Yasin Kalem, “Geçmişte olduğu gibi, bu gün de, bu necip millete ve bu güzel ümmete hizmet etmek için canla başla çalışıyoruz. Hedefimiz ilk seçimde Yeniden Refah’la iktidar olacak, Dr. Fatih Erbakan’ı başkan yapacağız” dedi.

Kalaycı: “2023 seçimlerinden zaferle ayrılacağız”

Kışla Köyü sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı “20 yıldır girdiğimiz bütün seçimlerden zaferle ayrıldık. İnşallah 2023 seçimlerinden de zaferle ayrılacak kazanımlarımızı sürekli hale getirmek için geceli gündüzlü çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Kurtkaya “Kadınlar göz ardı edilemez”

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günüyle ilgili açıklama yapan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Ehliyet ve liyakat ilkelerini göz ardı eden ve kadınlarımızı kimi zaman rencide edebilen kota uygulamaları da, kadınların siyasi ve bürokratik hayat içindeki mağduriyetlerini göz ardı eden yaklaşımları da doğru bulmuyoruz” dedi.

Bankoğlu: "Dünyayı değiştiren kadınlar olacak"

CHP Bartın Milletvekili, Parti Meclisi ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının Kabulü’nün 88. yılına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Eyüp Sabri Kundak, İYİ Parti’de

Etkinlik sektörünün önemli isimlerinden, iletişim uzmanı ve Bartınlı genç iş insanı Eyüp Sabri Kundak, İYİ Parti kurmaylarının daveti ve Genel Başkan Meral Akşener’in desteği ile İYİ Parti’ye katıldı. Kundak’a parti rozetini Akşener taktı.

Kasapoğlu: "“Bu sistem, halkın hür iradesine darbedir”

AK Parti Grup Başkanvekili Yılmaz Tunç’un 6’lı masanın anayasa değişikliği önerisini eleştirisine cevap veren İYİ Parti Bartın İl Başkanı Sayın Mehmet Kasapoğlu, “Türkiye’yi daha ne kadar geriye getirebiliriz? Diye her yolu deniyorlar” dedi.

Erbakan’dan Bartın’a teşekkür

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 6 Kasım’da Ankara Arena spor salonunda yapılan partisinin 2. Olağan Kongresine büyük katılım sağlayan Bartın Teşkilatına bir belge göndererek teşekkür etti.

İYİ Parti Ulus İlçe Kongresi yapıldı

İYİ Parti’de Büyük Kurultay öncesi il ve ilçe teşkilatları kongre süreçleri devam ediyor. Bu kapsamda İYİ Parti Ulus İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Kongredeki seçimlerde ise Yusuf Yıldırım İYİ Parti Ulus İlçe Başkanı seçildi.

Saadet’ten “İktidara hazırız” mesajı

Saadet Partisi Bartın İl Teşkilatı, İl Divan Toplantısını Amasra’da gerçekleştirdi. Toplantıda yaklaşan seçimin Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden biri olduğunu belirten Saadet Partisi İl Başkanı Mücahit Mekeç, iktidara hazır olduklarını ve Türkiye’nin sorunlarını en etkili şekilde çözeceklerine olan inançlarının tam olduğunu söyledi.

Karakaş “İktidarın U dönüşü tamamen duygusal”

Türkiye’nin iç ve dış politikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, “İktidarın dış politikadaki U dönüşlerinin perde arkasında ‘borç ve dolar’ bulma talebinin olduğu son gelişmelerle netleşti” dedi.

Karakaş: “Sınırlar yol geçen hanına dönmüş!”

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Gaziantep'in Karkamış ilçesine hain PKK terör örgütü tarafından düzenlenen roket saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek “Sınırlar yol geçen hanına dönmüş! Dileyen gelip eylem yapıp gidiyorsa, ABD ya da bir başka dış gücü suçlamadan önce, tüm bunları önleyemeyen iktidar siyasi sorumluluğunu, beceriksizliğini kabul etmek zorunda!” dedi.

Kalaycı “Muhalefet borsa ve ekonominin çökmesini istiyor”

Kumluca Beldesi ve Özbaşı Köyü sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, borsa ve ekonomi üzerinden muhalefeti eleştirerek “Şimdi de çıkmışlar borsa üzerinden manipülasyon yapma derdindeler. Bunların derdi milletimizin geleceği değil. Bunların derdi ülkeye ne olursa olsun da seçimi biz kazanalım derdi. Bunların derdi koltuk derdi, bunların amacı içlerindeki Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının verdiği hırs ve nefret. Bir insan borsasının, ekonomisinin çökmesini isteyebilir mi? Ama bunu isteyen, bunun olması için mücadele eden bir muhalefetle karşı karşıyayız” dedi.

Kalaycı “Algı ve karalamalara rağmen büyüyoruz”

Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, Kozcağız Belde Başkanı Hasan Akalın ve Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın katılımıyla düzenlenen programda yeni üyelere rozetlerini takan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı yapılan algı ve karalamalara rağmen parti olarak büyümeye devam ettiklerini söyledi.

Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı belli oldu

Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı belli oldu. Hacı Gölbucaklı’nın il başkanı olmasıyla boşalan göreve Kadın Kollarından sorumlu, İl Başkan Yardımcısı Özge Öztekin getirildi. Öztekin, yeni Merkez İlçe Başkanı oldu.

Kalaycı’dan yoğun köy ziyaretleri

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, yoğun köy ziyaretleri programlarına Akıncılar ve Kaşbaşı köyleri ile devam etti. İl Başkan Yardımcısı Ayhan Tepe ve teşkilat mensuplarının hazır bulunduğu ziyaretlerde köy sakinleri tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Kalaycı, “Birbirimizi gönülden dinlemeye, tevazu, samimiyet, gayret ile yürekten çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kalaycı “Seçimlerde halkımız oyunu AK Parti’den yana kullanacaktır”

Celilbeyoğlu köyünde vatandaşlarla buluşan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “AK Parti iktidarında milletimizin kaynakları milletimize her zaman hizmet olarak geri döner. Bunu milletimiz de gayet iyi biliyor. Bu yüzdendir ki 2023 seçimlerinde de halkımız oyunu AK Parti’den yana, Cumhur İttifakından yana, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanacaktır” dedi.

Yeniden Refah Erbakan’la yola devam ediyor

Yeniden Refah Partisi, 2. Olağan Büyük Kongresini yaptı. Bartın parti teşkilatının da katıldığı kongrede Genel Başkan Fatih Erbakan, 225 delegenin tümünün oylarını alarak yeniden genel başkan seçildi.

Bankoğlu, Londra temaslarını anlattı

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, üç gün süren Londra temasları hakkında bilgi vererek "Geleceğimizi bilgi ve teknoloji ile aydınlatacağız” dedi.

Kalaycı “Kentimizi birlik ve beraberlik içerisinde geliştiriyoruz”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kozcağız bölge muhtarları ile birlik ve beraberlik toplantısında bir araya geldi.

Toplam 549 haber.