Siyaset

Siyaset Haberleri

Saadet’ten “İktidara hazırız” mesajı

Saadet Partisi Bartın İl Teşkilatı, İl Divan Toplantısını Amasra’da gerçekleştirdi. Toplantıda yaklaşan seçimin Türkiye tarihinin en kritik seçimlerinden biri olduğunu belirten Saadet Partisi İl Başkanı Mücahit Mekeç, iktidara hazır olduklarını ve Türkiye’nin sorunlarını en etkili şekilde çözeceklerine olan inançlarının tam olduğunu söyledi.

Karakaş “İktidarın U dönüşü tamamen duygusal”

Türkiye’nin iç ve dış politikasıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, “İktidarın dış politikadaki U dönüşlerinin perde arkasında ‘borç ve dolar’ bulma talebinin olduğu son gelişmelerle netleşti” dedi.

Karakaş: “Sınırlar yol geçen hanına dönmüş!”

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Selim Karakaş, Gaziantep'in Karkamış ilçesine hain PKK terör örgütü tarafından düzenlenen roket saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar dileyerek “Sınırlar yol geçen hanına dönmüş! Dileyen gelip eylem yapıp gidiyorsa, ABD ya da bir başka dış gücü suçlamadan önce, tüm bunları önleyemeyen iktidar siyasi sorumluluğunu, beceriksizliğini kabul etmek zorunda!” dedi.

Kalaycı “Muhalefet borsa ve ekonominin çökmesini istiyor”

Kumluca Beldesi ve Özbaşı Köyü sakinleriyle bir araya gelen AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, borsa ve ekonomi üzerinden muhalefeti eleştirerek “Şimdi de çıkmışlar borsa üzerinden manipülasyon yapma derdindeler. Bunların derdi milletimizin geleceği değil. Bunların derdi ülkeye ne olursa olsun da seçimi biz kazanalım derdi. Bunların derdi koltuk derdi, bunların amacı içlerindeki Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının verdiği hırs ve nefret. Bir insan borsasının, ekonomisinin çökmesini isteyebilir mi? Ama bunu isteyen, bunun olması için mücadele eden bir muhalefetle karşı karşıyayız” dedi.

Kalaycı “Algı ve karalamalara rağmen büyüyoruz”

Kadın Kolları Başkanı Evren Ayvaz, Kozcağız Belde Başkanı Hasan Akalın ve Kozcağız Belediye Başkanı Mustafa Karaman’ın katılımıyla düzenlenen programda yeni üyelere rozetlerini takan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı yapılan algı ve karalamalara rağmen parti olarak büyümeye devam ettiklerini söyledi.

Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı belli oldu

Memleket Partisi Merkez İlçe Başkanı belli oldu. Hacı Gölbucaklı’nın il başkanı olmasıyla boşalan göreve Kadın Kollarından sorumlu, İl Başkan Yardımcısı Özge Öztekin getirildi. Öztekin, yeni Merkez İlçe Başkanı oldu.

Kalaycı’dan yoğun köy ziyaretleri

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, yoğun köy ziyaretleri programlarına Akıncılar ve Kaşbaşı köyleri ile devam etti. İl Başkan Yardımcısı Ayhan Tepe ve teşkilat mensuplarının hazır bulunduğu ziyaretlerde köy sakinleri tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan Başkan Kalaycı, “Birbirimizi gönülden dinlemeye, tevazu, samimiyet, gayret ile yürekten çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Kalaycı “Seçimlerde halkımız oyunu AK Parti’den yana kullanacaktır”

Celilbeyoğlu köyünde vatandaşlarla buluşan AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, “AK Parti iktidarında milletimizin kaynakları milletimize her zaman hizmet olarak geri döner. Bunu milletimiz de gayet iyi biliyor. Bu yüzdendir ki 2023 seçimlerinde de halkımız oyunu AK Parti’den yana, Cumhur İttifakından yana, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan yana kullanacaktır” dedi.

Yeniden Refah Erbakan’la yola devam ediyor

Yeniden Refah Partisi, 2. Olağan Büyük Kongresini yaptı. Bartın parti teşkilatının da katıldığı kongrede Genel Başkan Fatih Erbakan, 225 delegenin tümünün oylarını alarak yeniden genel başkan seçildi.

Bankoğlu, Londra temaslarını anlattı

CHP Bartın Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Av. Aysu Bankoğlu, üç gün süren Londra temasları hakkında bilgi vererek "Geleceğimizi bilgi ve teknoloji ile aydınlatacağız” dedi.

Kalaycı “Kentimizi birlik ve beraberlik içerisinde geliştiriyoruz”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Kozcağız bölge muhtarları ile birlik ve beraberlik toplantısında bir araya geldi.

Yeniden Refah’ta büyük kongre heyecanı

Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanlığı 6 Kasım Pazar günü Ankara Arena Spor Salonunda yapılacak olan 2. Olağan Büyük Kongresi için İl binasında basın toplantısı düzenledi.

Kalaycı’ya yoğun ilgi!

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, teşkilat mensupları ile birlikte kent merkezinde esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulundu.

Gölbucaklı:İnsanlar taş pişiriyorlar”

  Bir televizyon kanalında ülkemizdeki ekonomik ve enflasyonun geldiği son noktaya masaya koyduğu taşla tepki gösteren Memleket Partisi İl Başkanı Hacı Gölbucaklı “Şimdi bu insanlar ne yiyor, buna bakmak lazım. Ben size göstereyim insanların ne yediğini. Bakın burada bir tencere var. Bu tencerede insanlar ne kaynatıyor? Ne yiyorlar? Aş mı pişiyor? Bunda aş pişmiyor, bunda taş pişiyor bakın. İnsanlar taş pişiriyorlar. Kaynatacak bir şeyleri yok bakın. Aş mı kaynıyor taş mı kaynıyor?” Dedi. 

Saadet Partisi, tam kadro büyük kongreye gidiyor

Saadet Partisi, 8. Olağan Büyük Kongresini yapmaya hazırlanırken Bartın’dan da kongreye önemli sayıda katılım olacak. Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç, 30 Ekim Pazar günü Ankara’da yapılacak kongreye Bartın’dan 250 kişilik bir grupla katılacaklarını söyledi.

Kurtkaya “Halkımızın aklındaki sorular cevap bekliyor”

Amasra grizu faciasıyla ilgili açıklaması yapan Gelecek Partisi Bartın İl Başkanı Yasemin Dora Kurtkaya, “Halkımızın aklındaki sorular cevap bekliyor” diyerek faciayla ilgili soruları sıraladı.

Kalaycı “2013’ten sonra bir tane parti mensubumuzun FETÖ ile bağı kalmadı”

AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı, Sülek köyü sakinlerini ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Köy ziyaretinde açıklamalarda bulunan Başkan Kalaycı “FETÖ konusunda kendilerine yapılan eleştirilere “FETÖ’nün terör örgütü olarak gerçek yüzünü göstermesi 2013 yılındadır. 2013 yılından sonra bir tane partimizin mensubu FETÖ ile ortak hareket etmemiş, görüşmemiş, bağı kalmamıştır. AK Parti olarak FETÖ’nün gerçek yüzü ortaya çıkınca topyekun mücadeleye başladık. Biz bu örgütü hizmet hareketi diye desteklerken muhalefet olanlar, terör örgütü olduğu ortaya çıkınca birden FETÖ sevdalısı olup, kapılarında nöbet tutmaya başladı” şeklinde cevap verdi.

Karakaş ve Kasapoğlu’ndan Kalaycı’ya sert yanıt

CHP İl Başkanı Selim Karakaş ve İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Kasapoğlu, AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı’nın “Ahmet Oktay’la Enine Boyuna” programındaki açıklamalarına sert tepki gösterdi. Başkan Karakaş, “AK Parti İl Başkanı ya canlı yayın heyecanı ile ne söylediğini bilmiyor, ya da bilinçli olarak trollük yapıyor” derken Başkan Kasapoğlu’da “Partimiz içerisindeki teşkilat yenileme ve seçim öncesi hazırlıklar sebebi ile, stratejik kararımız ve planlarımız gereği belirli bir tarihe kadar sessiz kalmayı tercih etmemize rağmen, yerelimizdeki siyasiler tarafından yapılan bazı açıklamalara sessiz kalamayacağımızı belirtmek isteriz” dedi.

İNCEDEN İTTİFAK SÖYLEMLERİNE NET CEVAP

Partisinin yeni üyelerine rozet takmak Amasra ilçe başkanlığı binasını açmak ve bir dizi ziyarette bulunmak için Bartın’a gelen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce İl başkanlığında yaptığı açıklamada “6’lı masanın hiçbir yerinde değilim. Bu iktidardan da bu muhalefetten de kurtulmamız lazım” dedi.

Toplam 541 haber.