Sağlık

Sağlık Haberleri

Tunç “Tüm imkanlara sahip olacak”

400 Yataklı Bartın Devlet Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da yıllardır eksikliği hissedilen anjiyo ünitesinin de olacağı hastanenin eğitim araştırma hastaneleri ve şehir hastanelerindeki imkanların tamamına sahip olacağını söyledi.

Bartın'da grip salgını arttı!

Kışın gelmesi ve havaların da giderek soğumasıyla birlikte Bartın’da mevsimsel grip salgını artış gösterdi. Bartın Devlet Hastanesi ve özel hastane acil servisleri artan grip vakalarıyla dolarken Bartın İl Sağlık Müdürlüğü de bu artışa dikkat çekerek vatandaşları uyardı.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NE İŞÇİ ALINACAK

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’da Sağlık Bakanlığı bünyesindeki kurumlara daimi süreli işçi kadrosuna personel alımı yapılacağını açıkladı. Grup Başkanvekili Tunç, “Sağlık Bakanlığı bünyesindeki kurumlarda çalıştırılmak üzere daimi süreli işçi kadrosunda personel alımı yapılacaktır. Bartın ilimize 49 daimi personel alınacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

Kalaycı “Çabalarımızın sonucunu aldık”

400 Yataklı Devlet Hastanesine kurulacak Anjiyo Ünitesi müjdesini İl Başkan Yardımcıları Muhammed Cengiz Yalçın ve Özay Aykan ile birlikte bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere gittiği Ankara’da Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir'den alan AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı “Kentimiz için önemli bir ihtiyaç olan Anjiyo Ünitesini de kentimize kazandırdık. Bunun için Grup Başkanvekilimiz ve Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç çok büyük çaba sarf etti. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile son görüşmesinde de Anjiyo Ünitesinin sözünü aldı ve çabalarımızın sonucunu aldık” dedi.

Bir özlem bitiyor, anjiyo ünitesi kuruluyor!

Bartın’da sağlık alanında yıllardır eksikliği hissedilen ancak nüfus gibi gerekçelerle bir türlü kurulamayan, bu nedenle de hastaların il dışında tedavi olmak zorunda kaldığı anjiyo ünitesi nihayet kuruluyor. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile görüşen AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, inşaatı devam eden 400 Yataklı Devlet Hastanesine anjiyo ünitesi kurulacağını müjdeledi. Grup Başkanvekili Tunç, üniteyle ilgili olur yazısının Bartın Sağlık İl Müdürlüğüne gönderildiğini söyledi.

Üniversitede organ bağışı standı

Bartın İl Sağlık Müdürlüğünce 3-9 Kasım arası kutlanan “Organ Bağışı Haftası” dolayısıyla Bartın Üniversitesi Kutlubey Kampüsünde düzenlenen Ar-Ge Proje Fuarı etkinliğinde stant açıldı.

Bartın’a 141 sağlık personeli atanacak

Bartın’a 71 sağlık teknisyeni, 31 sağlık teknikeri, 24 hemşire, 6 ebe, 4 fizyoterapist, 2 sağlık yöneticisi, 1 psikolog, 1 biyolog ve 1 dil konuşma terapisti olmak üzere 141 sağlık personeli atanacak.

Dünya Yürüyüş Günü'nde yürüdüler

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü 3-4 Ekim 2022 Dünya Yürüyüş Günü dolayısıyla toplumda farkındalık oluşturmak için, kent merkezinde yürüyüş etkinliği düzenledi. Türk Kızılay Bartın Şubesi’nin de katıldığı etkinliğe, müdürlük çalışanları ve vatandaşlar da eşlik etti.

Kızılay’a yeni araç

Şubelere araç ve ekipman desteği veren Kızılay Genel Merkezi, bu kapsamda Bartın’a da bir araç desteği sağladı. Bartın’ı afet bölgesi olarak ilan eden Genel Merkez, araç ihtiyacı olduğuna kanaat getirerek sıfır kilometre 1 adet Ford transiti ikram aracı olarak Bartın Şubesi’ne gönderdi.

Bartın’a yeni doktor ve diş hekimleri atanıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 10’u uzman olmak üzere 11 doktor, Cem Kambur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 2’si uzman 3 diş hekimi, Ulus İlçe Hastanesine 1 diş hekimi ve Sağlık İl Müdürlüğüne 1 eczacı kadrosu tahsis edildiğini açıkladı.

Bartın’a yeni doktor ve diş hekimleri atanıyor

AK Parti Grup Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın’a 10’u uzman olmak üzere 11 doktor, Cem Kambur Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine 2’si uzman 3 diş hekimi, Ulus İlçe Hastanesine 1 diş hekimi ve Sağlık İl Müdürlüğüne 1 eczacı kadrosu tahsis edildiğini açıkladı.

Akın'dan Sağlık Müdürüne ziyaret

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, beraberinde Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ercüment Özçelik ve Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Balık ile birlikte İl Sağlık Müdürü Dr. Alpaslan Erol’u ve Müdürlük Personelini ziyaret etti.

Şoförler Odasıyla Aktıp arasında protokol

Bartın Şoförler ve Otomobilciler Odası ile Aktıp Hastanesi arasında oda üyelerine özel indirim protokolü imzalandı.

Bartın’da “Uzay Terapi” uygulaması

Bartın’da İlk Değişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde uygulanan uzay terapisiyle serebral palsi ve skolyoz hastaları ile felç durumu bulunan hastaların tedavileri hızlanırken ve özgüvenleri artıyor. Bartın Özel İlk Değişim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde görevli Fizyoterapist Büşra Karadağ, uyguladıkları Uzay Terapisi ile pek çok nörolojik hastalıkların tedavisinde başarılı sonuçlar verdiğini söyledi.

SMMMO ile Aktıp arasında sağlık protokolü

Bartın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) ile Özel Aktıp Hastanesi arasında Sağlık Hizmetleri Protokolü imzalandı.

İl Sağlık Müdürlüğü 3-9 Eylül farkındalık eğitimleri gerçekleştirdi

3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası” sebebiyle, Bartın İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında İl Sağlık  Müdürlüğü personelleri, Hükümet Caddesi üzerinde farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi.

TUNÇ: “BARTIN'A 44 DOKTOR KADROSU HAYIRLI OLSUN!”

AK Parti Grup Başkanvekili AKParti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Bartın'a 44 doktor kadrosu tahsis edildiğini açıkladı

Sağlıkta şiddeti önlemek için özel güvenlik personelinin etkinliği artırılacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığı, Bartın dahil ülke genelindeki 330 sağlık kuruluşunda çalışan 15 bin 536 özel güvenlik görevlisine eğitim vermek ve hastanelerdeki güvenlik eksikliklerini tespit etmek amacıyla yerinde inceleme başlattı. Böylece özel güvenlik görevlilerinin daha verimli çalışmaları ve meydana gelebilecek olaylara etkin müdahalede bulunması da hedefleniyor.

Bartın Devlet Hastanesi’ne ‘Anne Dostu Hastane’ unvanı layık görüldü

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığınca “Anne Dostu Hastane Programı” kapsamında Bartın Devlet Hastanesi’ne ‘Anne Dostu Hastane’ unvanı verildi.

Toplam 190 haber.