Yaklaşık 16 bin kişi E-Belediyeden yararlandı

Bartın Belediyesi, dijital belediyecilik atılımıyla hayata geçirdiği yenilikler sayesinde vatandaşlara büyük kolaylık sağlıyor. Modern teknolojiye ve gelişen altyapıyla vatandaşlara daha kolay hizmet sunmak adına önemli çalışmalara imza atan Belediye, www.bartinbelediyesi.com adresi üzerinden pek çok hizmeti Bartın halkının hizmetine sunuyor.

Yaklaşık 16 bin kişi E-Belediyeden yararlandı

“E-BELEDİYE” uygulaması ile vatandaşlar belediyeye gelmeden borç ödeme ve sorgulama, Su Abonelik Ön Başvuru, Beyan Bilgileri Sorgulama, Sicil Bilgileri Sorgulama, Tahakkuk Bilgileri Sorgulama, Tahsilat Bilgileri Sorgulama, Resmi İlan Portalı, sanal tur uygulaması, vefat ilanları sorgulama, iletişim bölümünde yer alan Çözüm Merkezi’ne başvuru gibi tüm iş ve işlemlerini bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Sitede belediye ile ilgili genel bilgiler, duyuru ve ilanlar, nöbetçi eczaneler, otobüs tarifeleri ve saatlerinin yanı sıra meclis toplantıları, belediye hizmetleri ve çalışmalarıyla ilgili en güncel haberler de yer alıyor.

“E-Belediye” Hayatı Kolaylaştırıyor

Yine ana sayfada “İletişim” bölümünde bulunan Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu’nun talimatları doğrultusunda kurulan  “İlk Adımda Çözüm Merkezi” bölümünden şikâyet, öneri, talep ve ihtiyaçlar doğrudan iletilebiliyor. Çözüm Merkezi, hizmeti halkın ayağına götürerek vatandaşın zaman kaybetmesini önleyen, güvenilir ve kolay ulaşılabilir bir yönetim anlayışını hakim kıldı. Bartın’da vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt veren ve gönüllere dokunan projeler inşa eden Başkan Fırıncıoğlu’nun büyük önem verdiği söz konusu proje bu noktada kentte  çok önemli bir boşluğu doldurdu. Bartın Belediyesi’ne gelerek veya 0378 227 10 25 (Dahili 1115-1116) ile 153 numaralı telefon aracılığıyla ulaşan vatandaşların talep ve önerilerini alan Çözüm Merkezi personeli ihtiyaçları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuluyor. Telefon numaralarının yanı sıra [email protected] ve  [email protected] mail adreslerinden de gelen talepler ilgili birimlere yönlendiriliyor.

Sanal Tur Projesi Hayata Geçti

“E-Belediye” Projesinin yanı sıra Sanal Tur projesi de hayata geçirildi. “www.sanalturbartin.com” adresi üzerinden Sanal Tur projesi ile turizm değerlerimize dünyanın her yanından erişebilirlik oranı artırıldı. Büyük önem verilen bu proje ile şehrimizin tarihi değerleri ve gezilebilecek tüm mekanlar bilgisayar ve internet ortamında interaktif olarak yukarı ve aşağı ve sağa sola olmak üzere 360°'lik bir açı ile izlenebiliyor. Bir görüntüden diğer bir görüntüye geçmek, örneğin bir dış mekandan kapıyı tıklatarak iç mekana girmek, yakınlaştırarak detayları görebilmek, fotoğraf menü vasıtasıyla yöneterek gezebilmek kolaylıkla mümkün oluyor. Ziyaretçilere sanki oradaymış gibi hissetmesini sağlayan 360 derece sanal tur, mekanı, hizmetleri, ürünleri tanıtmak için büyük bir kolaylık sağladı. İlk etapta sanal turda Bartın Kent Müzesi, Bartın Mustafa Kemal Atatürk ve Şehitlerimiz Müzesi ile Bartın Kültür Yolu ile ilgili çalışmalar tamamlanarak, vatandaşların kullanıma açıldı.

“E-Belediye” üzerinden 5.214.335.61 TL Tahsilat Yapıldı

www.bartinbelediyesi.com” adresine 2023 yılında 74.443 ziyaret olurken, 15.607 kişi site üzerinden su borcu, çevre temizlik ve emlak vergisi gibi ödemelerini gerçekleştirdi. Belediye sitesi üzerinden işlem yapan 15.607 kişiden toplam 5.214.335.61 TL tahsilat yapıldı.

“Dijital Dönüşüme Büyük Önem Veriyoruz”

Dijital dönüşümün önemine değinen Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu; “Teknolojik gelişmeleri takip ederek, bu yenilikleri Belediye hizmetlerinde kullanabilmek çok önemli. Bu kapsamda da hizmet kalitesini artırabilmek adına dijital dönüşüme büyük önem veriyoruz. Bartın Belediyesi web sitemizde “www.bartinbelediyesi.com” halkımıza online olarak birçok hizmeti veriyoruz. Vatandaşlarımız belediyemizle ilgili veya yapılan çalışmalarla ilgili tüm detaylı bilgiye belediye sitemizden ulaşabiliyor. Vatandaşlarımız belediyeye gelmeden “E-Belediye” projesi sayesinde internet üzerinden çok sayıda işlemini gerçekleştirebiliyor. Vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyoruz” dedi.