Valilikten şehit aileleri ile gazilere iftar

Ramazan ayında ilk iftar Bartın Valiliğince şehit aileleri ile gaziler onuruna iftar verildi. Vali Nurtaç Arslan iftarda 'Rahatınızı ve huzurunuzu sağlamak için her zaman sizin yanınızda, sizlerle birlik ve beraberlik içinde olacağız' dedi.

Valilikten şehit aileleri ile gazilere iftar

Bartın Valiliği koordinesinde şehit aileleri ile gaziler onuruna iftar programı düzenlendi.  İftar programına Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan, CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Garnizon Komutanı Kd. Alb. Erkan Şahin, Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Kaynak, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, protokol üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve aileleri ile basın mensupları katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Bartın İl Müftüsü Ömer Keskin tarafından dua edildi. 

Masaları tek tek dolaşarak şehit aileleri, gazi ve aileleriyle ilgilenen Vali Arslan yaptığı konuşmada, “Hepinizin Ramazan-ı Şerif ayı mübarek olsun. Bolluk ve bereket ayı olan Ramazan ayı hepimize sağlık ve huzur getirsin. Bugün, böyle bir mübarek günde, bir iftar sofrasında, sizlerle beraber olmaktan, sizleri ağırlamaktan, büyük bir onur duyuyorum.  Aziz şehitlerimizin kıymetli aileleri; Bizler şehit ailelerinin ve yakınlarının, şehitlerimizin bizlere birer emaneti olduğunu asla unutmayacağız. Rahatınızı ve huzurunuzu sağlamak için her zaman sizin yanınızda, sizlerle birlik ve beraberlik içinde olacağız. Değerli gazilerimiz; ülkemizin birliği ve bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliğini muhafaza etmek içim üstün cesaret, feragat ve kahramanlıklar gösterdiniz, vatanımız için canlarınızı ortaya koydunuz. Bu vatan, bu millet, size minnet ve şükran borçludur. Sizlerin de her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bütün şehitlerimizi ve vefat eden gazilerimizi rahmetle anıyorum. Mekânları cennet olsun. Hayatta olan gazilerimize de şükranlarımı sunuyor, mutluluk ve sağlık diliyorum. Tekrar katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.