Valilikten içme suyu uyarısı!

Bartın Valiliği sel sonrasında içme suyundan oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. Valilik içme suyunda bulanıklık ve koku gibi değişiklikler varsa vatandaşlardan suları diş fırçalama, bulaşık yıkama, yemek yapma ve buz olarak kullanmamalarını istedi.

Valilikten içme suyu uyarısı!

Bartın Valiliği sel sonrasında içme suyundan oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı. İçme suyunda bulanıklık ve koku gibi değişiklikler varsa vatandaşlardan suları diş fırçalama, bulaşık yıkama, yemek yapma ve buz olarak kullanmamalarını isteyen Valilik’in uyarısı şöyle:

“İl merkezi ve ilçelerimizde yoğun yağışın sebep olduğu sel dolayısıyla içme ve kullanma sularında ortaya çıkabilecek olumsuzluklara karşı aşağıdaki hususlarda vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle rica ederiz. İçme suyunuzda bulanıklık ve koku gibi değişiklikler varsa suyu diş fırçalama, bulaşık yıkama, yemek yapma ve buz olarak kullanmayınız. Zorunlu hallerde bu suları en az 10 dakika kaynatarak kullanınız. Çocukların sel su birikintisi ve çamurları ile oynamasına izin vermeyiniz. Temizlik yaparken sel suları ya da çamuru ile derinizin direkt temas etmesinden kaçınınız, çizme, eldiven ve maske kullanınız. Herhangi bir ateşli hastalık veya ishal ortaya çıktığı zaman en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.”