Uzun 'BARÜ kazanımlarını el birliğiyle geleceğe taşıyor'

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, sürekli iyileştirme anlayışıyla yapılan çalışmalarla geride bırakılan 6 yılda akademik ve idari insan kaynağı sayısının alınan başarılarla orantılı olarak arttığını söyledi.

Uzun 'BARÜ kazanımlarını el birliğiyle geleceğe taşıyor'

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Personel Daire Başkanlığı tarafından “Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Töreni” gerçekleştirildi. Etkinlikte, BARÜ ile Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkeziyle yapılan protokol kapsamında düzenlenen sınavları başarıyla tamamlayan memur adaylarının atama belgeleri takdim edildi.

Törende konuşan BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, üniversitenin “Biz bir aileyiz” ve “Birlikte başarıyoruz” anlayışları üzerine kurulan çalışma prensibiyle yarınlara iz bırakacak işlere imza atıldığını kaydetti.

Rektör Uzun, insan kaynağı potansiyelindeki değişime de atıf yaptığı konuşmasında, geride bırakılan 6 yılda öğretim elemanı sayısının yüzde 33 ve idari personel sayının yüzde 50 oranında artığını söyledi.

Rektör Uzun, “Yarınların güçlü Türkiye’si hedefinde adım adım ilerlettiğimiz stratejilerimize akademik ve idari insan kaynağımızın çabalarıyla katkı sunmaya devam ediyoruz. Bugün ülkemizin 81 ilinden ve 70’den fazla ülkeden öğrencilerin tercih ettiği, ulusal ve uluslararası sıralamalarda üst sıralarda ismini yazdırmaya başaran Üniversitemizin temel motivasyon kaynağı birlikte çalışma ve birlikte başarma enerjisi oluşturmaktadır. Biz, bulunduğumuz yerden başlayarak ülkemizin gelişimine değer katmaya, nitelik bilgi ve nitelikli bireyler yetiştirmeye devam edeceğiz. Bu düşüncelerle elde ettikleri başarılarla yeni görevlerine başlayacak olan insan kaynağımızı tebrik ediyor, çalışmalarıyla gücümüze güç katacaklarına yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Sınavlarda objektif ve şeffaf bir değerlendirme yaptıklarının altını çizen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sevim Çelik, gösterilen yüksek başarılardan dolayı tebriklerini iletti.

Genel Sekreter Doç. Dr. Said Ceyhan ise kariyer ve liyakat ilkelerine uygun olarak yürütülen çalışmaların önemine dikkat çekerek, tüm süreçlerde aynı hassasiyeti sürdürmeye devam edeceklerini aktardı.

Törende konuşan Personel Daire Başkanı Turgay Delialioğlu ise sayısal veriler üzerinden bir değerlendirme yaparak “BARÜ ailesi bugün itibarıyla 686’sı akademik, 488’i idari olmak üzere toplam 1.174 insan kaynağıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Sayın rektörümüzün liderliğinde gösterdiğimiz bu gayretle 2016 yılında 240 olan idari personel sayısını yüzde 50, 516 olan akademik personel sayısını ise yüzde 33 artırmayı başardık. Bu sayıyı üniversitemizin gelişimine uygun bir şekilde daha da yukarı taşımak için elimizden geleni yapmak için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

BARÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zahmakıran ile birlikte akademik ve idari birim yöneticilerinin de katıldığı tören belge takdimi ve aile fotoğrafının alınmasının ardından son buldu.