ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI

'Şimdi sıra yeni bir anayasada' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabinede Adalet Bakanı olarak görev alan Yılmaz Tunç, baba ocağı Ulus'tan 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle de büyük bir reformu, yönetim reformunu gerçekleştirmiş olduk milletimizin onayıyla. Şimdi sıra yeni bir anayasada inşallah. Darbe anayasasından kurtulmak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde inşallah bu uzlaşmayı sağlayarak ülkemizi milletimizin talebi olan yeni kavuşturmak için her türlü çabayı, desteği vermeye çalışacağız inşallah' sözleriyle seslendi.

ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adalet Bakanlığı görevine atanan Bakan Yılmaz Tunç, göreve başlamasının ardından ilk resmi ziyaretini memleketi Bartın’a gerçekleştirdi.

Adalet Bakanı olarak ilk kez geldiği Bartın’da programı kapsamında çeşitli ziyaretlerde ve temaslarda bulunan Yılmaz Tunç, partililer ve vatandaşlar tarafından coşkuyla karşılandı.

Bartın’da şehir merkezindeki ziyaretlerinin ardından baba toprağı Ulus’a giden Adalet Bakanı Tunç, burada da büyük ve coşkulu bir kalabalık tarafından davul zurnalar eşliğinde karşılandı.

Kalabalık arasında Ulus sokaklarında yürümekte güçlük çeken Tunç, büyüklerinin elini öperken hemşerilerinin tebriklerini kabul etti.

Ulus’ta Bakan Tunç coşkusu

Ulus’ta vatandaşlara hitap eden Tunç, seçimlerdeki vaatlerini 5 yıllık sürede yerine getirmenin gayreti içinde olacaklarını ifade ederken Bartın ve Türkiye’ye hizmet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Türkiye’yi büyük eserlere kavuşturmayı sürdüreceklerini anlatan Tunç, konuşmasında şöyle dedi:

“Valimizin, kaymakamımızın, idarecilerimizin destekleriyle Ulus ilçemizi çok daha güzelleştirdik. İnşallah bundan sonra da ne gerekiyorsa, yapılmasını gereken ne varsa Ulus ilçemiz için ve diğer ilçelerimiz için, Bartın’ımız için yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Biliyorsunuz Ulus Ulukaya köyü doğumluyum. Tabii çocukluğumuz buralarda geçti. Sonrasında üniversite için büyük şehirlere gitmek zorunda kaldık. Ama 16 yıldan bu yana da sizlerle beraberiz. Sizlerle birlikteyiz. Muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla hep birlikte Bartın'ımıza bugüne kadar 21 milyarlık eser kazandırdık. İnşallah bundan sonraki süreçte de milletvekilimiz Yusuf Aldatmaz’la beraber Ankara'da el ele, kol kola çok daha güzel eserleri, Bartın’ımıza, tüm ilçeleriyle beraber, ulusumuza kazandırmanın içerisinde olacağız. Çünkü siz her şeyin en güzeline layıksınız. Biz sizin evladınızız. Biz sizin Ankara’daki sesiniziz. Sizin sesinizi orada duyurmak için varız. Siz milli iradesisiniz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki milletvekillerimiz de milli iradenin sesi.

Yürütmede Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Kabinemiz inşallah sizlere vadettiğimiz seçim beyannamesinde milletimizle paylaştığımız her bir vaadimizi önümüzdeki 5 yıllık süreç içerisinde yerine getirmenin gayreti içerisinde olacağız inşallah. Tabii ki buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına başlarken Türkiye Yüzyılı’nın ilk kabinesinde bu onurlu görevi bizlere tensip buyurdu. İnşallah biz de o güvene layık olabilmenin gayreti içerisinde olacağız.

“Yeni başarılara imza atmaya devam”

Bir taraftan Bartın’ımızı, vekilimizle beraber Sayın Valimizle birlikte takip ederken diğer yandan da elbette ki Adalet Bakanlığı’nın adalete güvenin tesisini daha da arttırmak, vatandaşlarımızın adil, etkin bir şekilde yargı hizmetlerinden yararlanmasını sağlamak için 21 yıldır olduğu gibi bu dönemde inşallah büyük bir gayretle, azimle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ülkemizde insanımızı güçlendirmek için, eğitimden sağlığa, ekonomiden tarıma, turizme sanayiye ne kadar yapılması gereken varsa yapmaya devam edeceğiz. ‘Güçlü insan’ diyoruz. ‘Güçlü aile’ diyoruz. ‘Güçlü toplum’ diyoruz. Bugüne kadar bu alanda çok önemli başarılara Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde imza attık, inşallah yeni dönemde de imza atmaya devam edeceğiz.

Tabii ki bir deprem afetiyle karşı karşıya kaldık. 11 vilayetimiz büyük bir yıkımla karşı karşıya kaldı. 50 binden fazla canımızı kaybettik. Yaralılarımız var. Şimdi deprem bölgesini süratle ayağa kaldırmanın gayreti içerisindeyiz. Ve inşallah bir yıl içerisinde vatandaşlarımıza konutlarını teslim ederek oradaki sıkıntıdan vatandaşlarımızı kurtarmanın gayreti içerisinde olacağız.

Seçim beyannamemizde de önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan hükümet programımızda, cumhurbaşkanlığı hükümet programında şehirlerimizin afet riskine karşı daha dayanıklı, daha güçlü olması için gerekli tedbirler elbette ki önümüzdeki günlerde paylaşılacak. Diğer yandan güçlü ekonomi, yatırım, üretim, istihdam ve ihracatla büyüyen Türkiye’de istikrarlı kalkınmayı sürdürmeye devam edeceğiz. Enerjide bağımsız, doğal gazıyla, petrolüyle, nükleer santraliyle dışa bağımlı olmaktan kurtulan bir Türkiye’yi inşallah hep beraber inşa edeceğiz. Dünya projelerini gerçekleştirmeye, Türkiye’yi 81 vilayetiyle büyük eserlere kavuşturmanın gayreti içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde koşmaya, gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

“Şimdi sıra yeni bir anayasada”

Seçim beyannamemizin en önemli kısmı adalet, insan hakları, demokrasi. Bu anlamda 21 yıldan bu yana çok sayıda reformu, sessiz devrim sayılabilecek reformları hayata geçirdik. Anayasamızı darbe anayasasından kurtarmak, darbeci ruhu ortadan kaldırmak, vesayetçi anlayışı ortadan kaldırmak için çok önemli değişiklikler yaptık. Yargı birliğini sağladık. Anayasa Mahkemesi’nin, Hakimler Savcılar Kurulu’nun daha demokratik hukuk devleti ilkelerine uygun hale getirilmesine yönelik Anayasamızda önemli değişiklikler gerçekleştirdik. Temel hak ve hürriyetler noktasında anayasamızda, bireysel başvurudan, kişisel verilerin korunmasına varıncaya kadar bilgi edinme hakkından, çocuk haklarına, kadın haklarına, yaşlı, engel haklarına varıncaya kadar çok önemli düzenlemeleri hayata geçirdik.

Tabii ki anayasamız bir darbe anayasası. Ne kadar değişiklik yapsanız, ne kadar vesayetçi anlayıştan arındırmaya çalışsanız, hükümet sistemi noktasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle de büyük bir reformu, yönetim reformunu gerçekleştirmiş olduk milletimizin onayıyla. Şimdi sıra yeni bir anayasada inşallah. Darbe anayasasından kurtulmak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde inşallah bu uzlaşmayı sağlayarak ülkemizi milletimizin talebi olan yeni kavuşturmak için her türlü çabayı, desteği vermeye çalışacağız inşallah.

“Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında huzurlu bir gelecek”

Türkiye’nin demokratikleşmesi adına 21 yıldan bu yana yargı reformları, strateji belgeleriyle, insan hakları eylem planlarıyla, özellikle hukuk devletinin güçlenmesi anlamında vatandaşlarımızın yargı hizmetlerine daha etkin, verimli bir şekilde ulaşabilmesi anlamında çok önemli mesafeler aldık. Bundan sonra da vatandaşlarımızın önünde olan engelleri kaldırmaya, hukuk devletini güçlendirmeye, demokrasimizin çıtasını yükseltmeye, insan hakları önünde çıkarılabilecek engelleri ortadan kaldırarak Türkiye’de demokrasinin güçlenmesini sağlamaya çalışacağız. Türkiye’yi terörle terörden arındırarak her türlü suç şebekelerinden arındırarak özellikle kadınların korunması, çocukların korunmasına yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz ve ülkemizi Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında huzurlu bir geleceğe kavuşturmak için elimizden gelen gayreti Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Kabinedeki tüm bakan arkadaşlarımıza ve Türkiye Büyük Millet Meclisinde görev yapan, yasamadaki tüm milletvekillerimizle birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz.

Güçlü Türkiye, sözü etkili Türkiye için çok mesafeler alındı. Artık dünyada sözü geçen bir Türkiye var. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan komşularımız arasındaki ihtilafı çözen, tahıl krizini çözen, esir takasını çözen, Rusya- Ukrayna arasındaki savaşı sona erdirebilecek, ara bulucu bir lider olarak dünyada takdir toplayan bir liderimiz var. Bundan sonra da inşallah gücü ve etkisi yüksek olan Türkiye ekseni dış politikamızla hakkaniyeti, dengeli dış politikamızla dünyada Türkiye’nin bayrağını en yükseklerde taşımanın gayreti içerisinde olacağız inşallah.

“Daha çok yapacak iş var”

Bartın’ımıza da hizmet etmeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde çok yatırımlar yaptık. Hastaneler yaptık, okullar yaptık, barajlar yaptık, tüneller yaptık, fabrikalar getirdik, getirmeye devam ediyoruz. Limanlar yaptık ve daha çok yapacak iş var. İnşallah bunları da yaparak hemen Filyos gibi bir dünya projesinin, endüstri bölgesinin yanında yer alan Bartın’ımızı şehirleşme anlamında da hep beraber başta Sayın Valimiz olmak üzere milletvekilimiz, siyasi partilerimiz, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla beraber herkesle el ele, birlikte olarak Batı Karadeniz’in, Türkiye’nin bu şirin köşesini, Bartın’ımızı en yükseklere, güzelliklerine güzellikler katarak taşımaya devam edeceğiz.

Ulus’umuz tabii ki doğduğumuz yer. Her zaman fırsat buldukça buralarda sizlerle beraber gelip birlikte olacağız. Sizin bu sıcaklığınız bugün bize daha büyük bir sorumluluk yükledi. Heyecanımızı daha da arttırdınız. Artık bundan sonra Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bize gece gündüz önümüzdeki Türkiye Yüzyılı’nın ilk döneminin ilk kabinesinde yer almak büyük bir onurdu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin de ikinci döneminde sizlerin onayıyla ikinci dönemi başlattınız. Sizlere teşekkür ediyoruz. İnşallah milletimizin, aziz milletimizin bu güvenine layık olabilmenin gayreti içerisinde olacağız.

Destekleri için teşekkür etti

Artık eski kısır siyasi tartışmalar sona erdi. Ermesi gerekiyor. Burada muhalefetin de şöyle artık düşünmesi gerekiyor. 2017 yılında anayasa değişikliği referandumuyla milletimiz bir karar verdi. Neydi o karar; ‘ben artık eski sistemi istemiyorum. Ben darbeler üreten, muhtıralar üreten, siyasi krizler çıkaran, koalisyonlarla ülkeyi krizden krize sürükleyen eski sistemi istemiyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ben artık yeni bir yol yaptım, o yol devam ediyorum’ dedi milletimiz. 2018’de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk uygulamasını gerçekleştirdi ve 5 yıllık bir süre pandemiye rağmen, komşularımızda savaşlara rağmen, her türlü küresel sıkıntıya rağmen, güvenli bir şekilde ülkemizi Cumhurbaşkanımız kaptanlığında limana ulaştırmanın gayreti içerisinde olduk. Ve en son 2023 seçimlerinde de milletimiz 14 Mayıs'ta ve 28 Mayıs’ta ‘ben Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tekrar onaylıyorum, geri dönüş yok, daima ileri’ dedi. Evet, hep daima ileri gideceğiz inşallah. ‘Durmak yok’ diyorum. Doğru işler yapmaya inşallah devam edeceğiz. Rabbim doğru işler yapmakta bizlere yardımcı olsun inşallah. Yanlıştan bizi sakındırsın. Sizlerden bizi hiç koparmasın. Ülkemizin birlik ve beraberliğini daim eylesin. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Yüzyılı hayırlı uğurlu olsun. Ulus’umuzu, Ulus ilçemizi, halkımızı buradan sevgiyle, saygıyla selamlıyorum. Destekleriniz için çok teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun.”

 

ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI
ULUSLULAR BAKAN TUNÇ'U BAĞRINA BASTI