Turhan Kalaycı güven tazeledi

AK Parti Bartın İl Başkanlığı 7. Olağan İl Kongresini Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'in katılımıyla gerçekleştirdi. Pandemi kuralları çerçevesinde yapılan kongrede konuşan Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Bartın'dan daha da güçlenerek çıkacaklarını ve kendilerine verilen vazife neyse yerine getirip mücadele edeceklerini söyledi. TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ise kongrede 400 yataklı Bartın Devlet Hastanesinin 2022'nin sonunda hizmet vermeye başlayacağını kaydetti. Görevde olduğu 3 yıl boyunca yaptıkları çalışmaları aktaran AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı da üye hedeflerini geçtiklerini dile getirerek 'AK davamızın Önderi Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde yürüyoruz' dedi. Tek liste halinde girilen kongredeki seçimlerde ise Turhan Kalaycı güven tazeleyerek yeniden AK Parti Bartın İl Başkanı oldu.

Turhan Kalaycı güven tazeledi

 

Pandemi dolayısıyla ertelenen AK Parti 7. Olağan İl Kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in de katılımıyla gerçekleştirildi. Ömertepesi Kapalı Spor Salonundaki kongrede koronavirüs tedbirleri uygulanırken kongreye AK Parti Bartın İl Koordinatörü Metin Çelik, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Yeniden Refah Partisi Bartın İl Başkanı Ziver Gebiç, Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mükerrem Ayçiçek, önceki dönem İl Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri, İl ve ilçe teşkilat mensupları ve partililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bartın’a seslendi

Kongrede Divan başkanlığını Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’in yaptığı divanda kadın kolları başkanı Evren Ayvaz, Gençlik Kolları Başkanı Mücahit Demir ve il yönetim kurulu üyesi yıldız Akgün yer aldı. Kongrede videoyla vatandaşlara ve partililere seslenen 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bartın’da da ana kademi ile kadın kolları ve gençlik kolları ile Bartın’ı mevcut doğal güzelliğinin dışında siyasi güzelliğini de 2023’de bekliyorum” dedi.

Kalaycı: “Bizim derdimiz bayrağı en yükseğe taşıma derdidir”

Kongrede yaptığı konuşmada 3 yıllık görev süresi içerisinde yapılanları vatandaşlara ve partililere aktaran  AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı şu ifadelerde bulundu:  

“Bartın 7. Olağan İl Kongremiz ülkemize, Bartın’ımıza, partimize hayırlı uğurlu olsun.Bu vesileyle bugüne kadar emeği geçen tüm büyüklerime, hanım kardeşlerime, kızlarımıza ve yiğitlerimize teşekkür ediyorum. Ebedi aleme intikal etmiş olanlara da Rabbimden rahmet diliyorum. Bizim kongrelerimiz kardeşliğimizin birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, hasret giderdiğimiz, kucaklaştığımız, sevgimizi paylaştığımız anlardır, yerlerdir. Bizim derdimiz bayrağı en yükseğe taşıma derdidir.

“Üye hedefimizi geçtik”

Değerli yol arkadaşlarım 3 yıl içinde 2 seçim yaşadık. Genel seçimde ikinci milletvekilliğini az bir farkla kaçırdık. Yerel seçimde 8 İl Genel Meclisi Üyesi 4 Belediye Başkanlığı ve merkezde yine az bir farkla Bartın Belediye Başkanlığını kaçırdık. Son yılımız pandemi şartları altında geçti. Bin 300 gıda kolisi, 60 bin maske dağıttık. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Sayın Genel Başkan Yardımcım ve Teşkilat Başkanım bize vermiş olduğunuz üye hedefini geçtik. Emeği geçen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür ediyorum. Son 5 ay içinde biraz önce açılışını yaptığımız partimizin hedeflerine, vizyonuna misyonuna yakışır bir il binasını inşa ettik. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

“Her seçimde oyumuzu arttırdık”

Gelelim Bartın’a, yapılan hizmetlere her şeyden önce gecesini gündüzüne katan, Bartın’ımız için durmaksızın çalışan Bartın’ımızı Ankara’da en güçlü şekilde temsil eden gurur duyduğumuz TBMM Adalet Komisyonu Başkanımız Bartın Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç’a teşekkürlerimi sunuyorum. Sayın Vekilimizle kol kola yürümekten memnuniyet duyduğumuzu bir kez daha vurgulamak isterim. Sayın Vekilimizin yoğun çabası, azim ve kararlılığı neticesinde 7,5 milyar lira yapılan yatırımlarla yollar, tüneller, barajlar, kamu binaları okullar yapıldı. Sağlıkta, sporda, turizmde insanımızın hizmetine sunulan her alanda hizmetler yapıldı. Bartın’ımızın her bir köşesi bu yatırımlardan payını aldı. Almaya da devam ediyor. Bundan dolayı her seçimde oyumuzu arttırdık.

“Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürüyoruz”

Biz vatanımızın, Bartın’ımızın aşığıyız. Varlığı da yokluğu da biliriz. Cefayı sonuna kadar çeker, vefayı da fazlasıyla öderiz. Bizler ay yıldızlı al bayrak için yeminli Erdoğan’ın erleriyiz. Varsın bütün hasım ve hıyanet yuvaları üzerimize gelsin. Biz öyle bir liderin arkasından gidiyoruz ki hayal edilemeyen hizmetleri gerçeğe dönüştüren verdiği sözleri bir bir hayata geçiren Türkiye’mizi sözü dinlenir bir ülke haline getiren AK davamızın Önderi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yürüyoruz.

“Hepinize şükranlarımı sunuyorum”

Bizi bugüne kadar yalnız bırakmayan Sayın Cumhurbaşkanımıza, Genel Başkan Yardımcımız ve Teşkilat Başkanımız Erkan Kandemir şahsında tüm teşkilat mensuplarımıza, her zaman dost, kardeş bildiğim Sayın Bartın Milletvekilimiz, Adalet Komisyonu Başkanımız Yılmaz Tunç’a, ve her zaman her yerde bize sahip çıkan siz değerli AK dava neferlerine, hanım kardeşlerimize, geleceğimizin teminatı liderimizin göz bebeği genç kızlarımıza ve yiğitlerimize, saygı değer delegelerimize velhasıl hepinize şükranlarımı sunuyorum. Bu hava şarlarında teşekkürler Bartın, teşekkürler AK yürekler, teşekkürler Bartın sevdalıları… Bu duygu ve düşüncelerle 7. Olağan İl Kongremiz ülkemize, Bartın’ımıza hayırlı uğurlu olur inşallah.”

Tunç: “AK Parti sıradan bir parti değildir”

Kongrenin Bartın’ ve milletimize hayırlı olmasını dileyen TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç,  salgının getirdiği kısıtlamaların yanında Bartın’ın son yıllarda gördüğü en yoğun kar yağışını aldığını ifade ederek gerek il merkezi gerekse de ilçelerden çok sayıda partilinin kongreye gelemediğini söyledi. Ayrıca karla mücadele eden belediye, özel idare ve elektrik bakım onarım ekiplerine de özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederek işlerinde kolaylıklar dileyen Yılmaz Tunç şöyle konuştu:

 “AK Parti sıradan bir parti değildir. AK Parti milletimizi temsil eden bir damgadır. O nedenle AK Parti masa başında üç beş kişi bir araya gelip de hangi bir parti ile bir ittifak yapsak da nasıl yol alabiliriz diye masa başında siyaset olarak ortaya çıkan bir siyasi hareket değil. AK Parti bir dava, millet hareketidir. 2001 yılında Cumhurbaşkanımızın önderliğinde kurulduğunda milletin kalemi ile kurulmuş ve çok kısa bir süre içerisinde tek başına iktidar olmuş kurulduğu günden bu yana kesintisiz süren iktidarı boyunca ülkenin bütün kronikleşmiş sorunları çözmüş, 2001’de -9 küçülen Türkiye’yi bugün pandemiye rağmen dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi yapmıştır.

“Gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz”

Milletimiz kendine hizmet edeni baş tacı yapıyor. Milletimiz kimin hizmet ettiğini kimin bu hizmetlere taş koymak istediğini karalamak istediğini çok iyi biliyor görüyor. AK Parti’nin bu kutlu yürüyüşünü, Türkiye’nin güçlenmesini istemeyen karanlık güçler bu 18 yıllık süre içerisinde her türlü tuzakları kurdular. Tüm engellemeleri tuzakları milletimizin desteği ile aştık. Milletimize şükran borçluyuz onların güvenine layık olabilmek için gecemizi gündüzümüze katmaya devam edeceğiz. AK Parti’miz uyguladığı insani ve vicdani dış politikayla dünya mazlumlarının sesi olmaya devam ediyor.

“Doğalgaz merkezi olacak”

AK Parti’nin Bartın’daki başarısında da sizlerin çok büyük emeği var. AK Parti Bartın’ımıza 7,5 Milyar TL’lik kamu yatırımı kazandırdı. Bartın her yağmurda sele giderdi şimdi 3 tane baraj var 4’üncü yapıyoruz. Üniversite Bartın’a ayrı bir değer kazandırdı. Filyos Projesinin hemen yanında ihtisaslaşmış bir üniversite kararı alındı. Yine Filyos projesi Türkiye’nin çok önemli bir projesi. Türkiye’nin 3. büyük limanı, lojistik merkezinin yanı sıra şimdide doğalgaz merkezi olacak. Bartın’ımızda tüneller, okullar kazandırdık. Öğrenci yurtları, sağlık merkezleri kazandırdık. Şimdi de 400 yataklı bir şehir hastanesi inşa ediyoruz. 2022’nin sonunda bölgeye de hizmet verecek bir şehir hastanesine kavuşacağız. Bartın’da turizmi canlandıracak 56 km sahil şeridinde çevre yatırımları gerçekleştirdik. Atık su arıtma tesislerinden tutun da liman inşaatlarına kadar. Şu anda Amasra yolcu limanı inşaatı devam ediyor. Maliyeti 50 trilyon. 2021 yılı yatırım programına Tarlaağzı balıkçı barınağı onarımını aldık. Maliyeti 27 trilyon yani dünyanın kasıp kavrulduğu bir ortamda Türkiye yatırımlarını devam ettiriyor. Sadece Bartın’da devam eden 7,5 Milyar TL’lik yatırım var. Yani 15 Milyar TL’lik yatırımı Bartın’a kazandırıyoruz. Sadece Kurucaşile yolunun maliyeti 2 Milyar TL.   2 Milyar TL 2001 krizinde işçiye memura emekliye maaş ödeyebilmek için IMF kapılarında el pençe divan durduğumuz bir parayı Kurucaşile yoluna yatırım yapan bir iktidar. İşte milletimizin refahını artırmak için 2023’e kadar hız kesmeden yolumuza devam edeceğiz.

“Yolumuza devam edeceğiz”

Milletimiz 2023’de yine Cumhur İttifakı’nın işbaşı yapacağı ve Türkiye’nin her alanda ilerlemesini devam ettirdiği bir süreci kesintiye uğratmadan devam ettirecek. 18 yıl boyunca her engeli milletimiz sayesinde aştık. Bundan sonrada milletimizin iradesini hiç bir zaman yere düşürmeden yolumuza devam edeceğiz. Yeni dönemde daha kurumsal bir yapıya kavuşmuş güzel bir il binamızı da hizmete açtık. Hayırlı uğurlu olsun. Binamızın yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Orası Bartınlıların evi bir çare kapısı bir çözüm kapısı. Teşkilat mensuplarımız herkesin dertlerini dinleyecek sohbet edecek.”

Kandemir: “Vazife neyse mücadele edeceğiz”

Kongrede yaptığı konuşmada vazife neyse rozeti olsun olmasın yapmaya gayret göstereceklerini ve mücadele edeceklerini ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir “Buraya gelmeden önce yeni parti binamızın açılışını yaptık. Artık çok daha ferah bir mekanda kafa kafaya verecek, gönüllerimizi tokuşturacak, muhabbetimizi arttıracak, inancımızı tazeleyecek bir binada çalışacağız. Ben bir kere daha bu davaya gönül veren, mücadele eden, gayret gösteren bütün isimsiz kahramanlara şükranlarımı sunuyorum. Onlar bu partiyi emekleriyle var ettiler ve bizde işte bugün buradayız. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın sesiyiz. Rabbim razı olsun. Şimdi sıra bizde. Vazife neyse yakasında rozeti olsun olmasın inşallah gayret göstereceğiz ve mücadele edeceğiz. Bu kar yağışı altında soğuk havaya rağmen bu salonu ısıtan şu yürekler eğer temas ederlerse göze gönle Rabbimde onları ödüllendirir ve biz Bartın’dan çok daha güçlenerek çıkarız. Bugün bun görmüş oldu. Burada bu şenliğe bizler sizlerle birlikte şahit olmuş olduk. Ben bir kere daha teşekkür ediyorum. Kongremizin Bartın’ımıza, ülkemize, partimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Kalaycı güven tazeledi

Kongrede ayrıca  CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Kurucaşile İl Genel Meclis Üyesi Nurdanur Metin’e rozeti takıldı. Tek liste halinde girilen seçimlerde ise mevcut başkan Turhan Kalaycı güven tazeleyerek yeniden AK Parti İl Başkanı olurdu.

İşte AK Parti Bartın İl Başkanlığının yeni yönetimi!

AK Parti İl Başkanlığının yeni yönetim listesi ise şu isimlerden oluştu:

İl Yönetim Kurulu Asil Üye: Turhan Kalaycı, Ahmet Zurnacı, Ayhan Dönmez, Ayhan Tepe, Ayşe Kaya, Begüm Çubukcuoğlu, Emine Çetin, Engin Ulupınar, Fahrettin Özkaya, Fahri Okun, Fatih Aydemir, Fatih Avcı, Göksel Candan, Gökser Çağdaş, Gülten Bacıoğlu, Gürkan Hızarcı, Hakan Yurtsever, Hayriye Çıray, Hikmet Altay, Hüseyin Demirci, Hüseyin Karakuş, İbrahim Aldıraklı, İskender Öztabak, Mehmet Ethen Çelik, Muhammet Yalçın, Mukaddes Bilgin, Murat Yıldırım, Niyazi Cumhur Işık, Orhan Ağdacı, Özcan Uzun, Raif Beytekin, Reyhan Kaya Demirel, Satı Aral, Savaş Ercan, Selahattin Dinçer Çavuşoğlu, Sercan Ayhan, Sezai Öz, Uğur Timur, Vahide Doğanel ve Yılmaz Ayaş.

İl Yönetim Kurulu Yedek Üye: Alican Aksoy, Recep Ünal Çil, Özay Akyan Ziya Yükselen, Yüksel Alagöz, Cengiz Kurt, Gökhan Günkızılı, Abdullah Boduroğlulları, Taşkın Karakuş, Süleyman Akkiren, Hakan Bilgin, Yüksek Yılmaz, Esra Çetin, Emrah Açıkgöz, Belma Baç, Dilek Verim, Yıldız Akgün, Nesli Ünal, Sevim Çömlek ve Ümit Atav.

İl Disiplin Kurulu Asil Üye: Cihat Bilgin, Mürşit Açıkgöz, Ali Osman Özyurt, Halim Çetin ve Hasan Çiğdem.

İl Disiplin Kurulu Yedek Üye: Sefai Uzun, Ramazan Fertan, Halil Kökoğlu, Harun Sinaplı ve Tarık Kıvançlı.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Asil Üye: Niyazi Cebeci, Mustafa Sağım ve Osman Kuş.

İl Parti İçi Demokrasi Hakem Kurulu Yedek Üye: Hüseyin Kabakçı ve Fidayi Baştin.

Büyük Kongre Asil Delege: Turhan Kalaycı, Evren Ayaz, Mücahit Demir ve Kenan Dursun.

Büyük Kongre Yedek Delege: Ümit Aksakal ve Hikmet Çalık.