Tunç 'Milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz'

2022 yılında da ülkeyi geliştirmeye devam edeceklerini ifade eden AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 'Bartın ilimize AK Parti iktidarları döneminde 10 milyar TL tutarında yatırım kazandırarak memleketimize çok sayıda eser kazandırdık, salgına rağmen yatırımlarda hiç hız kesmedik. Şu anda devam eden 8 milyar TL tutarında kamu yatırımımız var. Memleketimizi her alanda geliştirmek için 2022'de de çok çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

Tunç 'Milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz'

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, 2022 yılında da ülkeyi geliştirmeye devam edeceklerini söyledi. Türkiye’nin salgına rağmen dünyada en hızlı büyüyen ülkelerin başında yer aldığını ifade eden Milletvekili Tunç, “2022’de bunun artarak devam edeceğine ve insanımızın refahına olumlu yansıyacağına inanıyorum. Geçtiğimiz 19 yılda Demokratikleşme ve Hukuk alanında önemli reformlar yaptık, yeni gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda da hukuk reformu çalışmalarımız yeni yılın ilk günlerinden itibaren hız kazanacaktır. Bu da adalete güveni artıracak, dolayısıyla ekonomiye de olumlu yansıyacaktır. Bartın ilimize AK Parti iktidarları döneminde 10 milyar TL tutarında yatırım kazandırarak memleketimize çok sayıda eser kazandırdık, salgına rağmen yatırımlarda hiç hız kesmedik, şu anda devam eden 8 milyar TL tutarında kamu yatırımımız var, memleketimizi her alanda geliştirmek için 2022’de de çok çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

“2021 icraatlarla dolu bir yıl oldu”

Bartın’da yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler de veren Milletvekili Tunç, şunları aktardı:

“Bartın’ımız için icraatlarla dolu bir yıl oldu. Yeni yeni eserler kazandırmanın mutluluğunu yaşadık. Bartın’da çiftçimize son 19 yılda 220 Milyon TL tarımsal destek ödemesi yaptık. 2022’de de yeni müjdelerle çiftçimizi desteklemeye, Tarımsal alanda da Bartın’ımızı büyütmeye, yeni eserlerle ilimizi donatmaya devam edeceğiz. Bunlardan biri de Tarihi Roma Köprüsü’nü (Kemerdere) restore ederek, gün yüzüne çıkardık. Amasra ve Bartın turizmine bir eser daha kazandırdık. Kozcağız Kadın Mesleki Eğitim ve Beceri Merkezi’ni de kentimize kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konuda destekleri için Japonya Hükümetine teşekkür ediyoruz. Kumluca Beldemizde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen 17 işyerinden oluşan Sanayi Siteside kazandırdığımız eserler arasında. Bahçecik Yeraltı Barajı, Doğa turizmine yönelik yatırımlarımız, Küre Dağları Seyir Terasları, Doğa Bilim Tahnit Müzesi, Mağara Restorasyonları, Güzelcehisar Lav Sütunları Turizm Projeleri, Yanaz Güreş Stadı, Bartın Üniversitesi Yeni Derslikler, Kütüphane, Laboratuvar Binaları, Amasra Hükümet Konağı, Millet Bahçesi projesi, Kirazlıköprü Barajı Hidroelektrik Santrali, Aladağ Sağlıklı Hayat Merkezi, OSB 700 bin metrekare genişleme alanı ve yeni fabrikalar, Akçamescit-Çaybükü Köprüsü, Bartın Adalet Sarayı, TOKİ konutları ve TOKİ köprüsü, Kozcağız Barajı bu yatırımlarımızdan sadece bazıları.

“Hedeflerimize emin adımlarla ilerliyoruz”

Öğrenci yurtları, eğitim kurumları, Amasra Yolcu Limanı Mendirek İnşaatı, Kumluca 2 Köprüsü, Bartın Amasra Kurucaşile Yolu gibi yatırımlarımızda 2021 yılında tamamlanan yatırımlarımız arasında. Bunun gibi daha nice yatırımları ilimize kazandırdık. AK Parti varsa icraat vardır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde hem ülkemize, hem de ilimize yatırımlarımız hız kesmeden devam edecek. Milletimize hizmet yolunda, 20 yıldır olduğu gibi yorulmadan, dinlenmeden geceli gündüzlü çalışmalarımız devam edecek. Önümüzdeki süreçte Karadeniz’deki doğalgazı ve yeni keşfedilecek olan yeraltı kaynaklarımızı da ekonomimize kazandıracak, güçlü bir ekonomi ile yolumuza devam edeceğiz. Atılan iftiralara, yapılan saldırılara rağmen yolumuzdan döndüremeyecekler. Ülkemiz 2023, 2053, 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerleyecek. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”