Tunç, Amasra Mendirek onarım inşaatını ziyaret etti

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, beraberindeki, İl Başkanı Turhan Kalaycı, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, AK Parti Amasra İlçe Başkanı Şenol Rıdvan Sert ve bazı teşkilat mensupları ile birlikte Amasra Limanı Mendirek onarım çalışmalarını yerinde ziyaret etti.

Tunç, Amasra Mendirek onarım inşaatını ziyaret etti

 

“Toplam maliyeti 78 milyon olan büyük bir yatırım”

Milletvekili Tunç beraberindeki heyet ile birlikte ilk olarak Amasra Limanı Mendirek onarım inşaatı şantiyesini ziyaret ederek, yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Çalışan işçilere kolaylıklar dileyen Milletvekili Tunç, çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamada, “Amasra Limanı Mendirek onarım inşaatını bu yılsonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz, toplam maliyeti 78 milyon TL olan büyük bir yatırım. Bu güne kadar 40 milyon lira  harcandı. 2022 yatırım programında da 32 milyon lira ödenek ayrıldı. Bu ödenekle bu büyük yatırım inşallah bu yıl sonunda tamamlanmış olacak.”

“Amasra limanı daha güvenli hale gelecek”

Tunç yaptığı açıklamalarının devamında “Bu alanda yapımı tamamlanan Amasra limanı yolcu iskelesinin yoğun dalgalar nedeniyle hasar gören ana mendireğin onarımının tamamlanması ile birlikte daha güvenli hale gelecek. Bu limanın turizme açılması içinde çalışmalarımız olacak. Buda projeye ilave edildi. Yolcu limanı ile birlikte Amasra’nın dokusuna uygun kale surları şeklinde imalat olacak. Limanda turizme yönelikte çalışmalar yapılacak.”

“13.000 küp blok var”

Büyük bir yatırım olan Amasra Limanı onarımı için toplamda 13.000 küp blok imalat yapılacak. Bir blokun ağırlığı 22 ton ağırlığında. Blok imalatının % 80 tamamlanmış durumda. Mevcut limanın yanına da yaklaşık 30 metre genişliğinde dolgu çalışması tamamlandı. Bu yılsonunda da Amasra limanı hizmete girecek.

“Tarlaağzı balıkçı barınağı da onarıyoruz”

“Amasra Tarlaağzın’da balıkçı barınağı var. Hasar gören mendireğin onarımı için ihalesi yapıldı. 37 milyon maliyetli bir çalışmada orada yapılacak. Oradaki mendireğimizde yeni hale gelecek. Hem Tarlaağzı balıkçı barınağımız, hem de Amasra Limanımız çok daha güvenli hale gelecek.”

“Bunlar betona değil, insana yatırım!”

 Bunlar büyük yatırımlar. Betona yatırım olarak gören bir muhalefet var. Her yatırımı bu şekilde karama yapılıyor. Bunlar betona değil, insana yatırım! Buraya yapılan bu hizmet Amasra halkımıza ekonomik anlamda geliştirecek, esnafımıza, insanımıza katkısı olacak. Amasra’nın turizmini geliştirecek önemli yatırımlar.

Karadeniz, Bartın ve Amasra için büyük bir yatırım olan Amasra limanı mendirek onarımı için başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanlarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür  ediyorum.”

 

Tunç, Amasra Mendirek onarım inşaatını ziyaret etti
Tunç, Amasra Mendirek onarım inşaatını ziyaret etti
Tunç, Amasra Mendirek onarım inşaatını ziyaret etti
Tunç, Amasra Mendirek onarım inşaatını ziyaret etti