TPAO, Filyos-Bartın bağlantı yolunu inceledi

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İlimize gelen Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Melih Han Bilgin ve Genel Müdür Yardımcısı Abdurrahman Tiryaki Bartın Valisi Sinan Güner'i ziyaret etti.

TPAO, Filyos-Bartın bağlantı yolunu inceledi

Valilik makamında gerçekleştirilen ziyarette Belediye Başkanı Cemal Akın, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Merin Çetin, Ak Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı ve ilgili kurum amirleri hazır bulundu.

Vali Güner, Genel Müdür Bilgin ve beraberindekilerle Sakarya gaz sahasından gelerek Filyos'ta karaya çıkan, Filyos Endüstri Bölgesi doğalgaz tesisinde işlenecek olan doğalgaz projesinin ayrıntıları hakkında iş birliği ve koordinasyon gerektiren hususlara değinerek, sanayi yatırımları, istihdam projeleri ve sosyal sorumluluk projeleri ile yapılması planlanan çalışmalara ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyaretin ardından Vali Güner, Genel Müdür Bilgin ve beraberindekiler tarafından Büyükkızılkum köyü üzerinden Filyos Limanına giden bağlantı yolu incelenerek İl Özel İdare Genel Sekreteri Metin Çetin’den bölgenin mevcut planlarına ilişkin bilgi alındı.

Daha sonra Mugada Kamp Karavan Alanı ve Güzelcehisar Tatil Köyünde bulunan lav sütunları ile köy evleri gezilerek bölgede mevcut planlara ilave yeni sosyal yaşam, turizm ve konut alanlarının ilerleyen dönemlerde ne şekilde yer alabileceği konuları değerlendirildi.