Saadet Partisi Kadın Kolları'ndan vatandaş ve esnafa Aşure ikramı

Saadet Partisi Bartın Kadın Kolları, her yıl düzenlediği aşure programını bu yıl da gerçekleştirdi. Hükümet Caddesinde gerçekleştirilen programa esnaf ve Bartın halkı yoğun ilgi gösterirken İl Başkanı Ünal Yurtbay aşure ikramı için Kadın Kollarına eşlik etti. 

Saadet Partisi Kadın Kolları'ndan vatandaş ve esnafa Aşure ikramı

 

Aşure gününün kültürümüzdeki yeri ile ilgili katılımcılara bilgi veren Bartın Kadın Kolları Başkanı Fatma Gizli, Hicret'in 1443. yılının kutlandığını ifade ederek, 

 

"Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa S.A.V.'in Mekke'den, Medine'ye hicretinin 1443. yılını idrak ediyoruz. Bu gün imanın küfre, adaletin zulme, mazlumun zalime, irfanın cehalete karşı üstün gelişinin başlangıç günüdür. Muharrem ayının; yeniden güzelliklerin yaşandığı, zulümlerin sona erdiği, Kerbelaların yaşanmaması adına Müslümanların birlik ve beraberlik içerisinde hareket ettiği günlere vesile olmasını diliyorum.  Hicret, hakkın batıla galip gelmesinin göstergesi, İslam'ı tümü ile yaşama azminin sembolüdür. Bizde bu özel ve mübarek günde Saadet Partisi olarak aşure hazırlayarak Bartınlı vatandaşlarımızla paylaştık. Bizlerden dualarını esirgemeyen ve ikramlarımıza teveccüh gösteren herkese teşekkür ediyorum." dedi.

 

Haber Merkezi