Nüfus Müdürlüklerinde KPSS mesaisi

2023 KPSS Alan Bilgisi Oturumları için sınav günlerini kapsayan Cumartesi ve Pazar günlerinde Bartın Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü ile İlçe Müdürlükleri dahil 81 ilde İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açık tutulacak.

Nüfus Müdürlüklerinde KPSS mesaisi

Tüm Türkiye’de KPSS adaylarının heyecanla beklediği 2023 KPSS Alan Bilgisi Oturumları 29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu kapsamda Cumartesi ve Pazar günün kapsayan KPSS için İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri açık tutulacak.

Bartın İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünü de kapsayacak olan hafta sonu mesaisine ilişkin müdürlükten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “29 Temmuz Cumartesi günü 07:00-14:30 saatleri arasında,30 Temmuz Pazar günü ise 07:00-10:00 saatleri arasında Müdürlüğümüz hizmet vermeye devam edecektir.”

ÖSYM’den bilgilendirme metni

ÖSYM tarafından ise KPSS adayları yayımlanan bir metin ile bilgilendirildi. Yayımlanan bilgilendirme metninde şu ifadeler yer aldı; “29-30 Temmuz 2023 tarihlerinde uygulanacak 2023-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı’nın Alan Bilgisi  Oturumlarına girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartı’nı kaybeden, T.C. Kimlik Kartı’nda fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. kimlik numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 29 Temmuz 2023 Cumartesi günü 07.00 ile 14.30 saatleri arasında,  30 Temmuz 2023 Pazar günü ise 07.00 ile 10.00  saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya  fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeliyle birlikte ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu “Geçici Kimlik Belgesi” düzenlenecektir. Adaylar düzenlenen bu belge ile sınava girebilecektir.  “Geçici Kimlik Belgesi” dışında verilen hiçbir belge sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.”