'Necmettin Erbakan Umut Ormanı' kurulacak

Merhum Eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan adına 'Umut Ormanı' kurulacağını açıklayan Saadet Partisi Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gizli ve parti mensupları 'Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz Necmettin Erbakan -UMUT ORMANI ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz' dedi.

'Necmettin Erbakan Umut Ormanı' kurulacak

Saadet Partisi Bartın İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Gizli ve parti mensupları, Merhum Eski Başbakan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan adına “Umut Ormanı” kurulacağını açıkladı. Parti binasında yapılan açıklamada Başkan Gizli,  “Ülke olarak son yıllarda ve özellikle geçtiğimiz yaz aylarında, ciddi boyutta orman yangınları yaşadık. Günlerce süren yangınlar karşısında adeta ciğerlerimiz yandı. Bununla birlikte, yine ülkemiz, yıllardır, bir grup şirketin çıkarları için, beton uğruna; büyük bir yeşil alan kaybına uğradı. Doğa üzerinde meydana gelen tahribat, açılan yara gittikçe derinleşti. Ancak biz bu yarayı, birlikte sarabileceğimize, doğayı hep birlikte yeniden onarabileceğimize inanıyoruz. Yanan ormanlarımızı, mahvedilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyoruz. Bu farkındalıkla, Saadet Partisi Kadın Kolları olarak, kurmak istediğimiz Necmettin Erbakan -UMUT ORMANI ile doğamızda ve sosyal hayatımızda kaybettiğimiz değerleri el birliği ile yeniden kazanacağımıza ve böylelikle yarınlara daha güzel bir ülke bırakacağımıza inanıyoruz” dedi.

““Yeşil Türkiye” için çalışıyoruz”

Yaşanabilir bir Türkiye için canla başla çalıştıklarını kaydeden Fatma Gizli şöyle devam etti:

Üzerinde yaşadığımız bu dünya, Allah’ın bize emanetidir. İnancımız ve medeniyetimiz bize, “emanete sahip çıkma sorumluluğunu” yüklemiştir. “Kıyametin kopacağını bilseniz dahi, elinizdeki fidanı dikiniz” diyen Peygamberimizin izinde, hem emanete sahip çıkarak doğayı ve çevreyi korumak, hem de bizden sonraki nesillere bırakacağımız daha Yaşanabilir Türkiye için canla başla çalışıyoruz. Betona kurban edilen doğayı; hep birlikte yeniden yeşerteceğimizi umut ediyor, “Yeşil Türkiye” için çalışıyoruz. Kadınların, toplumun her alanında çalışan, düşünen, öğreten, iyileştiren, güzelleştiren olduğunu biliyor; her kadının huzur içerisinde yaşadığı günleri umut ediyor, “Güvenli Türkiye” için çalışıyoruz.

“Kazanan Türkiye için çalışıyoruz”

Her işçinin hakkını tam ve zamanında aldığı bir ülke umut ediyor, “Kazanan Türkiye” için çalışıyoruz. Gençlerimizin “yarın ne olacak?” endişesini taşımadığı, geleceğe güvenle baktığı günleri umut ediyor, “Büyüyen Türkiye” için çalışıyoruz. Çiftçimizin sevgi ve emek ile ekip biçtiği, hakkını aldığı bir ülke umut ediyor, “Üreten Türkiye” için çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve sağlık hizmetlerine eşit şartlarda ulaştığı dünya ile rekabet eden “Güçlü Türkiye” için çalışıyoruz. Engellilerimize onurlu yaşam şartlarının sağlandığı, “Kerim Türkiye” için çalışıyoruz. Yaşlılarımızın korunup kollandığı, muhtaç olmadan yaşadığı, “Şefkatli Türkiye” için çalışıyoruz. Ülkemizde kaybolan adaleti; birlikte, yeniden tesis edeceğimizi umut ediyor, “Adil Türkiye” için çalışıyoruz. Herkesin doyduğu, yüzlerin güldüğü bir ülke umut ediyor, “Mutlu Türkiye” için çalışıyoruz.

“Dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur”

Bu sebeple, kaybettiğimiz değerleri ve güzellikleri tekrar kazanma umudumuzu; ülkemiz genelinde başlattığımız “fidan bağışı kampanyasıyla” kuracağımız, “Necmettin Erbakan -Umut Ormanın” da yeniden yeşertebileceğimizi ifade ediyoruz. Unutmayalım ki, dikeceğimiz her bir fidan, elimizdeki umuttur. Adalet için, huzur için, gelecek için, ülkemiz için, “Umut elimizde yeşerecek” diyoruz. Ve bütün vatandaşlarımızı “Necmettin Erbakan- Umut Ormanı”na birer fidan bağışlamaya davet ediyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye için el ele hep birlikte!”