Mugada'da piknik alanları genişletilecek

Mugada'yla ilgili imar planı değişikliğini görüşmek için olağanüstü toplanan İl Genel Meclisi, Arıönü Köyü (Mugada) Uygulama İmar Planı değişikliği talebini kabul etti. İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, kabul edilen değişiklikle Mugada'da yerli ve yabancı turistlerin piknik ve güne birlik kullanılabilir alanların genişletileceğini söyledi.

Mugada'da piknik alanları genişletilecek

 

İl Genel Meclisi, Arıönü Köyü (Mugada) Uygulama İmar Planı değişikliği talebini görüşmek için olağanüstü toplandı. Toplantıda plan değişikliğiyle ilgili bilgi veren İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantı döneminde İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğümüzün talebiyle İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havalesini gerçekleştirdiğimiz ‘Arıönü Köyü (Mugada) 1/1000 Uygulama İmar Planı Değişikliği’ ile ilgili dosyada İlimiz Merkez ilçesine bağlı Arıönü köyü sınırları içerisinde bulunan, 122 ada 6 ve 7, 122 ada 5 ve 6 parsellerin doğusunda kalan ve mer'i uygulama imar planında park alanı olarak gösterilen 4.944,98 m2 yüz ölçümlü alanın, mer'i imar planlarındaki rekreasyon alanlarının homojen olarak planlanmadığı, bölgeye gelen ziyaretçilerin rekreasyon alanlarından eşit olarak yararlanamadığı ve bu alanların yetersiz kaldığı görüldüğünden kamu yararı kapsamında uygulama imar planı değişikliğinin yapılması meclisimizin oy birliği ile kabul edildi” dedi.

Günü birlik kullanılabilir alanlar genişletilecek

Değişiklikle Mugada’da yerli ve yabancı turistlerin piknik ve güne birlik kullanılabilir alanların genişletileceğini ifade eden Başkan Dursun, “Ardından ikincisini gerçekleştirdiğimiz olağanüstü toplantımızda karara bağladığımız Arıönü Köyü (Mugada) Uygulama İmar Planı Değişikliği ile bölgeye gelen yerli ve yabancı turistlerin piknik ve güne birlik kullanılabilir alanlar genişletilecek. Yılın son günlerinde gerçekleştirilen olağanüstü toplantıda karara bağlanan gündem maddesinin İlimize hayırlı olmasını dileyerek toplantıya katılan meclis üyelerine meclis çalışmalarında göstermiş oldukları ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ederim” şeklinde konuştu.