Meslek Komiteleri toplandı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık başkanlığında 2023 yılı Mart Ayı Meslek Komitelerinin toplantıları gerçekleştirildi. Toplantılarda meslek gruplarının yaşadıkları sorunlar görüşülürken bu sorunların ivedilikle çözüme kavuşturulması hedefleniyor. Yapılan görüş alışverişleriyle de yapılacak proje çalışmalarına yön vermeye devam ediliyor.

Meslek Komiteleri toplandı

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası’nda komitelerin sektörel ve uygulamadaki sorunlarının çözüm önerileri ile birlikte ele alındığı meslek komiteleri toplantıları geniş katılımla gerçekleşmeye devam ediyor. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık, TSO Meclis Başkanı Hüseyin Çalıkoğlu, Yönetim Kurulu, Meclis Üyeleri ve Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara’nın da hazır bulunduğu toplantılarda meslek komiteleri temsilcileri bir araya gelindi.

Balık: “Meslek komiteleri vazgeçilmez organlarımızdır”

Bartın TSO Başkanı Halil Balık toplantıların amacı ve geliştirilen projelere yönelik bilgiler verdiği konuşmasında, “İlimizin ve üyelerimizin yararına olan faaliyetlerde bulunurken yine üyelerimizin sorunlarına yönelik çözüm odaklı çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz. Bartın TSO yönetimi olarak her türlü fikre ve projeye açığız. Bunun için yapılan meslek komitesi toplantıları önem taşıyor. Üyelerimiz sektörlerindeki sorunları da bu toplantılarda dile getirme imkânı buluyor. Toplantılarda görüşülen sorunlar ve talepler doğrultusunda bizlerde ilgili kurum ve kuruluşlarla diyaloglar kuruyoruz. Ayrıca meslek komitelerimiz sektör bazlı sorunların tarafımıza iletilmesiyle beraber oda - üye kaynaşmasında en önemli görevi üstlenen, vazgeçilmez organlarımızdır. Bu sebeple meslek komitelerimizle sık sık bir araya gelmeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Projelerimizi de odayı temsil eden yöneticiler olarak meslek komitelerimizle paylaşıyor, onların fikirleriyle birlikte değerlendiriyoruz. Yani hem işbirliği hem de fikir birliği içerisinde ortak akıl mantığı ile hareket ediyoruz. Bartın’da ekonomik gelişmeler sağlanması, istihdamın ve ihracatın artırılması, üyelerimizin ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt verecek çalışmaları sağlamak adına gerçekleştirdiğimiz toplantılar son derece verimli geçiyor. Bu noktada meslek komitelerimize ve üyelerimize teşekkür ediyoruz. Bilinmesini isteriz ki bu toplantılar sektörlerin sesi oluyor. Bu ses şehrimiz ve üyelerimiz için yapılacak çalışmalara yön veriyor. Yine bu toplantılarda bizlerde üyelerimizin sorunlarını dile getirme imkanı buluyoruz. Devam edecek toplantılarda da üyelerimizin sıkıntılarını dile getirebilmek ve çözüm noktasında girişimlerde bulunmak adına yaşadığınız her türlü sıkıntıyı bizlere iletmeniz çok önemli.” dedi.