Kızılay gönüllüleri Adıyaman'a gitti

Genç Kızılay Bartın İl Başkanlığı, merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerden olumsuz etkilenen Adıyaman'a bağlı Gölbaşı ilçesine depremzedelerin yaralarının sarılmasına destek sağlamak amacıyla 40 kişilik gönüllü ekip gönderdi.

Kızılay gönüllüleri Adıyaman'a gitti

Türk Kızılay Bartın Şubesi koordinesinde afet bölgesi için Genç Kızılay Bartın İl Başkanlığı tarafından önemli çalışmalara imza atılıyor. Afetin ilk dakikalarından itibaren Bartın’daki tüm çalışmalarda aktif görev alan Genç Kızılay, şimdi de afet bölgesinde görev almaya hazırlanıyor. Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremlerden olumsuz etkilenen Adıyaman’a bağlı Gölbaşı ilçesine 40 kişilik gönüllü ekibini gönderen Genç Kızılay Bartın İl Başkanlığı, depremzedelerin yaralarının sarılmasına destek sağlayacak. Bartın Üniversitesi’nin araç desteği sağladığı organizasyonda Genç Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Bahadır Erdoğan liderliğinde 40 gönüllü genç bölgede 5 gün boyunca alanda aktif görev alacak. Türk Kızılay Bartın Şubesi önünden dualarla uğurlanan gençlerin özellikle bölgede gıda ve beslenme alanında görev almaları bekleniyor. 

Şahin: “Hep birlikte yaralarımızı saracağız”

Uğurlama töreninde değerlendirmelerde bulunan Genç Kızılay Bartın İl Başkanı Kubilay Şahin; “Hepimize geçmiş olsun, Allah bir daha yaşatmasın. Vefat edenlere Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Afetin ilk anından itibaren teyakkuzda idik. Üzerimize düşen ne görev varsa yerine getirdik. Afet bölgesine gönderilen yardımlarla ilgili çok önemli çalışmalara imza attık. Bugün ise Adıyaman'a doğru yola çıkacağız. Türk Kızılay Bartın ve Genç Kızılay Bartın olarak afetin ilk saatlerinden itibaren ilimizden deprem bölgesine yardımlarımızı ulaştırdık. Bu konuda hassasiyet gösteren milletimize ve Bartın halkına minnettarız. Hep birlikte yaralarımızı saracağız” dedi. 

Özkaya: “Gerçekleştirilen her çalışmanın içerisinde yer aldık”

Türk Kızılay Bartın Şubesi Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulunan Başkan Yardımcısı Fahrettin Özkaya ise şu ifadeleri kullandı:

 “11 ilimizi olumsuz etkileyen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza da acil şifalar temenni ediyoruz. Afetinin ardından büyük bir dayanışma örneğiyle bölgenin ihtiyaçlarının karşılanması için el birliğiyle mücadele ediyoruz. Türk Kızılay Bartın Şubesi olarak Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Genç Kızılayımız, Kızılay Kadın Grubumuz ve Gönüllülerimiz ile birlikte gerçekleştirilen her çalışmanın içerisinde yer aldık. Almaya da devam ediyoruz. 

“Afet bölgesinde görev aldık”

Afetin hemen ardından Türk Kızılay Bartın Şube Başkanımız Dr. Sayın Önder Recep Acıbal ve Başkan Yardımcısı olarak toplanan acil ihtiyaç malzemeleriyle afet bölgesine giderek, çalışmalara destek verdik. Bartın heyeti afet bölgesinde Beslenme Hizmet Gurubunda da görev aldı. 

“Yardım faaliyetlerinde bulunduk”

Afet bölgesinde gerçekleştirilen bu aktif çalışmaların yanı sıra şubemiz, Bartın’da da çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdü. Hayırsever vatandaşların desteğiyle gıda, hijyen malzemeleri, mama, su, ısıtıcı, battaniye ve çocuk bezinden oluşan 3 kamyon yardımı afet bölgesine gönderdik. Yine 2 tır giyim malzemesini de şehrimizdeki depremzede vatandaşlarımıza dağıttık. Bu faaliyetlerimizi de yine Bartın Valiliği koordinesinde yaptık. 

“8 gün boyunca 448 ünite kan bağışı aldık” 

Yine faaliyetlerimiz çerçevesinde kan stoklarında sıkıntı yaşanmaması için Karabük Kan Merkezi’nin desteğiyle 7 Şubat Salı gününden buyana 8 gün boyunca 448 ünite kan bağışı aldık. 

“Sosyal Marketi kurduk”

Yine büyük önem verdiğimiz bir çalışma yaptık. Depremden olumsuz etkilenen vatandaşlarımız için bağışlanan malzemelerin koordinasyon içerisinde depremzedelere yerinde dağıtılması amacıyla Sosyal Marketin kurulmasına destek verdik. Aktif görev aldık. İlimizde misafir edilen depremzedelerin giysi, hijyen ve gıda ihtiyaçları bu marketten ücretsiz karşılanıyor.

“İlimizdeki depremzedelerin ihtiyaçlarını karşıladık”

Deprem afetinin ardından Mehmet Rıfat Efendi Erkek Öğrenci Yurdu’na ve misafirhanelere yerleştirilen depremzedelerin giyim, gıda ve hijyen malzemeleri gibi ihtiyaçlarını karşıladık. 250 aileye destek sağladık. Yine afet sonrası Bartın’daki akrabalarının yanına gelen depremzede vatandaşlarımızı da ziyaret ederek, ihtiyaçlarını karşıladık. 

“Genç Kızılayımızı afet bölgesine uğurluyoruz”

Bugün de Genç Kızılayımızı afet bölgesine uğurluyoruz. 41 gönüllü gencimizi Genç Kızılay Yönetim Kurulu Üyemiz Ahmet Bahadır Erdoğan liderliğinde Adıyaman’a bağlı Gölbaşı ilçemize gönderiyoruz. Gönüllü gençlerimiz orada yürütülen çalışmalara 5 gün boyunca destek verecekler. Vatandaşlarımızın yaralarının sarılmasına katkı sağlayacaklar. Her birine ayrı ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu gençlerimizin afet bölgesine ulaşımında desteklerini esirgemeyen araç tahsisini sağlayan Bartın Üniversitemizin değerli Rektörü Sayın Orhan Uzun’a, Şube Başkanımız Sayın Önder Recep Acıbal’a ve Yönetim Kurulumuza, Genç Kızılay Başkanımız Kubilay Şahin’e ve Yönetim Kuruluna, tüm gönüllülerimize ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gençlerimizin yolu açık olsun. Allah yar ve yardımcıları olsun.”