Kızılay'da vekaletle kurban kesim bedelini açıklandı

Geleneksel hale getirdiği Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası ile bu yılda hayırseverlere 'Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye' sloganıyla seslenen Kızılay, vekâlet bedelini de yurt içine 2475 TL, yurt dışı için de 1475 TL olarak açıkladı.

Kızılay'da vekaletle kurban kesim bedelini açıklandı

Geleneksel hale getirdiği Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası ile bu yılda hayırseverlere “Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye” sloganıyla seslenen Kızılay, vekâlet bedelini de yurt içine 2475 TL, yurt dışı için de 1475 TL olarak açıkladı.  “Kurban Bedeli Yurt içi 2475 TL Yurt dışı 1475 TL” Türk Kızılay’ının Kurban Bayramında da milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaşacağını belirten Kızılay Derneği Bartın Şube Başkanı Dr. Önder Recep Acıbal, şu ifadeleri kullandı:

“Türk Kızılay, düzenlemiş olduğu kurban kampanyası sayesinde bu yılda da ihtiyaç sahipleri ile aranızda köprü olacak; kurban bağışlarınızı yurt dışında yaşayan milyonlarca ihtiyaç sahibine ulaştırarak, sofraları bereketlendirecektir. Kızılay, 2022 yılı için vekâlet bedelini yurt içinde 2475 TL yurt dışı için 1475 TL olarak belirledi. Yurt dışında yaşayanlardan Türkiye için vekâlet vermek isteyenler 175 USD veya 165 Euro, diğer ülkeler için ise 110 USD veya 100 Euro bedel karşılığında bir hisselik vekâletini Kızılay’a verebilecek. Kızılay’a verilecek kurban vekâletleriyle hayırseverler ihtiyaç sahiplerine ulaşarak bu büyük iyilik hareketine destek olabilecekler. Kızılay ile İyilik Sınırları Aşıyor Bağışçılarımız vekâletlerini verecekler. Daha sonra vekâleti veren bağışçımıza SMS veya e-posta şeklinde bilgilendirme yapılacak. İslami usullerde modern ve hijyenik koşullar kesimler yapılacak. Veteriner hekimlerin denetimleri ile kesimler denetlenecek. Bütün hisse sahiplerinin isimleri okunarak noter gözetiminde kesimler gerçekleştiriliyor. Kesimin tamamlandığı bildirilmiş oluyor.

Konserveleme yapılıyor

 Et ve süt kurumunun kombinalarında konserveleme yapılıyor. Konservelemeden sonra yıl boyu dağıtımı yapılacak şekilde hazırlanıyor. Kurban Vekaleti Kızılay’a nasıl verilir? Kurban vekâletlerini Kızılay’a emanet ederek gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, www.kizilay.org.tr, mobil uygulama, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı, tüm PTT İşlem Merkezlerinin 2868 no’lu Kızılay Posta Çeki hesabı ve ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilecekler. Bartın Şubesi olarak vekaletinize talibiz. Bartın Şubesi’ne bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız Kızılay Bartın Şubesine 0378 227 6111 ve 0552 168 16 39 nolu telefonlardan ulaşabilirler. Ya da Gölbucağı Mahallesi Bülent Ecevit Bulvarı No:54’deki şube binamıza bizzat gelerek bilgi alıp, bağışta bulunabilirler. Kızılay ile Kurban bereketiniz yıl boyu yaşasın.”