Kalaycı İstanbul'da yaşayan Bartınlılarla buluştu

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İstanbul Bartınlılar Derneği tarafından Arnavutköy'de düzenlenen piknik organizasyonuna katılarak İstanbul'da yaşayan Bartınlılar ile bir araya geldi.

Kalaycı İstanbul'da yaşayan Bartınlılarla buluştu

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, İstanbul Bartınlılar Derneği tarafından Arnavutköy’de düzenlenen piknik organizasyonuna katılarak İstanbul’da yaşayan Bartınlılar ile bir araya geldi. Piknikte Bartınlı vatandaşlarla sohbet edip karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Başkan Kalaycı’ya Dernek Başkanı Ramazan Akın tarafından, desteklerinden dolayı plaket takdim edildi. Başkan Kalaycı, ayrıca dünya şampiyonasında Altın Madalya kazanarak Bartın’ın gururu olan Milli Boksör Şennur Demir için hazırlanan plaketi de milli boksörün adına teslim aldı. Programda konuşan Başkan Kalaycı, dayanışma ve kaynaşmanın en güzel örneğini yaşatan organizasyonların düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduklarını ifade etti. Bartınlıların birlik ve beraberlik içerisinde olduklarını görmekten her zaman gurur duyduklarını ifade eden Kalaycı, “Bizlerde sizlerin her zaman destekçiniziz. Bundan öncede olduğu gibi bundan sonrada yanınızda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kalaycı: “Hizmetlerimizle kentimizi daha da büyüteceğiz”

 Bartın’da yaşayan nüfus kadar da gurbette Bartınlıların bulunduğunu da dikkat çeken Başkan Kalaycı, Bartın’ın son yıllardaki yatırımlar sayesinde göç veren bir il konumundan çıkarak, büyümesini sürdürdüğünü aktardı. Kalaycı, “Organize Sanayi Bölgemizi büyüttük ve yeni fabrikaların inşaatına başlandı. Yine Bartın’da 1200 kişiye istihdam sağlayacak olan mobilya fabrikasını yatırımını kentimize kazandırdık. Hizmetlerimizle kentimizi daha da büyüteceğiz. Bartın, ülkemizin büyümesinden hak ettiği payı almaya devam edecek. Kentimizi, hem ekonomik, hem turizm hem de tarımda büyütmeye devam edeceğiz. Milletimizin hizmetinde durmak yok, yola devam anlayışı ile geceli gündüzlü çalışmalarımız sürecek. Dünyada küresel olarak yaşanan sorunların düzelmesi ile büyüme daha da ivme kazanacak. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. AK Parti kurulduğu günden bu güne vaatlerin değil, icraatların partisi olmuştur. Bundan sonra da olmaya devam edecektir.” şeklinde konuştu.

İstanbul Bartınlılar Derneği Başkanı Ramazan Akın da, gurbette yaşayan Bartınlıları bir araya getirip kaynaşmalarına vesile oldukları için mutlu olduklarını kaydetti. Binlerce Bartınlı, sürpriz hediyelerin dağıtıldığı piknikte, halat çekme yarışı, çuval yarışı, yumurta yarışması, yoğurt yeme, mendil kapma gibi etkinliklerle gönüllerince eğlence eğlenendi.