Kahramanmaraş depremleri sonrası Bartın'daki ormancıların el birliğiyle yakacak odun desteğinde bulunduğu deprem bölgesinde bir destek de Karabük'teki ormancılardan geldi. Karabüklü ormancılar depremzedelere bin 467 ster yakacak odun ve 203 metreküp tomruk gönderdi.
Kahramanmaraş depremleri sonrası Bartın’daki ormancıların el birliğiyle yakacak odun desteğinde bulunduğu deprem bölgesinde bir destek de Karabük’teki ormancılardan geldi. Karabüklü ormancılar depremzedelere bin 467 ster yakacak odun ve 203 metreküp tomruk gönderdi. Karabük Valiliği ve AFAD koordinesinde bölgeye gönderilen desteklerle ilgili Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü “Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen iki büyük depremin ardından bölgedeki vatandaşlarımızın yakacak ihtiyaçlarının karşılanması için Karabük Valiliği ve AFAD himayesinde Bölge Müdürlüğümüz koordinesinde Karabük ilinde yer alan İşletme Müdürlüklerimizden toplanan 1.467 ster yakacak odun ve 203 m3 tomruk demiryolu ile afet bölgesine ulaştırılmak üzere TCDD vagonlarıyla gönderildi. Kamyonlarla DDY Karabük Gar Müdürlüğüne taşınan odunlar iş makineleri vasıtasıyla vagonlarla yüklendi. İlk etapta yüklemesi tamamlanan 20 vagon yakacak odunun ardından yaklaşık 25 vagon yakacak odunda önümüzdeki günlerde afet bölgesine gönderilecek” açıklamasında bulundu.
Yukarıdaki arama formları aracılığı ile Bartın Hergün Gazetesi arşivinde kelime, içerik, konu araması yapabilir veya gün-ay-yıl formatında tarih girerek tarihe göre haberleri listeleyebilirsiniz.
Çerez Bildirimi
Sitemizde, daha yüksek bir kullanıcı deneyimi sunmak ve deneyimlerinizi kişiselleştirmek amacıyla, Gizlilik Politikası, Çerez Politikası ve KVKK Aydınlatma Metni sayfalarında belirtilen maddelerle sınırlı olmak üzere ve ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde çerezler kullanıyoruz.