Kalaycı 'İnkumu tünelini yapacağız'

AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Turhan Kalaycı, '21 yıllık iktidarımızda, ülkemize 70 yıllık icraatı sığdırdık. Söz uçar, eserler kalır anlayışıyla ülkemizi ve Bartın'ımızı eserlerle donatmaya devam edeceğiz. 14 Mayıs'tan sonra da ilk işimiz İnkumu tünelini yapmak, İnkumu'nu doğalgazla buluşturmak olacak' dedi.

Kalaycı 'İnkumu tünelini yapacağız'

Yoğun ziyaret programını sürdüren AK Parti Bartın Milletvekili Adayı Turhan Kalaycı, vatandaşlarla bir araya geldi, talepleri dinledi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Kalaycı, “21 yıldır milletimizin yanında, emrinde ve hizmetindeyiz. Bu yolculuk bizim milletimize olan aşkımızın, ülkemize olan sevdamızın yolculuğu. Gönülden gönüle çoğalan bir AK sevdamız var. Çünkü AK Partili olmak demek milleti ile iç içe olmak demektir. AK Partili olmak demek, çok çalışmak demektir. Vatandaşlarımız da her şeyin farkında. Kimin hizmet üretip, kimin üretmediğini, kimin icraat yapıp, kimin iftira, karalama siyaseti yaptığını çok iyi biliyor. Biz de sözde değil, icraatta lider olan anlayışımızla geceli gündüzlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sürdürmeye de devam edecek, ülkemizin son 21 yıldaki kazanımlarını koruması, hedeflerine ilerlemesi için elimizden geleni yapmaya da devam edeceğiz.” dedi. “Hayal bile edilemeyecek yatırımları yaptık”

 Kalaycı, AK Parti’nin hizmet ve icraat partisi olduğunu vurgulayarak “Yapılamayan hizmetleri tek tek hayata geçirdik. Başkalarının hayal bile edemeyeceği yatırımları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. 2002’den önce ülkemizi krizlerin ortasında bırakanların, milletin kaynaklarını heba edenlerin hazmedemediği budur. Devletin kaynaklarının milletimiz için harcanmasıdır. 2002’de tabiri caizse, yatırım olarak, ekonomi olarak enkaz halde bir Türkiye devralmıştık. IMF kapılarında memurunun, emeklisinin maaşını ödeyebilmek için borç kapılarında dolaşan, gecelik faizlerin yüzde 7 bin 500’lere çıktığı, insanların bir gecede 2-3 kat fakirleştiği Türkiye’den, mega projeler üreten, ülkemizi ilmek ilmek yatırımlarla donanan ülke konumuna ülkemizi getiren AK Partimizdir. Bartın’ımız da Türkiye Yüzyılında, Bartın Yüzyılını yaşayacak. İnşallah Yusuf Ziya Aldatmaz ile birlikte seçildiğimizde Ankara’da ilk işimiz İnkumu tünelini kentimize kazandırmak olacak.” diye konuştu. “Milletimiz gerçeklerin fakında”

14 Mayıs’tan sonra da doğru adımlarla yola devam dediklerini ifade eden Kalaycı, “Ülkemizi yıllarca dar boğazlara düşürenlerin, en basit bir yatırımı bile 20 yılda yapamayanların sözlerine aldanmayın. 2002 Türkiye’si ile 2022 Türkiye’sini kıyaslamak mümkün mü? Neden bu yatırımları yapmadılar? Neden memur, emekli maaşını ödeyebilmek için IMF’ten borç peşinde koştular? Vergi geliriniz mi yoktu? İHA’larımız, SİHA’larımız üzerinden şimdi saldırıyorlar. 1990’lı yıllarda neden üretmediniz de İsrail’den aldılar? Madem üretmesi kolaydı, neden ülkemizin kaynaklarını yabancı silah tüccarlarına peşkeş çektiler? Ülkemiz için çivi dahi üreteni desteklemeye devam edeceğiz. Muhalefetin anlamadığı bu. Çünkü amaçları hizmet değil, amaçları milletimize yatırım değil. 2002 öncesini yaşayan, bilen vatandaşlarımız ülkemizi nereden nereye götürdüğümüzü çok iyi biliyor. İstedikleri kadar algı yapsınlar. Milletimiz gerçeklerin fakında. Cumhuriyet tarihinden 2002’ye kadar yapılan yatırımların kat ve kat fazlasını 20 yılda yapan AK Parti’mizi milletimizin gönlünden silemezler. İnşallah 2023 yılında da bu hizmetlerin karşılığını alacak, son yılda olduğu gibi milletimizin teveccühü ile kutlu yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bizim hedefimiz belli. Hedefimiz güçlü ve büyük Türkiye. Hedefimiz 2053, 2071 vizyonudur, Türkiye Yüzyılı vizyonudur. Bunu da milletimizle el ele, kol kola yapmaya devam edeceğiz. İnşallah 14 Mayıs’ta da Bartın’dan 2 milletvekili ile bu yürüyüşümüze en güçlü desteği vermeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.