Kaan'dan 3 altın madalyalı Avrupa Şampiyonluğu

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi, milli halterci Kaan Kahriman, Romanya'da düzenlenen Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasında 3 altın madalya kazandı.

Kaan'dan 3 altın madalyalı Avrupa Şampiyonluğu

Romanya’nın başkenti Bükreş’te organize edilen Gençler ve U23 Avrupa Halter Şampiyonasında mücadele eden Bartın Üniversitesi (BARÜ) Spor Bilimleri Fakültesi öğrencisi Kaan Kahriman, önemli bir başarıya imza attı. Şampiyonanın üçüncü gününde genç erkekler 67 kiloda yarışan BARÜ’lü milli sporcu Kaan Kahriman koparmada 137, silkmede 156 ve toplamda da 293 kiloluk derecelerle 3 altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonu oldu.

Milli sporcuların tercih ettiği bir yükseköğretim kurumu olduklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Orhan Uzun elde ettiği başarılardan dolayı Kaan Kahriman’ı tebrik etti.

Rektör Uzun, “Öğrencilerimizi yarınlarımızı inşa ve ihya edecek bireyler olarak görüyor, nitelikli bir şekilde mezun olmaları konusunda var gücümüzle çalışıyoruz. Onların başarılarıyla gurur duyuyor, geleceğimiz için daha da umutlanıyoruz. Sadece üniversite olarak değil, mensubiyetinden onur duyduğumuz bu milletin bir ferdi olarak da sporcularımızla gurur duyuyoruz. Bu düşüncelerle elde ettiği başarılardan dolayı öğrencimiz Kaan Kahriman ile birlikte tüm sporcularımızı kutluyorum. Gayretleri dolayısıyla Spor Bilimleri Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Bilal Demirhan başta olmak üzere tüm bileşenlerimize gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.