GMİS, TÜRK-İŞ'in kuruluşunun 71. Yılını kutladı

Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) Zonguldak ve Bartın'daki madencilerin sesi olan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, TÜRK-İŞ'in kuruluşunun 71'inci yılı 'Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğumuz TÜRK-İŞ, 71 yıl önce olduğu gibi bugünde aynı kararlılıkla işçi sınıfının hak ve menfaatleri için mücadelesini sürdürmektedir' sözleriyle kutladı.

GMİS, TÜRK-İŞ'in kuruluşunun 71. Yılını kutladı

Türkiye Taşkömürü Kurumunda (TTK) Zonguldak ve Bartın’daki madencilerin sesi olan Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Yönetim Kurulu, TÜRK-İŞ’in kuruluşunun 71’inci yılı “Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğumuz TÜRK-İŞ, 71 yıl önce olduğu gibi bugünde aynı kararlılıkla işçi sınıfının hak ve menfaatleri için mücadelesini sürdürmektedir” sözleriyle kutladı. Zonguldak ve Bartın’daki madencilerin TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay’ın her zaman desteklerini gördüğünü ifade eden GMİS şunları söyledi:

 “Üyesi olduğumuz Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu’nun 71’inci Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz. Türkiye işçi hareketinin ilk konfederasyonu olan ve 31 Temmuz 1952 tarihinde kurulan TÜRK-İŞ, 71 yıldır Türkiye emek sınıfının en büyük örgütlü gücü olma onurunu sürdürmüştür. TÜRK-İŞ, 71 yıllık süre içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının, demokrasinin, insan haklarının, milli iradenin, işçi hak ve menfaatleri ile özgürlüklerinin savunucuları arasındaki onurlu yerini daima korumuştur. İşçilerin, emekçilerin temsilcisi olarak ülkemizin en büyük sivil gücü olan TÜRK-İŞ, bu bilinçle işçilerin ve emekçilerin hak ve özgürlüklerinin geliştirilmesi mücadelesinin yanı sıra hiçbir ayrım gözetmeksizin sosyal barışın sağlanması mücadelesini de sürdürmektedir.

“Aynı kararlılıkla işçi sınıfının hak mücadelesini sürdürmektedir”

Bu mücadeleyi yılmadan devam ettiren Genel Başkanımız Ergün Atalay’a ve TÜRK-İŞ Yönetim Kurulu’na teşekkür ediyoruz. Üyesi olmaktan onur ve gurur duyduğumuz TÜRK-İŞ, 71 yıl önce olduğu gibi bugünde aynı kararlılıkla işçi sınıfının hak ve menfaatleri için mücadelesini sürdürmektedir. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketinde TÜRK-İŞ öncülüğünde maden işçilerimizin yaptığı çalışmalar Türkiye’nin gönlünde taht kurmuştur. Genel Başkanımız Ergün Atalay’ın her zaman desteğini gören maden işçileri, sendikamız nezdinde TÜRK-İŞ’in bir neferi olmaktan onur ve gurur duymaktadır. TÜRK-İŞ’in kurucuları ve bugüne kadar görev yapan tüm yöneticilerinden hayatta olanlara saygılarımızı sunuyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz.”