Gurbetçilerden depremzedelere yardım eli

Almanya'daki gurbetçilerden deprem bölgesi için başlatılan yardım seferberliği kapsamında yola çıkan tır, Bartın'da farklı bir tıra yüklenmesinin ardından hiç bekletilmeden iki büyük depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş'a gitmek üzere yola çıkacak.

Gurbetçilerden depremzedelere yardım eli

Türkiye’yi sarsan iki büyük depremin hemen ardından tüm ülkede yardım seferberliği başladı. Bu kapsamda Bartın Valiliği tarafından afetin ilk anında Akçalı Köyünde bulunan Ay-Tim ve Yonca-Tim’e ait kivi deposu yardım deposuna dönüştürüldü. Bartın’da vatandaşlardan gelen yardımlar bu alanda toplanarak hızlı bir şekilde tırlara yüklenmesinin ardından deprem bölgelerine gönderildi.

Bu kez yardım eli Almanya Telsizler Cemiyeti, Almanya’da ki Zonguldaklılar ve Bartınlılar tarafından deprem bölgesine uzatıldı. Almanya’da içerisine gıda, hijyen, giyecek, ısıtıcı ve birçok malzeme yüklenen tır sabah saatlerinde Bartın Akçalı Köyü yardım deposuna ulaştı. Yardım deposunda görev yapan ekiplerce, elden ele farklı bir tıra yüklenen malzemeler, depremzedelerin yaralarını sarmak üzere yola çıkacak.

Yüklenen yardım tırının hiç bekletilmeden iki büyük depremin merkez üssü olan Kahramanmaraş’a gitmek üzere yola çıkacağı öğrenildi.