Fırtınanın izleri siliniyor

Şehrimizde  geçtiğimiz hafta etkili olan fırtına ve yağışlardan etkilenen noktalarda temizlik ve yıkama çalışmaları yapılıyor. Belediyesi yol yıkama çalışmalarının startını verdi. Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, 'Fırtına ve yağışlardan etkilenen noktalarda gerçekleştirdiğimiz temizlik ve yıkama çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Fırtına nedeniyle birçok bölgemizdeki ağaç ve bitkiler hasar görmüştü. Bu hasarları ortadan kaldırmak için ağaç ve budama çalışmaları gerçekleştiriyoruz' dedi.

Fırtınanın izleri siliniyor

 

Bartın Belediyesi, şehrimizde etkili olan fırtına ve yağışlardan etkilenen noktalarda çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyor. Irmaktaki su seviyesinin azalmasının ardından çalışmalarını hızlandıran Bartın Belediyesi yol yıkama çalışmalarının startını verdi. Bir yandan fırtınada hasar gören ağaç ve bitkilerde budama çalışmaları yapan ekipler, fırtına ve yağışlardan etkilenen İnkumu Tatil Beldesi’nde de plaj ve yol temizleme çalışmalarına başladı.

 

Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler veren Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu,” Fırtına ve yağışlardan etkilenen noktalarda gerçekleştirdiğimiz temizlik ve yıkama çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Fırtına nedeniyle birçok bölgemizdeki ağaç ve bitkiler hasar görmüştü. Bu hasarları ortadan kaldırmak için ağaç ve budama çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Ayrıca yağışlar sebebiyle ırmak seviyesi yükselmiş yürüyüş yolarımız ırmak suyunun altına kalmıştı. Suyun çekilmesi ile bu bölgelerimizi tazyikli su ile yıkamaya başladık. Kısa sürede bu çalışmamızı tamamlayarak yürüyüş yollarımızdaki hijyeni sağlayacağız. Bu çalışmalarımızın yanı sıra İnkumu Tatil Beldemizde de çeşitli çalışmalar yürütüyoruz. Dalgalar ile sahile vuran çöp ve ağaç parçaları ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Ayrıca fırtınadan da etkilenen İnkumu Tatil Beldemizde temizlik çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Herhangi bir mağduriyetin oluşmaması için tüm ekiplerimizle sahadayız” dedi.