Fırıncıoğlu'ndan Bahçeli'ye teşekkür

Mart 2024 yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Bartın Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulunmak için Milliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi'ne giden Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'yi, Milliyetçi Hareket Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'ı, MHP Genel Başkan Başdanışmanı Ruhi Aksoy'u ve Milliyetçi Hareket Partisi Özel Kalem Müdür Yardımcısı Bilal Aydın'ı ziyaret etti.

Fırıncıoğlu'ndan Bahçeli'ye teşekkür

Başvuru Dosyasını Durmaz’a Teslim Etti

Aday Adaylığı başvuru dosyasını Genel Başkan Yardımcısı Sadi Durmaz’a teslim eden Başkan Fırıncıoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Durmaz’a kendisine verdiği destek için teşekkür etti. Hizmet için yola çıktıklarını belirten Fırıncıoğlu, sürecin hayırlara vesile olmasını diledi. Başkan Fırıncıoğlu’na Aday Adaylığı sürecinin hayırlı olmasını dileyen Genel Başkan Yardımcısı Durmaz ise Bartın’da gerçekleştirilen Belediye çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek, başarılı çalışmaları için Başkan Fırıncıoğlu’na teşekkür etti.

Bartınlıların Selamlarını İletti

Genel Merkez ziyaretleri kapsamında Fırıncıoğlu, son ziyaretini Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye gerçekleştirdi. Genel Başkan Bahçeli’ye Bartınlıların selamlarını ileten Başkan Fırıncıoğlu, Belediye çalışmalarıyla ilgili bilgiler vererek, desteğinden dolayı teşekkür etti.

Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu Kimdir?

1955 yılında Bartın’da doğan Fırıncıoğlu, ilk ve orta öğrenimini de Bartın’da tamamladı. Çocukluk yaşlarından itibaren, dönemin Belediye Başkanı olan babası Davut Fırıncıoğlu ile birlikte yol aldı. Dört dönem Belediye Başkanlığı yapan baba Davut Fırıncıoğlu gibi çocukluk yaşlardan itibaren gerek sosyal gerekse iş hayatında dürüstlüğü ve şeffaflığı şiar edindi. Turizm işletme, otobüs işletmeciliği, akaryakıt istasyonu işletmeciliği, oto galeri, inşaat, kuyumculuk gibi birçok sektörde aktif iş hayatı olan Fırıncıoğlu, ilk olarak 1994 yılında yerel seçimlerde bağımsız Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girdi. 2004 yılında DSP ile girdiği belediye seçimlerinde Meclis Üyesi olarak seçildi. Aktif olarak başladığı görevi 2009 yılında 1.sıradan Milliyetçi Hareket Partisi ile girmiş olduğu seçimlerde ilk sırada yeniden seçilerek Belediye Meclisi ve Belediye Başkanlığı vekalet görevini sürdürdü. 2023 yılı Milletvekili seçimleri dolayısıyla istifa eden Belediye Başkanı Cemal Akın‘ın ardından, oylamaya sunulan Belediye Meclisi kararıyla 46.Dönem Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Bartın’ın sevilen ve tanınan ailelerinden olan ve samimiyeti, kibarlığı, güler yüzlülüğü ile bilinen Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.