El emeği göz nurları görücüye çıktı

Bartın Belediyesi tarafından bu yıl 22. Kez düzenlenen 'El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarı' kapılarını açtı. Fuar ilk günden büyük ilgi görürken bu yıl fuarda 77 stant yer aldı.

El emeği göz nurları görücüye çıktı

Bartın Belediyesi 22. El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı, düzenlenen törenle açıldı.

Bu yıl 22’incisi düzenlenen “El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarı”, Belediye Sosyal Tesislerinde açılırken fuarda, toplam 77 stant yer aldı.

Açılışa Vali Yardımcısı Uğur Karakaya, Bartın Garnizon Komutanı Dz. Kd. Alb. Erkan Şahin, Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, İl Emniyet Müdürü Şakir Engin Korkmaz, siyasi parti temsilcileri, esnaf odası başkanları, muhtarlar, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

Akın: “Ekonomiye katkı olsun”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Sosyal Tesislerindeki açılış töreninde yaptığı konuşmada, her yıl düzenlenen fuarla el emeği göz nuru ürünleri, yeni yıl öncesinde halkın beğenisine sunduklarını söyledi.

Çeşitli el işlerinin sergilendiği fuarda açılış konuşması gerçekleştiren Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Bartın Belediyemizin El Emeği Göz Nuru ve Hediyelik Eşya Fuarının 22’incisini gerçekleştiriyoruz. Bu fuar gerçekten artık geleneksel hale geldi. 14’ünde biz varız. Fuarın haricinde El Emeği Göz Nuru ile yapılan işlerin satılmasıyla ilgili Galla Pazarı’nda her Pazar günü hanımefendilerimiz için orada yerimizi açtık. Oraya da hanımefendiler geliyorlar, el emeklerini satışa sunuyorlar. Bunlara ilave bizim desteklerimizle El Emeği Göz Nuru ile ilgili de bir kooperatif kuruldu. Onlara da 3 tane iş yeri açtık. Bir tanesi Yalı bölgesinde, bir tanesi Belediye bahçesi içerisinde biride İnkumu’nda yer alıyor. Bunları ilk göreve geldiğimizde onları yaptık. Bu sene de İnkumu’ndaki festivalde bir pazar yeri açtık. Üretken kadınlarımız için elimizden gelen destekleri vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra da vereceğiz. Bu el emekleri evlerde yapılsın, kurslarda yapılsın, sandığa basılmasın ekonomiye katkı olsun diye bunları yapmaya çalıştık. Ben herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl fuarımızda 77 tane standımız var.  Standa gelen arkadaşlarımıza da Allah razı olsun. Ellerine yüreklerine sağlık. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

77 standın yer aldığı Bartın Belediyesi 22. El Emeği Göz Nuru El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı 26-30 Aralık 2022 tarihleri arasında Belediye Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecek. Fuar, 30 Aralık Cuma günü akşamına kadar açık kalacak.