Dönmez'den madencilere teşekkür

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hatay'da arama ve kurtarma çalışmalarını sürdüren maden işçilerini ziyaret ederek Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil ile görüştü. Tüm madencilere verdikleri büyük mücadele için teşekkür eden Bakan Dönmez, 'Yoruldunuz farkındayız. Arkadaşlarla son durumu değerlendireceğiz. Ondan sonra kalan kısmı planlama çerçevesinde nasıl yöneteceğimize karar vereceğiz.' dedi.

Dönmez'den madencilere teşekkür

Bakan Dönmez, deprem bölgesinde yüzlerce yaralı kurtaran Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda (TTK) çalışan maden işçilerinin Hatay'da görev yapan grubunu ziyaret etti. Maden işçilerini deprem bölgesinde biran olsun yalnız bırakmayan GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ile görüşen Bakan Dönmez, verdikleri destek nedeniyle teşekkür etti. Maden işçisinin yaptıklarının unutulmayacağını ifade eden Bakan Dönmez, "Tüm arkadaşlara teşekkürlerimi ve selamlarımı iletin. Çalışmalar tamamlanınca maden işçisinin kahramanca ve fedakarca çalışması ayrıca takdir edilecek. Tabi siz bunun için burada değilsiniz, biliyoruz. Yoruldunuz farkındayız. Arkadaşlarla son durumu değerlendireceğiz. Ondan sonra kalan kısmı planlama çerçevesinde nasıl yöneteceğimize karar vereceğiz. Saha çalışırken acıya, zaman zaman çıkan canlarımızdaki sevince ortak olduk. Rabbim bir daha böyle acılar bize yaşatmasın. Şimdi birlik ve beraberlik içinde olma zamanı. Buradaki işlerinizi tamamladığınızda memleketinize döneceksiniz, dinlendikten sonra işlerinize döneceksiniz. Oralara gelip sizlerle muhabbet etmek, sohbet etmek isterim ama şu anda şartlar buna elverişli değil. Sizlere çok teşekkür ediyorum. Rabbim sizleri korusun." dedi.

GMİS Genel Başkanı Yeşil de yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek maden işçisinin depremin olduğu andan itibaren gönüllü olarak bölgeye gitmek için adeta sıraya girdiğini, gösterdikleri dayanışmanın unutulmayacağını söyledi.