Belediye Meclisi 22 maddeyle toplanacak

Bartın Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı 01 Şubat 2024 Perşembe günü saat 16.00' da Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu başkanlığında Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Belediye Meclisi 22 maddeyle toplanacak

22 gündem maddesinin görüşüleceği toplantıda yeni gündem maddelerinin aynı sıra Ocak Ayı Meclis Toplantısında komisyonlara havale edilen maddeler de görüşülecek. Meclis Toplantısında 12 yeni gündem maddesi bulunurken, 10 gündem maddesi de Ocak ayı toplantısında komisyonlara havale edilen maddeleri içeriyor.

Bartın Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantı Gündemi;

 1. Demirciler Mahallesinde bulunan mevcut sokağa ''Saygın  Sokak'' ismi verilmesi talebinin görüşülmesi.
 2. Kemerköprü Mahallesi, 886. Sokakta (Borsa Okulu yanı) bulunan Belediyemiz tarafından yapılan parka isim verilmesi talebi. 
 3. Belediyemiz ile TÜPRAŞ A.Ş. (Türkiye Petrol Rafinerileri Anonim Şirketi) arasında 2024 yılı asfalt malzemeleri alımı ile ilgili protokolün imzalanması için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebinin görüşülmesi.
 4. Orduyeri Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, No:102 (tapuda 22 ada, 7 parsel) sayılı yerin içkili yer bölgesi olarak belirlenmesi talebinin görüşülmesi.
 5. Belediyemizde Sözleşmeli olarak çalıştırılan Bilgisayar Mühendisi, Makine Mühendisi, Çevre Mühendisi, Ulaşım Mühendisi, Su Ürünleri Mühendisi, Şehir Plancısı, Dekarotör, Biyolog, Programcı, Arkeolog, Sanat Tarihçisinin sözleşmelerinin yenilenmesi ve ücretlerinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.
 6. Belediyemizce işletmeciliği yapılan Şehirlerarası Otobüs terminalinde 2024 yılında uygulanacak giriş-çıkış ücret tarifesinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.
 7. Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kemerköprü Mahallesi, tapuda 319 ada, 19 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.
 8. Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Aladağ Mahallesi, tapuda 1021 ada, 17 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.
 9. Gecen Mahallesi, tapuda 136 ada, 16 parsel nolu taşınmaza ilişkin Belediye Meclisince onaylanan plan değişikliğine ait Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünden gelen rapor doğrultusunda alınan meclis kararının yeniden incelenmesi talebinin görüşülmesi.
 10. Orduyeri Mahallesi, tapuda 15 ada, 8 parselde “Okul Bölgesi” olarak ayrılan alanın “Askeri Alan” olarak değiştirilmesi ve Jandarma Genel Komutanlığına tahsis edilmesi talebinin görüşülmesi.
 11. Tuna Mahallesi sınırları içerisinde Trafo Yeri amaçlı plan değişikliğine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi.
 12. Karaköy Mahallesi sınırları içerisinde Trafo Yeri amaçlı plan değişikliğine ilişkin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlüğü teknik inceleme raporunun görüşülmesi.
 13. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Meclis Başkan ve üyelerine meclis ve ihtisas komisyonu toplantılarına katıldıkları günler için ödenecek ücretin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.
 14. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz Zabıta Personeline 2024 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.
 15. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Belediyemiz İtfaiye Personeline 2024 yılı için ödenecek fazla mesai ücretinin belirlenmesi.
 16. Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilen, Harcırah bedelinin belirlenmesi talebinin görüşülmesi.
 17. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Tuna Mahallesi, tapuda 332 ada, 21 numaralı taşınmazın satış talebinin görüşülmesi.
 18. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Tuzcular Mahallesi, Şehirlerarası otobüs terminaline QNB Finans Bankası Bartın Şubesi tarafından para çekme makinası (ATM) konulması için izin talebinin görüşülmesi.
 19. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Mülkiyeti Belediyemize ait olan yoldan ihdas sonrası oluşan Kırtepe Mahallesi, tapuda 169 ada, 21 ve 22 numaralı taşınmazların satış talebinin görüşülmesi.
 20. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Esentepe Mahallesi, tapuda 753 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın güneyinde yer alan park alanı içerisinde "Trafo Alanı" ayrılması amacıyla hazırlanan Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliklerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporu doğrultusunda yeniden görüşülerek karara bağlanması talebinin görüşülmesi.
 21. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, İlimiz Merkez İlçe, Kutlubeydemirci Köyünün Mahalle olma talebinin görüşülmesi.
 22. İmar ve Bayındırlık Komisyonuna havale edilen, Balamba Mahallesi, tapuda 986 ada, 80 parsel üzerinde "Resmi Kurum Alanı" amacıyla hazırlatılan Nazım ve Uygulama İmar Planı Değişikliklerinin, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü teknik inceleme raporu doğrultusunda yeniden görüşülerek karara bağlanması talebinin görüşülmesi.