BARÜ'de festivale havası

Bartın Üniversitesinin (BARÜ) bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getirdiği 6. Ar-Ge Proje Pazarı Türkiye'nin önde gelen kurum ve kuruluşlarının destekleriyle başladı.

BARÜ'de festivale havası

Türkiye’nin yetişmiş insan kaynağını artırmanın amaçlandığı 6. Ar-Ge Proje Pazarı Türkiye’nin önde gelen kurumlarıyla birlikte milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik öneme sahip markaların sponsorluğuyla gerçekleştiriliyor.

Cumhuriyetin 100. yılında altıncısı gerçekleştirilen festivale Bartın Valiliği, Bartın Belediyesi, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası, TÜBİTAK ve TÜSEB destek veren kurumlar arasında yer alıyor. HAVELSAN ve ROKETSAN’ın platin sponsor olduğu festivalde Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO), ASELSAN, Çanakcılar Şirketler Grubu, TEİ ve TAİ-Tusaş ise altın sponsorlar arasında yer alıyor.

Bilim ve teknoloji tutkunlarını bir araya getiren festivalde ayrıca TCDD TEKNİK, XPLORE, Tekno-Tıp ve Cilas Teknik Kauçuk, Sanko-Çimko, Nexus, Madeş, Asır Dijital, AKTIP, A.Y. Yıldız Kimyevi, Bartın Seramik-Alvit, Işıklar Tuğla, Merkim, Müsiad Bartın, Öztem ve INOVASENS de destek veriyor. Ayrıca TÜRKSAT iletişim sponsoru olarak; Kamil Koç ise ulaşım sponsoru olarak 6. Ar-Ge Proje Pazarının paydaşları arasında bulunuyor.

Kutlubey Yerleşkesi İİBF-Eğitim Binasında düzenlenen festivalde 6. Ar-Ge Proje Pazarı paydaş kurumları ile Düzce Teknoloji Transfer Ofisi tarafından açılan stantlarda katılımcılarla bir araya gelerek bilgi paylaşımında bulunuyor.

Etkinliklerde yer alan BARÜ öğrenci toplulukları Teknofest başta olmak üzere çeşitli yarışmalarda önemli dereceler elde ettikleri çalışmaları sergiliyor.

BARÜ’nün “Akıllı Lojistik ve Bütünleşik Bölge Uygulamaları” ihtisaslaşma alanında yürüttüğü 9 ayrı projenin de sergilendiği festivalde; Eğitim Fakültesi, Fen Fakültesi ile Mühendislik, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi ise açtıkları stantlarla yaptıkları çalışmaları sergiliyor.