Bartınlı isimler de tarihi kongre için Kadıköy'deydi

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Ali Koç, 16 bin 464 oyla üçüncü kez Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçildi. Geçtiğimiz hafta sonu yoğun bir katılımla gerçekleştirilen genel kurulda Fenerbahçe'nin Bartınlı isimleri iş insanları Mehmet Kemik, Egemen Kemik, Adem Akpürçek ile Semih Kaptan da oy kullanan isimler arasında yer aldı.

Bartınlı isimler de tarihi kongre için Kadıköy'deydi

Ali Koç, üçüncü kez Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığına seçildi

 

Erkan Hızoğlu

 

 

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 8-9 Haziran tarihlerinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

 

Üyelerin yoğun katılım sağladığı kongrenin ikinci gününde 47 sandıkta gerçekleştirilen oy verme işlemi, saat 10.00’da başladı ve 17.00’de tamamlandı.

 

Bartınlı iş insanları Mehmet Kemik, Egemen Kemik, Adem Akpürçek, Semih Kaptan’ın katılım gösterdiği Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda 27 bin 489 oy kullanırken; Ali Koç 16 bin 464 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

 

Eski Başkan ve Başkan Adayı Aziz Yıldırım ise 10 bin 483 üyenin oyunu aldı. 542 oy ise geçersiz sayıldı.

 

Başkan Ali Koç, oyunu 27. sandıkta, Başkan Adayı Aziz Yıldırım ise 46 numaralı sandıkta kullandı.

 

Sahaya beraber çıkan iki başkan üyeleri selamladı

 

Sandıkların açılmasının ardından iki başkan bir araya geldi. Sahaya birlikte çıkan başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım birbirilerine sarılırken tribünleri selamladı.

 

Yıldırım: “Elimizden gelen desteği veririz”   

 

Eski Başkan ve Başkan Adayı Aziz Yıldırım kürsüde üyelere seslenerek “Sevgili Fenerbahçeliler, bugün Fenerbahçe’ye yakışan bir kongre yaptık. Bütün delegelere ve hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık Fenerbahçe’de, yol haritasını çizdik. İnşallah Sayın Ali Koç ve yanındaki arkadaşları bu harita doğrultusunda bu sene Fenerbahçe’yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz. Hepinizi seviyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz.” ifadelerini kullandı.

 

Koç: “Fenerbahçe’nin büyüklüğünü gösterme zamanı”

 

Tebrikleri kabul eden Başkan Ali Koç, üyelerle de bol bol fotoğraf çektirdi. Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte basın mensuplarına poz veren Başkan bir de teşekkür konuşması yaptı. Katılımın yüksek olduğu kongrenin yeni bir rekor olduğuna dikkat çeken Koç, Fenerbahçe adı duyunca rakiplerinin irkileceği bir döneme girdiklerini söyleyerek konuşmasında şöyle dedi.

 

“Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi daha hep beraber tamamladık. Bugün, yaklaşık 28 bin Kongre Üyemiz oy kullandı. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk, yeni bir rekordur. Türkiye’de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğü pek çok konuda büyüktür ve kongrede de bunu gösterdik.

 

Biz, Yüksek Divan Kurulu Toplantılarımızı bile rakip takımların üye sayısından daha fazla olduğu için bir demokrasi şöleninde yapıyoruz. Fenerbahçemizin geleceğine sizler, Kongre Üyelerimiz karar verirsiniz. Resmi olmayan sonuçlar hepimize hayırlı, uğurlu olsun. Kongrede yarıştığım Sayın Aziz Yıldırım ve ekibine… Bunu bir demokrasi şölenine çeviren siz değerli Kongre Üyelerimize şahsım, Yönetim Kurulum ve tüm camiamız adına yürekten teşekkür ediyoruz.

 

Başarılara doyacağımız, Dünya’da Fenerbahçeli olmayan taraftarlarımızın da Fenerbahçe’yi izleyeceği, hayran sayımızın artacağı, marka değerimizin gelişeceği, ulusal ve uluslararası başarılarımızı elde edeceğimiz bir dönem inşallah yarından itibaren başlamaktadır. Artık Fenerbahçe adı duyunca rakiplerimizin irkileceği bir döneme giriyoruz, kimse Fenerbahçe’den büyük değildir. Bütün dünyaya Fenerbahçe’nin büyüklüğünü gösterme zamanıdır. Hem Türkiye’de, hem de yurtdışında.

 

Yarından itibaren hepimiz bu yeni dönemin bir parçası olalım lütfen, herkesin çorbada tuzu olsun. Bizler bugün bu camianın bütün renklerini kucaklamak için buradayız. Bizler hiçbir kulüpte olmayan bu dostluk dizilerini sahipleniriz. Hem de artık sıkı sıkıya sahipleneceğiz. Size şampiyonluk yolunda, kuracağımız takım yolunda belli taahhütler verdik ama verdiğim bir diğer önemli taahhüt ve inşallah kalıcı bir şekilde gerçekleştireceğimiz artık kırgınlıklar bitsin, geçmişi kapatalım. Geleceğe yepyeni bir sayfa açalım ve bu yolda samimi bir şekilde hiç düşünmeden, hiç hesap kitap yapmadan bir adım atan herkese on adım atacağımızdan zerre kadar şüpheniz olmasın. Bize oy verilsin veya verilmesin, bu kutsal renkler altında birleşmek için elimizden geleni yapacağız siz de muhakkak bu sürecin bir parçası olacaksınız, çünkü olmadığınız takdirde bu hayali gerçekleştirmek mümkün değildir.”

 

İşte yeni yönetimdeki isimler

 

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’un önümüzdeki yeni dönemde Yönetim Kurulu asil listede; Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Nevres Erol Bilecik, Hüseyin Bozkurt, Mehmet Salih Dereli, Esin Güral Argat, Ali Acun Ilıcalı, Korkut Nedim Keçeli, Ahmet Ketenci, Burak Çağlan Kızılhan, Acar Sertaç Komsuoğlu, Sait Ergun Özen, Fethi Pekin, Mustafa Hakan Safi, yedek listede Ali Alper Alpoğlu, Selma Perihan Altay Rodopman, Mustafa Kemal Danabaş, Eren Ali Dişli, Özgür Özaktaç, Cenk Öztanık, Rıfat Perahya’dan oluştu.