Bartın Otomotiv New Holland 3S Plaza açıldı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Türk tarımını geliştirmek üzere yola çıkan TürkTraktör'ün satış, servis ve yedek parça hizmetlerini tek bir çatı altında sunan Bartın Otomotiv New Holland 3S Plazasının açılışını gerçekleştirdi.

Bartın Otomotiv New Holland 3S Plaza açıldı

Hakan Çöme liderliğinde tarım sektörüne 2010 yılında adım atan, 2016 yılında Bartın, Karabük, Zonguldak New Holland bayiliği ile Türk Traktör ailesine katılan Bartın Otomotiv Plaza ailesi gurur dolu bir güne imza attı. Gecen Mahallesi Aşağıdüz mevkiinde 3 bin m2 kapalı, 4 bin 500 metrekarede açık alan olmak üzere 7 bin 500 metrekare alanda kurulu olan 3S Plaza için düzenlenen açılışa Bartın Valisi Nurtaç Arslan, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Uğur Karakaya, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil Balık gibi iş dünyasından bürokrasiye, siyasetten sivil toplum kuruluşu temsilcilerine ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Çöme: “Hedefimiz müşteri memnuniyeti”

Hakan Çöme, açılıştaki konuşmasında “Şirketimiz 1991 yılında ilk ticari yolculuğuna otomotiv sektörü ile başlamıştır. Bartın Otomotiv, tarım sektörüne 2010 yılı itibarıyla ilk adımını atmış olup 2016 yılında Bartın, Karabük, Zonguldak New Holland bayiliği ile Türk Traktör ailesine katılmıştır. Bayiliğimiz 7. yılını geride bırakırken karnesinde her daim başarı ve liderlikleri barındıran şirketimiz 2021 müşteri memnuniyetinde Türkiye 3’üncülüğü, 2022 yılı pazar payı Türkiye 3’üncülüğü ödüllerine hak kazanmıştır. Plazamız yeni 3 S satış, servis ve yedek parça konsepti ile 3 bin m2 kapalı, 4 bin 500 m2’de açık alan olmak üzere 7 bin 500 m2 alanda müşterilerimize hizmet verecektir. Mevcutta New  Holland markalı traktör ve Türk Traktör marka ekipman satışı ile bu ürünlere ait yedek parça ve servis hizmeti vermekteyiz. Geniş yedek parça çeşitliliğimiz, yol yardımı ve servis araçlarımız ile çok önem verdiğimiz müşteri memnuniyeti hedefimize ulaşma noktasında daima yanınızda olacağız. İşimizi sevgiyle yaparak, başarılarımızı alacağımız nice ödüllerle taçlandırarak daha uzun yıllar Türk Traktör ailesi ve New Holland markası ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermek en büyük hedefimizdir. Bundan sonraki süreçte yatırımlarımızı Türk Traktör’ün geleceği hazırla ilkesiyle gelişen tarım teknolojileri ışığında hep daha ileriye gitmeyi kendimize ilke ediniyoruz. Plazamızın bölgemize ve ülkemiz çiftçilerine hayırlı olmasını diliyorum. Açılışımızı gelerek bizleri onurlandırdığınız için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Özüner: “Satış, servis ve yedek parça hizmetleri tek çatı altında”

Türk Traktör firmasının Genel Müdürü Aykut Özüner ise açılışı yapılan plazanın satış, servis ve yedek parça hizmetlerini tek çatı altında topladığına dikkat çekerek, “Türk Traktör ailesi olarak Bartın’da olmaktan çok mutluyuz. Türk Traktör köklü ve öncü bir şirket. 69 yıllık bir şirket ve otomotiv sanayiinin ilk şirketi. Adının Türk olması bir tesadüf değil. 69 yıl önce 1954 yılında Türk tarımını geliştirmek için kurulan, bu misyonla yola çıkmış ve o günden bugüne de bu misyonu taşıyan bir şirket. Bizlerde bugün Türk Traktör yönetim ekibi olarak bu misyonu geleceğe taşımak istiyoruz. Tarım her geçen gün gündemimize daha çok giriyor. 69 yıl öncede kuruluş amacı o günkü mekanizasyonu sağlamaktı. Traktör ve ekipman üretmekti. Bugün sadece üretmek yetmiyor, verimlilikte çok önemli. Daha düşük maliyetle daha verimli tarım yapılabilmesi gerekiyor. İklim değişikliğini de hep birlikte görüyoruz. Bizim bugün ki misyonumuzda teknolojiyi geliştirip ürünlerimizi geliştirirken, yeni teknolojiyi sizlerle tanıştırırken bir yandan da değişen tarım içerisinde bayi teşkilatıyla yapılanmamıza önem veriyoruz. Bu plazada satış, servis ve yedek parça hizmetleri tek çatı altında toplanmış olacak. Artık ürünler değişiyor, çok daha teknolojik ürünler gelişiyor. Bu süreçte çiftçinin yanında olabilmek için satış, servis ve yedek parça hizmetinin çok daha koordineli bir şekilde sunulması lazım. Çok kuvvetli bir bayi teşkilatımız var. New Holland 17 senedir pazar lideri olan bir marka. Hedefimiz bu tip tesislerle geleceğe hazır olmak ve çiftçilerimize daha iyi hizmeti tek noktadan sunabilmek. Açılışını yapacağımız bu plazanın da hayırlı olmasını diliyorum.” Şeklinde konuştu.

Arslan: “Tarımsal mekanizasyon günümüzde önemli”

Bartın Valisi Nurtaç Arslan da konuşmasında tarımsal mekanizasyonun önemine değinerek, “Bugün tarımsal üretimin gereği olan ileri tarım tekniklerinin uygulanmasında insanın el emeği ve hayvan gücü yerine kullanılabilecek tarımsal araçların çiftçilerimizin hizmetine sunulacağı bayimizin açılışı için bir aradayız. Tarımda verimliliğin artırılması, üretim maliyetlerinin düşürülmesi, yaşlanan nüfus nedeniyle ortaya çıkan işgücü sorununun çözümü için tarımda kısmen veya tamamen makine ve ekipman kullanılması anlamına gelen tarımsal mekanizasyon günümüzde büyük önem arz etmektedir. Bizlerde tarımsal üretimimizin rekabetçi bir yapıya ulaşması ve işgücü kayıplarının önüne geçilmesi maksadıyla ilimizde tarımsal mekanizasyonun geliştirilmesini son derece önemsemekteyiz. Bu anlamda ilimizde Tarım ve Orman Bakanlığımızca son 5 yıl içerisinde çiftçilerimize 2 bin 545 makine ve ekipman için 8 milyon liraya yakın hibe desteği sağlanmıştır. Çiftçiliği teknolojinin tüm imkanlarıyla desteklemek suretiyle doğru planlama, yönlendirme ve bilgilendirmeyle teşvik ederek ülkemizde hak ettiği konuma getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Bu vesile ile satış, servis ve yedek parça hizmetlerini tek bir çatı altında sunan, hem ilimize hem de bölgemize hizmet sunacak olan işletmemizin ilimize, bölgemize ve çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İl Müftüsü Ömer Keskin tarafından yapılan dualar eşliğinde plaza açılırken davetliler açılış sonrası plazayı gezdi.