Bankoğlu'ndan 3 köy ziyareti birden

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, partisinin il ve ilçe teşkilatı başkanları, kadın ve gençlik kolları, ittifak partilerinin yetkilileri ile tam takım sahadaydı. Mekeçler, Kurtköy ve Saraylı köylerini ziyaret eden Millet İttifakı adayları ve partililer, gittikleri köylerde coşkuyla karşılandılar. Bankoğlu, ' Hükümet giderayak kopya çekiyor' dedi.

Bankoğlu'ndan 3 köy ziyareti birden

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, ikinci sıra adayı Av. Ceyda Sargın, CHP İl ve ilçe teşkilatı başkanları, CHP Kadın, CHP Gençlik Kolları başkanları ve ittifak partilerinin yetkilileri ile tam takım sahadaydı. Mekeçler, Kurtköy ve Saraylı köylerini ziyaret eden Bankoğlu açıklamasında “Hemşehrilerimiz bizi çok güzel karşılıyor, bize zaman ayırıyor, bizleri dinliyor. Projelerimizi, 22 yıldır paraları nerelere harcadıklarını, nasıl hesap vermediklerini, vergilerin ne olduğunu anlatıyoruz. Giderayak kopya çekmeye devam ediyorlar. 22 yıldır aklınız neredeydi diye sorarlar adama. Emekliye ikramiye dedik, üniversite öğrencilerinin kredi borç faizini sil dedik, EYT çıkmalı dedik, 3600 ek gösterge dedik, TRT payını sil dedik, dedik de dedik. Hepsine karşı geldiler mi? Geldiler. Sonra da tıpış tıpış yaptılar mı? Şimdi seçim düzlüğüne girdiğimiz hatta Millet İttifakı’nın ipi göğüslemesine birkaç gün kala başladılar kopya çekmeye. Biz 2 bin 500 maddelik mutabakat metni için bir yıl çalışmışız, açıklamışız. Aylardır iktidara geldiğimizde kreşe giden çocuktan emekli amcama, dar gelirli kadından gençlerimize kadar neler yapacağımızı madde madde açıklamışız. Baktılar ki kutuplaştırma, iftira atma siyaseti eskisi gibi tutmuyor, başladılar söylemeye. Yok onu da yapacağız, bunu da yapacağız. 22 yıldır nerede idiler acaba. Yandaş beslemekten, akraba kayırmaktan, her şeyi kendine yontmaktan, ülkenin en az yarısına terörist damgasıyla korku salmaktan vakitleri kalmamıştı da ondan. Artık geçmiş olsun. Diyorum ya giderayak kopya da çekiyorlar. Halk 14 Mayıs’ta kanaat notunu verecek” dedi.

Bankoğlu köylerde yaptığı konuşmalarda yurttaşların sorularını ve merak edilenleri de cevaplarken, israf konusunun altını ısrarla çizerek, kaynak bulma konusunda sıkıntı çekilmeyeceğini, israftan uzak, hesap veren, halkına çalışan ve Çankaya Köşkü’nde oturan bir cumhurbaşkanına dönüleceğini ifade etti.