Bankoğlu Amasra'da köylerdeydi

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, İzmir CHP Milletvekili Bedri Serter, parti yöneticileri ve kalabalık örgüt üyeleri ile Çakraz, Akağaç ve Gökçekıran'dan sesledi: 'Saygı ve sevgi fakiri dönem de bitiyor' dedi.

Bankoğlu Amasra'da köylerdeydi

CHP Bartın Milletvekili ve 28. Dönem Milletvekili Adayı Av. Aysu Bankoğlu, çalışmalarına destek vermek üzere Bartın’a gelen CHP İzmir Milletvekili Bedri Serter, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır ve yardımcısı Meltem Öz, Bartın İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Amasra İlçe Başkanı Seyhan Bilgin, Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Mücahit Mekeç ve tüm partililerin üyelerinin yoğun katılımı ile Çakraz’a ardından da Akağaç ve Gökçekıran’a ziyaretlerini gerçekleştirdiler. 

 

Bankoğlu, “Çakraz’da coşkuyla bizi bekleyen kadınlar aslında adaleti, nezaketi, insanca yaşamayı bekliyordu. Kendi güzel, kalbi güzel kadınlarımıza partimizin iktidarda uygulayacağı politikaları anlattık. Umut ne güzel şey, kadınlar ne kadar güzel! İyi ki varlar. Dünyanın hiçbir yerinde kadınlar kabalığı, kavgayı, hakareti sevmez. Bıkmış, usanmış vaziyetteler. Toprağın suya hasreti gibi nezakete ve huzura hasretler. İşin doğrusu bir grup hariç Türkiye’nin tamamı bu saldırgan, iftiracı, bölücü dile artık duymak istemiyor,” dedi.
"Akağaç bizi bağrına bastı"

Heyet ziyaretlerine Akağaç ile devam etti. Bankoğlu, “Akağaç köyünde çok umutlu bir akşam geçirdik. Ne yaparlarsa yapsınlar güzel ülkemizi kimsenin bölemeyeceğini gittiğimiz her yerde görüyoruz. Biz yoksulluğu yönetmeye değil bitirmeye geliyoruz. Üzerimize çöken kötülük bulutları baharda darmadağın olacak. Çirkin dil yok olacak. Saltanat devri yerle bir olacak. Önce moralimiz düzelecek. 14 Mayıs’ta  herkese hizmet etmeye geliyoruz. Nakliyecilerin, minibüsçülerin şikayetlerini dile getirdiler. 180 milyonluk özel idare bütçesinin

2,2 milyara yandaşa ihale ettiği Arıt yolu, çevre yolunun her kilometresine  AKP bizim cebimizden 180 milyon ödemeyi taahhüt etmiş. İl Özel İdaresi’nin bir yıllık bütçesi de 180 milyon, siz anlayın dedik.  Ekonomik sıkıntının bellerini nasıl büktüğünü anlatan Akağaçlılar güven duyacakları, yarını görecekleri bir yönetim özlemi içinde olduklarını söylediler. Yolsuzluk, israf, adam kayırma 14 Mayıs’ta tarih oluyor dedik,” açıklaması yaptı.
“Gökçekıran’da kahve buluşması”

Bankoğlu ve beraberindeki ekibin son durağı Gökçekıran oldu. Bankoğlu açıklamasını “Gökçekıran’da kahvede yaptığımız sohbette yurttaşlarımız her yerde olduğu gibi geçim sıkıntısının en büyük sorunları olduğunu belirttiler. Bunalmışlar, sıkılmışlar, bıkmışlar ama umut var ya umut! Birleşerek ne büyük işler başaracağımızı göstereceğiz. Korkularından korkutmaya çalışanlar unutmasın; halk istediği zaman çıkartır istediği zaman da indirir,” sözleriyle noktaladı.