Bankoğlu 28 Mayıs için sahaya indi

14 Mayıs Milletvekilleri seçimlerinde yüzde 31,46 oranında oy alarak ikinci kez CHP Bartın Milletvekili seçilen Aysu Bankoğlu, teşekkür ziyaretlerine başladı. Bu kapsamda Amasra ve Kurucaşile İlçeleriyle Çakraz sahilini ziyaret eden Milletvekili Bankoğlu, vatandaşlara hem kendisine ve partisine gösterdiği teveccühten dolayı teşekkür etti hem de 28 Mayıs'ta yapılacak 2. Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na bir kez daha destek istedi.

Bankoğlu 28 Mayıs için sahaya indi

14 Mayıs Milletvekilleri seçimlerinde yüzde 31,46 oranında oy alarak ikinci kez CHP Bartın Milletvekili seçilen Aysu Bankoğlu, teşekkür ziyaretlerine başladı. Bu kapsamda Milletvekili Bankoğlu, Amasra İlçesini ziyaret etti. İlçedeki vatandaşlarla tek tek selamlaşarak onlara seçimlerde kendisine ve CHP’ye verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Bankoğlu, Amasralılardan bir kez da 28 Mayıs’ta yapılacak 2. Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimleri için Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek istedi. Amasra’nın ardından ilçeye bağlı Çakraz sahilini de ziyarete den Aysu Bankoğlu, sahil halkıyla bir araya gelerek sohbet ettikten sonra Kurucaşile İlçesine hareket etti. İlçeye bağlı Tekkeönü’ndeki ahşap yat ve tekne yapımcılarıyla bir araya gelen Bankoğlu, hem onlara teşekkür etti hem de “Ahşap tekne yapımını merdiven altlarına sıkıştıran zihniyetin aksine, ahşap teknelerimizi ve ustalarımızı dünyaya tanıtmak istiyoruz. Emekçi hakkını alacak!” dedi.

“Bizim duruşumuz da üslubumuz da bellidir”

Kurucaşile İlçesinde de vatandaşlarla buluşan Aysu Bankoğlu  “Bizim duruşumuz da üslubumuz da bellidir. Seçim öncesi süreçte Türkiye’nin yeni yüzyıla gerçek bir değişim ve iyileşme ile girmesi için yapacaklarımızı anlatmıştık. Çocuklardan emeklilere, kadınlardan emekçilerimize kadar hayatlarını ekonomiden eğitime, hukuktan sağlığa nasıl değiştireceğimizi ortaya koymuştuk. Ancak partimize karşı yürütülen sistemli karalamaları, yalan ve iftiraları, halis duygular içindeki yurttaşlarımıza tüm açıklığıyla anlatmak şu anda birinci görevimizdir. Milletimiz 28 Mayıs’ta cevabını daha güçlü bir sesle verecektir. Yeter ki hukuk dahilinde, namuslu ve görev bilinciyle görev yapan bir Yüksek Seçim Kurulu olsun. Ne olursa olsun Bartın için çalışmaya devam edeceğim” dedi.