BAKKA'da bütçe hazırlıkları başladı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2023 yılı Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında Amasra İlçesinde gerçekleştirdi. Toplantıda 2024 Çalışma Programı ve Bütçe hazırlıklarına başlanması kararlaştırıldı.

BAKKA'da bütçe hazırlıkları başladı

Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) 2023 yılı Haziran Ayı Yönetim Kurulu Toplantısını Bartın Valisi Nurtaç Arslan başkanlığında Amasra İlçesinde gerçekleştirdi. Toplantıya, Yönetim Kurulu Üyeleri Karabük Valisi Fuat Gürel, Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, Zonguldak İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli, Bartın İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, Karabük İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, Bartın TSO Başkanı Halil Balık, BAKKA Genel Sekreteri Dr. Lutfi Altunsu, Ajans Birim Başkanları ve YDO koordinatörleri katıldı.

2024 bütçe hazırlıkları başladı

Toplantıda, önceki dönemlerde “Sonuç Odaklı Programlar” çerçevesinde gerçekleştirilen analiz, rapor, fizibilite raporu ve organizasyonlara ilişkin çalışmalar ve “Genç İstihdamı” kapsamında verilen eğitimler hakkında bilgilendirme yapıldı. Daha sonra BAKKA Genel Sekreteri Lutfi Altunsu tarafından diğer gündem maddeleri olan, BAKAP Kırsal Kalkınma Güdümlü Projeleri, BAKAP Ortak Finansman Desteği ve 2023 SOGEP projeleri ile ilgili bilgilendirme yapıldı ve 2024 Çalışma Programı ve Bütçe hazırlıklarına başlanması karara bağlandı.

2023 Yılı NATO Kilitli Kalkan Tatbikatı’nda ülkemizi temsil eden siber güvenlik ekibinde yer alarak alanlarında ikincilik ve üçüncülük alan Siber Vatan Öğrencilerine Yönetim Kurulu Başkanı ve Bartın Valisi Dr. Nurtaç Arslan tarafından teşekkür belgesi verildi. Ayrıca İl Özel İdaresi Genel Sekreter Vekili ve Bartın Vali Yardımcısı Uğur Karakaya ile 2023 BAKAP Kırsal Kalkınma Projesi olan Ulus Ulukaya Doğa Merkezi Projesinin sözleşmesi imzalandı. 

Toplantı, gelecek aylar için planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verilmesi son buldu.