BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri kapsamında Cumhuriyet Meydanında Bartınlılara seslendi. Meydan mitingi öncesi Bartın Belediyesini ziyaret ederek Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu'yla bir araya gelen Genel Başkan Bahçeli, meydan mitinginde ise Bartın halkından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve MHP Milletvekili Adayları Cemal Akın ile Sezai Hangişi'ye destek istedi.

BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ

“Yeni Yüzyıl, Yeni Türkiye, Yeni Hayat”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Karabük programının ardından Bartın’a hareket ederek kalabalık bir partili tarafından Karabük yolu üzerinde karşılandı.

Bartın Belediyesi’ni ziyaret etti

Bahçeli, Bartın programı kapsamında ilk olarak Bartın Belediyesi’ni ziyaret ederek Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu ile bir araya geldi.

 

“14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende”

 

Belediye ziyaretinin ardından ise Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısına katıldı.

Genel Başkan Bahçeli, Bartın halkına hitap ederek MHP Bartın Milletvekili Adayları Cemal Akın ve Sezai Hangişi için destek istedi.

Bahçeli konuşmasında Bartın’ı çok sevdiğini dile getirirken geçtiğimiz aylarda Bartın’da yaşanan sel felaketi ve maden faciasına da değindi. Bahçeli üstlerine düşen görevi yerine getirdiklerini ifade ederken milletvekili adayları Akın ve Hangişi’yi ise Bartınlıların Meclise göndereceklerine yürekten inandığını vurguladı.

 

“Türkiye Yüzyılı Vizyonu canlanmış, ilk adım atılmıştır”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Cumhuriyet Meydanı’nda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi, “Ne mutlu bizlere ki, Bartın’lı kardeşlerimin coşkusuna tanık oluyoruz. Görüşmemizi, kavuşmamızı nasip eden Cenab-ı Allah’a şükrediyorum. Yurt içinde ve yurt dışında hayatın zorluklarına fedakârca göğüs geren tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyor, en halisane selamlarımı iletiyorum. “Aziz Milletim Sıra Sende” temasıyla düzenlediğimiz bu açık hava toplantımıza teşrif eden, gücümüze güç ekleyen, milli bir heyecan içinde burada toplanan Bartınlılara teşekkür ediyorum.

Tam iki hafta sonra yapılacak 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinin ülkemizin dirliğine, milletimizin birliğine, insanımızın huzur ve refahına hayırlı ve kalıcı sonuçlar getirmesini niyaz ediyorum. Bunun yanında seçimlerin saygı, sağduyu ve demokratik olgunluk içinde gerçekleşmesini diliyorum. Bugünkü toplantımızın tertip ve temininde emeği geçen tüm dava arkadaşlarımı içtenlikle kutluyorum. Merhum şairimiz Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu’nun haykırdığı gibi; Yiğitler kan döker, bayrak solmaya, Anadolu başlar, vatan olmaya, Kızılelma’ya hey Kızılelma’ya. En güzel marşını vurmadan mehter, Ya Allah, Bismillah, Allahuekber. Türkiye Kızılelmanın izindedir. Yeni bir Türk asrının kapısı açılmıştır. Türkiye Yüzyılı Vizyonu canlanmış, ilk adım atılmıştır. Cumhur İttifakı ümitleri kamçılamış, milli gelecek hedeflerini kanatlandırmıştır. Cumhur İttifakı’nın emsalsiz uzlaşmasıyla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin uyum ve geniş imkanlarıyla Türkiye, sorun yumağı haline gelen, kriz üreten, demokrasimize tehdit eden Parlamenter Sistemin prangalarından kurtulmuş ve ufku aydınlanmıştır. Bu başarı milletimizin başarısıdır. Millet hür iradesiyle, azim ve kararlılığıyla varlığına, birliğine ve gelecek ülkülerine sahip çıkmıştır. Cumhur İttifakı şartlar ne kadar ağır olsa da, devletin ve milletin bekasını esas almış, egemenlik ve güvenlik haklarımızı tehdit eden provokasyonlarla mücadele etmiş ve bunu da sürdürme inancıyla bezenmiştir. Cumhur İttifakı; Türk mucizesinin şahlanışı, dünyaya vurulacak Türk mührünün müjdecisi, millî istiklâlin namusu, millî istikbâlin müdafaa ruhudur.

 

“Bizim ittifakımız kutlu bir diriliş ve yükseliş seferberliğidir”

 

Türkiye’yi bağımsız, demokratik, parlak ve müreffeh bir geleceğe kavuşturma azmi; Türk milletinin hainlere, işbirlikçilere gösterdiği millî tepkinin adı, ülkemizin kalkınmasının, milletimizin refah ve huzurunun güvencesi Cumhur İttifakı’dır.  Bizim ittifakımız kutlu bir diriliş ve yükseliş seferberliğidir. Bizim ittifakımız, Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve birliğini sadakatle savunarak, 14 Mayıs 2023 tarihinde yeni bir demokrasi zaferi sonucunda Türkiye’yi ileriye taşıma mücadelesine kararlılıkla devam edecektir. Şimdi siz söyleyiniz, şu sorularıma güçlü bir cevap veriniz: 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Genel Seçimlerine hazır mısınız? Ne olursa olsun sandığa gidecek misiniz? 14 gün sonra Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkacak mısınız? 14 gün sonra varlığınızı, birliğinizi, dirliğinizi ve geleceğinizi müdafaa edecek misiniz? Milliyetçi Hareket Partisi’ne tam destek, hep destek, sonuna kadar destek olacak mıyız? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sahiplenecek miyiz? Yola devam diyecek miyiz? İşte irade budur, işte cesaret budur, işte Bartın’ın vatan sevdası bu kadar aşkın ve taşkındır. Bu atılgan iradeniz, bu tavizsiz ifadeniz Türkiye üzerinde hesap yapanların uykularını kaçırıyor, dengelerini sarsıyor. Meydanın boş olmadığını cümle aleme gösteriyorsunuz. Kötü niyetli hiç kimse boş hayale kapılmasın, boşuna heves etmesin. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı alayına birden göğüs germeye, kirli oyunlarını birer birer bozmaya muktedirdir.  Kader anı yaklaşmaktadır. Demokratik hesap günü ufukta görünmüştür. Tekrar soruyorum sizlere: Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz? Terör örgütlerine, emperyalizmin oyunlarına karşı beraber miyiz? Milli birliğimizi, ebedi kardeşliğimizi birlikte savunacak mıyız? MHP’ye evet mi? Cumhur İttifakı’na evet mi? Recep Tayyip Erdoğan’a evet mi? Allah sizleri nazarlardan korusun diyorum. Devlet ve Milletiyle Her Şeyden Önce Türkiye.” “Yeni Türkiye, Yeni Hayat, Hep Birlikte Kurarız.” “Milli Birlik ve Kardeşlikle Hep Birlikte Yaşarız.” Bugüne İstikrar, Yarına Huzur Diyorsak, Hep Birlikte Başarırız. Engelleri, Zorlukları Hep Birlikte Aşarız. “Devletin Gücü Milletin Ferasetiyle Hep Birlikte Yaparız.” Cumhuriyet’in Yeni Yüzyılında Güçlü Devleti Hep Birlikte İhya Ederiz. Elbette yaparız, hep birlikte başarırız. 

 

 

“Yeni Yüzyıl, Yeni Türkiye, Yeni Hayat”

 

 

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinin merkez üssü olduğu ve geniş bir alanda yaygın kayıplara ve yıkımlara yol açan deprem son bir asrın en büyük felaketidir. Zillet ittifakı çarpıtıp her türlü karalamaya tevessül etse de, devletimiz bütün kurumlarıyla, bütün imkânlarıyla deprem anından itibaren bölgede arama kurtarma çalışmalarına başlamıştır. Kısa süre içinde binlerce vatandaşımız enkaz altından kurtarılmıştır.  Ardından da beslenme ve barınma başta olmak üzere depremzede vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçları karşılanmıştır. Kaybettiğimiz insanlarımızı geri getiremesek de devletimizin gücüyle yıkılanlar mutlaka yapılacak, eksikler giderilecek, nihayet bu badireden de güçlenerek çıkılacaktır. Nitekim ülkemiz ve milletimiz kutlu yolculuğuna devam edecektir.  “Yeni Yüzyıl, Yeni Türkiye, Yeni Hayat” anlayışıyla hep birlikte huzurlu bir hayat kurulacak, buna ilişkin siyasî, sosyal ve ekonomik politikalar, yasal düzenlemeler ve mekanizmalar seri halde hayata geçirilecektir.

 

“Biz Bartın’ı çok seviyoruz”

 

Bartın geçtiğimiz aylarda aşırı yağış ve sel taşkınlarından dolayı da zor zamanlar geçirmiştir. Bunu biliyor, üstümüze ne düşüyorsa yeri ve zamanı gelince yapma iradesi gösteriyoruz. Çünkü biz Bartın’ı çok seviyoruz. Başarılı çalışmalarıyla gönüllere giren eski Belediye Başkanımız Cemal Akın’ı da TBMM’ye göndereceğinize yürekten inanıyoruz. Deprem, yangın, hastalık, sel ve su taşkınlarında hayatlarını kaybetmiş kardeşlerimize, ayrıca 14 Ekim 2022 tarihinde Bartın’ın Amasra ilçesinde faaliyette olan bir maden ocağında yaşanan faciada hayatlarını kaybeden maden işçilerimize Cenab-ı Allah’tan rahmetler niyaz ediyorum. Kömürünün karasından ekmeğini çıkaran kardeşlerimizin her zaman yanındayız, haklarını da sonuna kadar savunacağız. İnanıyorum ki, Cumhuriyet’in yeni yüzyılında, güçlü ve muktedir devleti hep birlikte inşa ve ihya edeceğiz. Gün yaralarımızı sarma günüdür. Gün acılarımızı paylaşma ve azaltma günüdür. Gün eksik ve gediklerimizi kapatma günüdür. Buna rağmen fırsatçılık yapanların kanında leke vardır. Felaketler üzerinden cepheleşme üretmeye çalışanlar insafsızdır, izansızdır, vicdansızdır. Maden felaketinden sel felaketine, yangın felaketinden deprem felaketine kadar maruz kaldığımız her acı milletimizin tamamını hüzne boğmuştur. Türkiye güçlü bir devlettir. Her sorunu çözecek kabiliyettedir. Her müşkülatın üzerinden Allah’ın izniyle gelinecektir. Yeter ki bir olalım, dayanışma içinde bulunalım. Yeter ki tek ses, teke nefes, tek yürek halinde mücadele edelim. Özellikle Kahramanmaraş merkezli depremden kısa süre sonra, güvenli konutların temelleri atılmış, 319 bini bir yılda bitirilmek üzere 650 bin konutun yapılarak hak sahiplerine teslimi kararlaştırılmıştır. Deprem bölgesinde ilk etapta 105 binden fazla konutun yapım süreci de başlamıştır. Bu tablo büyük bir diriliş hamlesidir. Yaparsa Cumhur İttifakı yapacaktır. Başarırsa Sayın Recep Tayyip Erdoğan başaracaktır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın sözü sözdür, hiçbir insanımızı açıkta bırakmayacağız.

 

“Her vaadimizi yaptık, her sözümüzü tuttuk”

 

Bugüne kadar her vaadimizi yaptık, her sözümüzü tuttuk, hiçbir insanımıza sırt çevirmedik, bundan sonra da çevirmeyeceğiz. Türkiye’nin önü açıktır, istikbal Türk milletinindir. 14 Mayıs’tan sonra eser ve hizmet siyaseti kesintiye uğramamalıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yarıda kalmamalıdır. Yazılan dış menşeli karanlık senaryolarda figüranlığa talip olan zillet partilerine Bartın’dan çığ gibi bir tepki gelmelidir. Anadolu topraklarındaki varlığımızın son 100 yıllık dönemi Cumhuriyet yönetimi altında geçmiştir. Ve yüzüncü yıla da çok şükür ulaşılmıştır. Cumhuriyet rejimi, demokrasi sistemi ile devlet şekli demektir. Cumhuriyet’in mümeyyiz vasfı millet egemenliğine dayanması, demokrasiyi sistem olarak benimsemesidir. Rejim ile hükümet sistemi arasındaki farkı çarpıtmak için kara propaganda yapanlar, özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni devamlı surette hedef tahtasına koymuşlardır. “Rejim değişti” diyerek yaygara koparanlar iflah olmaz bir yalancılığa, inkar edilemez bir önyargı hastalığına yakalanan gafillerdir. Halbuki gerçekte yegane değişen yönetim sistemidir, bu da Cumhurun Cumhuriyetle kenetlenip kucaklaşmasıyla başarılmıştır. Rejim başka hükümet ve yönetim sistemi başkadır. Türkiye’de rejimin adı Cumhuriyet’tir, hükümet sisteminin adı da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’dir. Bu ikisini birbirine karıştıranların zihinleri fukara olduğu için akılları da ukaladır. 20’inci yüzyılın ilk çeyreğinde Cumhuriyet rejimini kuran büyük Türk milleti, 21’inci yüzyılın ilk çeyreğinde de milli ve tarihi emanetlerle uyumlu Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmiştir. Cumhuriyetle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olağan dışı şartlarda milletimizin haklı ve meşru iradesiyle tecelli etmiştir. İkisi de milli bekanın, milli özlemlerin, milli hedeflerin icra ve ihata azmiyle perçinlenmiştir. Cumhuriyet’in ardında Çanakkale Zaferi’nin heybeti, Milli Mücadele’nin haşmeti varken; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ardında 15 Temmuz ihanet ve işgal hevesine karşı milletin kahramanca direnişi bulunmaktadır. Samimiyetle tutan, safiyetle okşayan müşfik ellerin değerini bilmeyenler, tekme üstüne tekme atan menfur ayaklara kapanmaktan özel haz alan teslimiyetçi şarlatanlardır. Bu şarlatanlar kulübünün Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bu teslimiyetçi şarlatanlar her devirde farklı farklı isim, unvan ve kılıkta ortaya çıksalar da, hamd olsun emellerine hiçbir zaman muvaffak olamamışlar, bundan sonra da olamayacaklardır. Cumhuriyet’e karşı çıkanlar manda ve himaye hayranlarıydı. Cumhuriyet’e karşı gelenler zulme boyun eğenler, bizden bir şey olmaz diyen korkaklardır. Bugün ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne itiraz edip ne idiğü muğlak ve muamma olan güçlendirilmiş Parlamenter Sistem peşinde koşanlar, 15 Temmuz’un rövanşını almak için hazırda bekleyen, FETÖ’nün ve PKK’nın dümen suyuna giren yozlaşmış siyasi partilerdir. Bunların sadece siyasetleri değil, vicdanları da emperyalistlerin kurşun askeri haline gelmiştir.

 

 

“Karşımızdaki zillet cephesi Türkiye’ye karşıdır”

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yönetim sisteminde muazzam bir reform, devlet hayatında muteber bir silkiniş, sonumuzu hazırlamak isteyen hainlere ve muhasım çevrelere unutamayacakları milli bir cevaptır. Cumhuriyet demokrasiyle çatısını örmüş, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi demokrasiyle taçlanmıştır. Su aka aka yatağını bulmuştur. Dökülen şehit kanları heba edilmemiştir. Sistem anarşisi çıkarmak için güç birliği yapanlar milletin iradesine tahammül edemeyen demokrasi muhalifleridir. Sistem krizine oynayan, suyu bulandırarak devleti ve milleti aciz düşürmek için fırsat kollayanlar Cumhuriyet’in birikim ve ana sütunlarını yıkmak amacında olan yabancı muhbirleridir. Kılıçdaroğlu Türkiye’de demokrasi olmadığını söylüyor. Gerçek demokrasiyi getireceklerini, Türkiye’yi barıştıracağını iddia ediyor. Kılıçdaroğlu yanına aldığı parti başkanları ve illerini bırakıp kaçak halde sağda solda nutuk atan malum belediye başkanlarıyla birlikte terörle mücadele edeceklerini ileri sürüyor. Terörist Demirtaş’ı serbest bırakacağım diyen bir Cumhurbaşkanı adayı terörle mücadele değil, terörle müzakere ve mütarekeden başka hiçbir şey yapmaz, yapamaz. İhanet odağı HDP/PKK’nın desteğiyle adaylık pozu veren Kılıçdaroğlu özerklik emellerinin, bölücü hedeflerin ümididir. Cumhuriyet demokrasinin, demokrasi de Cumhuriyet’in güvencesi, bu iki değerin koruyucusu de aziz Türk milletidir. Karşımızdaki zillet cephesi Türkiye’ye karşıdır. Şimdi sizlere soruyorum, öyle bir cevap veriniz ki, Kılıçdaroğlu ve yandaşlarını yerinden hoplatınız: Vatana sahip çıkacak mısınız?  Bayrağa sahip çıkacak mısınız? Türkiye’ye sahip çıkacak mısınız?  Hakkınıza, haysiyetinize, hukukunuza sahip çıkacak mısınız? İşte Bartın’ın iradesi böylesine hayranlık vericidir. Allah sizleri her daim var etsin diyorum. Beraber çok daha güçlüyüz. Birlikte her zorluğu aşmaya muktediriz. Çünkü ayrılıkta azap, birlikte rahmet olduğunu çok iyi biliyoruz. Yılmayacağız, yıkılmayacağız, yıktırmayacağız, mutlaka başaracağız. Taviz vermeyeceğiz, teslim olmayacağız, tembellik göstermeyeceğiz, mutlaka kazanacağız. 14 Mayıs’ta cumhurun muhteşem zaferine hep birlikte omuz vereceğiz. Bir kez daha soruyorum: 14 Mayıs’ta sandığın başına gidip de mührü elinize aldığınızda Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verecek misiniz? Cumhur İttifakı’na destek olacak mısınız? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a durmak yok, yola devam diyecek misiniz? Hepinize maşallah diyorum. 14 Mayıs’ın zaferini şimdiden haber vermenizden dolayı sizleri kutluyorum. 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak seçimlerin ardından, En acil birinci gündemimiz, depremin hasarlarını tümüyle onarmak, yaraları sarmak, yeni ve güvenli 650 bin konutu inşa ederek depremzedelere teslim etmektir.

İkinci acil gündemimiz, sosyal ve ekonomik reformlarla toplumsal refah ve rahatlamayı daha da güçlendirmek, daha da genişletmek ve nihayet her kesime yaymaktır.

Üçüncü acil gündemimiz, terörle mücadeleyi mutlak bir başarıyla sonuçlandırıp bu kanlı döngüyü milletimizin ve ülkemizin gündeminden tamamıyla çıkarmaktır.

Dördüncü acil gündemimiz, yeni, demokratik, kapsayıcı, mutabakata dayalı, milletimizin beklentilerine uygun, yeni hükümet sisteminin doğasıyla uyumlu, yeniçağı kavrayan, Türk ve Türkiye Yüzyılının hukuki altyapısını kuran bir anayasayı ülkemize kazandırmaktır. Beşinci acil gündemimiz, adaletten asayişe, enerjiden diplomasiye, sanayiden eğitime, ulaştırmadan sağlığa, spordan kültürel hayata, tarımdan teknolojiye, çevre ve iklim değişikliğinden kentsel dönüşüme, sanattan turizme, ekonomiden siyasete varıncaya kadar her alanda yeni yüzyılın ruhunu kavrayan ve aslında devam eden yapısal dönüşüm hamlesini hızlandıran, önümüzdeki yüzyılı Türkçe okuyan milli stratejiyi el birliğiyle hedefine ulaştırmaktır. Altıncı acil gündemimiz de, çevremizi barış kuşağına alarak komşularla iyi ve dostane ilişkiler geliştirmek, Türk ve İslam dünyasıyla sıkı diyaloglar kurmaktır. Bunu yapabilecek yegane irade Cumhur İttifakı’nda mahfuzdur. Türkiye’nin yürütme ile yasama yapısı arasında tam bir dengenin tesisiyle birlikte,

Cumhuriyet’in 110’uncu yıl dönümü olan 2033’te temel meselelerini çözmüş,  İstanbul’un fethinin de 600’üncü yıl dönümü olan 2053’de Süper Güç seviyesine tırmanmış bir Türkiye asıl ve ortak gayemizdir. Yaparsa Cumhur İttifakı yapacaktır.

 

“Hep Birlikte Türkiye”

 

“Hep Birlikte Türkiye” inancıyla başaracak olan Cumhur İttifakı’dır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin devamının yanı sıra, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni dönemde de çok güçlü şekilde seçilmesi, Cumhur İttifakı’nın TBMM’de nitelikli çoğunluğa erişmesi yeni yüzyıla Türk ve Türkiye mührünün vurulmasını sağlayacaktır. Soruyorum sizlere; Bu hedeflere beraberce yürüyecek miyiz? Türkiye’yi gelişmiş, zenginleşmiş, kalkınmış, kronik ve konjoktürel sorunlarından kurtulmuş yüksek bir aşamaya çıkarma mücadelesinde yanımızda mısınız? TBMM’de güçlü MHP, güçlü Cumhur İttifakı’na onay veriyor musunuz? Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tertemiz iradenizle destek oluyor musunuz? O halde söz sırası sizdedir. FETÖ’cüleri, PKK’lıları serbest bırakacağını vaat eden Kılıçdaroğlu ve zillet partilerine haddini bildirmek için Aziz Milletim Sıra Sende.

Terörist Demirtaş’a, Soros’çu Osman Kavala’ya avukatlık yapan Kılıçdaroğlu’nu tasfiye etmek için Aziz Milletim Sıra Sende. Sizlerin iradesiyle zalimin zulmü yanına kalmayacak, zilletin zararı yarına bırakılmayacaktır. Milletimin her ferdini Milliyetçi Hareket Partisi’yle Cumhur İttifakı’nın ahlaklı mücadelesine davet ediyorum. Herkesi Türkiye ve Türk milleti ortak paydasında buluşmaya çağırıyorum.

Bizim çağrımız, halkın, haklının ve hakkı yenmiş gariplerin çağrısıdır. Bizim çağrımız, Lider Ülke Türkiye’nin tarihten gelen çağrısıdır. Bizim çağrımız, 85 milyon Türk vatandaşımızın huzur çağrısıdır. Bizim çağrımız, adil paylaşıma, adaletli bölüşüme, eşitlikle, kardeşçe, kişi hak ve hürriyetlerine saygıyla pekişmiş bir hayata çağrıdır. Bizim çağrımız, milli kararlılığın, milli doğruluşun, milli kucaklaşmanın gür çağrısıdır. Çağrımız sözdür, şerefimize emanet edilmiş manevi sözleşmedir. Bu millet, bu vatan, bu bayrak benim diyen her kardeşimle yolumuz birdir. Her insanımızı kardeş, her yöremizi aziz bilen Türkiye sevdalılarıyla amacımız ve arayışımız aynıdır. Bizim için hiçbir siyasi hedef ve proje, Türkiye’nin egemen devlet vasfından, Türk milletinin var oluşundan, insanımızın huzur ve refah gayesinden daha önemli ve öncelikli değildir. Biz hainlere, eşkıyalara, canilere, sömürgecilere karşı helalin, şühedanın, gazilerimizin ve milletimizin yanındayız. Biz ekonomik teröristlere karşı ekmeğimizin, emeğimizin, alın terimizin tarafındayız. Biz, tek devletin, tek milletin, tek bayrağın, tek vatanın tarafındayız. Biz tam bağımsız ve güçlü Türkiye’den, büyük Türk milletinden tarafız. İnancımıza göre feda edilecek, yok sayılacak, ihmaline göz yumulacak tek bir insanımız yoktur. Küresel komplolara karşı devletin safındayız. Biliniz ki, kararlılığınız dosta güven vermektedir. Haykırışlarınız, düşmana korku salmaktadır. Elbette başaracağız, hep birlikte başaracağız. Devlet ve Milletiyle, Her Şeyden Önce Türkiye. 2023                 Lider Ülke Türkiye ülkümüzün gerçekleşmesi için Aziz Milletim Sıra Sende. Ülkümüzle ülkemizin huzurlu ve refah dolu yarınlara kavuşmak için Aziz Milletim Sıra Sende. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle siyasi ve ekonomik istikrarı korumak için Aziz Milletim Sıra Sende. Kaderimiz birdir, kanımız birdir, kararımız birdir, kavlimiz birdir, biz kardeşiz, biz büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız.  O halde Aziz Milletim Sıra Sende, Bartınlı Kardeşlerim karar ve irade hepinizde. Olacaksa birlikte olacaktır, başarıya da birlikte ulaşılacaktır. Allah razı olsun sizlerden; yolunuz, bahtınız ve alnınız açık olsun inşallah. Her birinizi Cenab-ı Allah’a emanet ediyor, 14 Mayıs’ta hem milletvekili adaylarımıza hem de Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinizi bekliyorum.”

BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ
BAHÇELİ BARTINLILARA SESLENDİ