Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı

AK Parti Bartın İl Başkanlığında beklenen görev değişimi gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olurlarıyla görevinden istifa eden Turhan Kalaycı, yerine atanan Eski İl Başkanı Yaşar Arslan'a görevi devretti. Kalaycı 'Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışır bir dava neferli olacağız. Hep birlikte Bartın'da 2-0'ı yapacağız inşallah' derken AK Parti Bartın İl Başkanı Yaşar Arslan da 'Sayın Cumhurbaşkanımızda bugün seçim tarihini açıkladı. Önümüzde tüm AK Parti Teşkilatı olarak 65 günlük gibi bir zaman dilimi var. Bu zaman içerisinde, işimizden, evimizden fedakarlıklarda bulunarak yeniden AK Parti'mizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı tek başına iktidara taşımak için tüm gayretimizle çalışacağız' ifadelerinde bulundu.

Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı

AK Parti’de bayrak değişimi

AK Parti Bartın İl Başkanlığında görev değişimi gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olurlarıyla görevinden istifa eden Turhan Kalaycı, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi yerine atanan Eski İl Başkanı Yaşar Arslan’a devretti. İl Başkanlığı binasındaki törene İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun başta olmak üzere eski il başkanları ve AK Partili Belediye Başkanları da katıldı. Törende Yaşar Arslan’a görevinin hayırlı olmasını dileyen  önceki dönem Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı şöyle konuştu:

Kalaycı: “Hayırlı uğurlu olsun”

“Bu kutlu davada Yaşar Başkanım aslında daha önce bir bayrağı değiştirmişti Hüseyin Başkanımıza devretti sonrada bize geldi. Tekrar Sayın Cumhurbaşkanımızın olurlarıyla, Genel Merkezimizin destekleriyle Yaşar Başkanımız Başkan olarak atandı. Kendisine hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.

Biz cumartesi günü bir haber aldık. Dediler ki ‘Başkanım istifa et’ dediler. Bizde hemen pazartesi günü istifamızı yaptık. Sonra Salı günü teşkilatımızdan Başkanlarımız, İl Koordinatörlerimiz bir araya geldiler bir temayül yaptılar. Ve biz 3 arkadaşımız Yaşar Başkanım, Ali Eyüpustaoğlu Başkanım ve Orhan Başkanımız olmak üzere Ankara’ya gittik. Sayın Cumhurbaşkanımız Yaşar Arslan Başkanımızı İl Başkanımız olarak bu süreçte atadı. Hayırlı uğurlu olsun.

“AK davanın AK neferlerinin başı gözü üzerinedir”

Öyle bir seçimin arifesindeyiz ki tüm dünyayı ilgilendire, bizim gönül coğrafyamızı ilgilendiren, Kafkaslardan Afrika’ya, Türkiye’den Amerika’ya her taraf ilgilendiren bir seçimin arifesindeyiz. Bugün İl Başkanı Yaşar Arslan olmuş hayırlı uğurlu olsun. AK davanın AK neferlerinin başı gözü üzerinedir.

“Hep birlikte Bartın’da 2-0’ı yapacağız inşallah”

Milletvekili kim olacak? Şu mu olacak? Bu mu olacak? Kim olursa olsun Sayın Cumhurbaşkanımız kimi derse desin. Bugün tilki ile tavuk aynı kümeste. Kendisini vatansever adleden teröristle aynı yerde. Kendisini dindar adleden deistle aynı yerde. Artık biz karşımızdaki ittifakın ne olduğunu, kimler olduğunu bilerek bu yola devam edeceğiz. Biz artık bayrağımızın mücadelesini yapacağız, kurtuluş mücadelesini yapacağız. Türkiye’mizin, Türklerin, İslam Aleminin mücadelesini yapacağız. Mazlum coğrafyaların mücadelesini yapacağız. Deprem oldu ne beklediler bizden? Dünyanın bir ucundan insanlar bize dua etti ve yardımlarını gönderdi. Bu seçim onun bunun seçimi değil. O yüzden kim vekil olmuş olmamış hiç önemli değil. Önemli olan Türkiye’miz, vatanımız, memleketimiz, birlik ve beraberliğimiz ve Bayrağımız. Kutsal davamız. Dinimiz, devletimiz. O nedenle sizleri bu konular üzerinde çok iyi düşünmenizi, en az Recep Tayyip Erdoğan kadar çalışmanızı. Artık çok kısa bir süre kaldı. 2 aylık bir süre. Uyku yok. Allah’ın izniyle Sayın Cumhurbaşkanımıza yakışır bir dava neferli olacağız. Hep birlikte Bartın’da 2-0’ı yapacağız inşallah.

“Teşekkür ediyorum”

Ben benimle görev yapmış tüm İl Yönetimimize, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Teşkilatımızın her bir ferdine, İlçe Teşkilatlarımıza, İlçe Kadın Kolları, Gençlik Kolları, Belde Teşkilatları, Belde Kadın Kolları ve Gençlik Kolları olmak üzere, çok değerli Muhtarlarımız olmak üzere, tüm sivil toplum örgütleri olmak üzere her birine şükranlarımı sunuyor bu kutlu davayı Sayın Başkanımız Yaşar Arslan Beye bu bayrağı devrediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Rabbim bir ve beraber eylesin.

Benim 9 yıldır sayın vekilimizle bir birlikteliğim, beraberliğim var. Benim İl Başkanı olmamda çok büyük katkısı var. Benim buralara gelmemde çok büyük katkısı var. Siyaseti öğrenmemde çok büyük katkısı var. Ben sayın Grup Başkanvekilime canı gönülden teşekkür ediyorum. İl genel başkanımıza teşekkür ediyorum.”

Arslan: “Bu kutlu görevi Allah bana üstlenmeyi nasip etti”

Çiçeklerle Turhan Kalaycı’dan görevi devralan Yaşar Arslan  ise şu ifadelerde bulundu:

“Tüm Bartın’ımıza selam olsun. Aynı zamanda kurucu il başkanımızın ve diğer başkanlarımızın bu davadaki mücadelesi hiçbir zaman unutulmadı, unutulamaz. Her zaman en önde yer aldılar ve AK Parti’mizin bayrağını dalgalandılar. Sadece onlar değil, kadın kollarımız, gençlik kollarımızla birlikte tüm teşkilat mensuplarımız bunun mücadelesini verdi, veriyor da. 2009’da da şahsım AK Parti’de aktif siyasete başladı. Partimizde o günlerden bugüne kadar çeşitli görevlerde bulundum ve il başkanlığı yaptım. Bugün ise yeniden bu kutlu görevi Allah bana üstlenmeyi nasip etti.

“Yeniden tek başına iktidar olacağız”

Partimizde il başkanlığı görevi dahil görev yaptığım her kademede herkese eşit mesafede ve adil olmaya çalıştım. Hiçbir zamanda hiçbir dava arkadaşımla küskünlük, dargınlık gütmedim. Çünkü bizim davamızda küsmek, darılmak yok. Sayın Cumhurbaşkanımızda bugün seçim tarihini açıkladı. Önümüzde tüm AK Parti Teşkilatı olarak 65 günlük gibi bir zaman dilimi var. Bu zaman içerisinde, işimizden, evimizden fedakarlıklarda bulunarak yeniden AK Parti’mizi ve Sayın Cumhurbaşkanımızı tek başına iktidara taşımak için tüm gayretimizle çalışacağız.

“14 Mayıs akşamı Bartın’dan 2 milletvekili çıkaracağız”

14 Mayıs akşamı Bartın’da sandıklar açıldığında 2018’de nasip olmayan iki milletvekilliğini inşallah bu seçimde partimizden çıkaracağız. Bunun için mücadele edeceğiz. Çünkü ülkemizin kuruluşunun 100. Yılı da göz önüne alındığında 2023 seçimleri sadece bizim ülkemiz için değil, dünyadaki tüm mazlum halklar ve İslam coğrafyası içinde büyük önem taşıyor. Şunu da belirtmek isterim ki malum çok büyük bir deprem afeti yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi ne yazık ki ülkemiz asrın depremiyle karşı karşıya kaldı. Böyle bir afette hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.”

Konuşmaların ardından Turhan Kalaycı, Yaşar Arslan ve tüm teşkilat mensupları İl Başkanlığı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.  

Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı
Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı
Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı
Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı
Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı
Arslan, Kalaycı'dan görevi devraldı