Arslan'dan Muhtarlar Günü mesajı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Arslan'dan Muhtarlar Günü mesajı

Vali Arslan mesajında şunları söyledi:

“19.10.2015 tarihli ve 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ile muhtarlarımız ve muhtarlık müessesesinin ihtiyaçları, karşılaştıkları sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri ile bu müessesenin tarihsel bağlarını korumak amacıyla, 19 Ekim günü "Muhtarlar Günü" olarak belirlenmiştir.

Köklü geçmişiyle demokrasinin ilk halkası, vatandaşın çaldığı ilk kapı olan muhtarlarımız yerel yönetimlerin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Muhtarlarımız devletimizin vatandaşa uzanan en yakın eli, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktadır. Vatandaşımızın hastasında, cenazesinde, düğününde kısacası sosyal yaşamın her alanında yer alan, her türlü üzüntüsünde ve sevincinde kapısını gönül rahatlığıyla çaldığı muhtarlarımız, bizlerin de en yakın çalışma arkadaşlarıdır.

Muhtarlarımız bulundukları mahallede veya köyde halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmekte ve seçilmiş oldukları yerlerdeki ihtiyaç ve talepleri tespit ederek yapılacak olan kamu hizmetlerinin daha verimli bir şekilde yerine getirilmesi noktasında önemli bir görevi üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, vatandaşlarımıza en iyi kamu hizmetinin sunulması konusunda en büyük yardımcımız olan ve özverili bir şekilde görev yapan tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, ebediyete irtihal etmiş olanlara Yüce Allah'tan rahmet diliyor, görevde olan muhtarlarımıza da aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”