Arslan Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Arslan Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı

Vali Arslan mesajında şunları söyledi:

“Basın sektörü çalışanlarının haklarını düzenleyen Basın İş Kanunu’nun yürürlüğe girdiği 10 Ocak 1961 tarihinden bu yana 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

Olayları doğru, ilkeli, meslek etiğini her şeyin üstünde tutarak özel hayata saygı çerçevesinde, objektif görev anlayışıyla değerlendiren, halkın gözü kulağı ve sesi olarak kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan, toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevini üstlenen basın, etkin bir denetim organı olarak demokrasinin gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.

Teknolojinin takip edilmesi zor bir hızda geliştiği ve bilginin her geçen gün katlanarak çoğaldığı, görsel ve yazılı medyanın yanında sosyal medyanın etkinliğinin günden güne arttığı günümüzde, halkı doğru ve tarafsız haberlerle hızlı bir şekilde buluşturan basın mensuplarımızın yaptıkları görevin önemi daha da artmaktadır.

İlimizde yaşanan gelişmeler hakkında halkımızı bilgilendiren, ilimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminde ve tanıtımında etkin bir rol üstlenen, mesai mefhumu gözetmeksizin her şart altında görevini yapmaya çalışan değerli basın mensuplarımızın özverileri ve fedakarlıkları her türlü takdirin üzerindedir.

Bu vesileyle, toplumun tarafsız, hızlı ve doğru bilgilendirilmesi adına önemli bir görevi yerine getiren, bu işe emek ve gönül veren yerel ve ulusal tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyor, ebediyete irtihal eden gazetecilerimizi rahmetle yad ediyorum.”