Arslan, Basın Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak ildeki tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Vali Arslan mesajında 'Toplum ile kamu arasında köprü olma görevini üstlenen, her türlü zorlukta özveriyle görev yapan, İlimizde yapılan, planlanan ve devam eden yatırımlar ile çalışmaları destekleyerek her türlü gelişmeyi hem yerel gündeme hem de ulusal ve uluslararası platformlara taşıyan yazılı ve görsel basınımıza teşekkürlerimi sunuyorum' dedi.

Arslan, Basın Bayramını kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan bir mesaj yayınlayarak ildeki tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Mesajında basının demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunduğunu ifade eden Vali Arslan “Demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım olan basında sansürün kaldırılması nedeniyle her yıl 24 Temmuz günü Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlanmaktadır. Basın; haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin yanında, kamu adına hareket ederek doğru, objektif, güncel, hukuka ve etik değerlere uygun haberlerle kamuoyunu aydınlatmakta, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşmasına ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılarda bulunmaktadır. Teknolojinin hızla geliştiği, internetin ve sosyal mecralar gibi yeni nesil iletişim imkânlarının bilgi ve haber kaynağı olarak kullanıldığı günümüzde, vatandaşlarımızın doğru bilgilendirilmesi ve gerçekleri öğrenme ihtiyacı çok daha fazla önem kazanmıştır” dedi.

“Her türlü zorlukta özveriyle görev yapıyorlar”

Toplum ile kamu arasında köprü olma görevini üstlenen gazetecilerin her türlü zorlukta özveriyle görev yaptığını kaydeden Nurtaç Arslan “Toplum ile kamu arasında köprü olma görevini üstlenen, her türlü zorlukta özveriyle görev yapan, İlimizde yapılan, planlanan ve devam eden yatırımlar ile çalışmaları destekleyerek her türlü gelişmeyi hem yerel gündeme hem de ulusal ve uluslararası platformlara taşıyan yazılı ve görsel basınımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının yıl dönümü olan bu özel günde başta ilimizde faaliyette bulunan radyo, televizyon, internet haberciliği ve gazetelerimiz ile ulusal ajansların temsilcileri olmak üzere tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutlayarak çalışmalarında başarılar diliyor, görevlerini yerine getirirken hayatını kaybeden değerli basın çalışanlarını saygı ve rahmetle yad ediyorum” şeklinde konuştu.