Arslan, Bartın'ın il oluşunun 32. Yılını kutladı

Bartın Valisi Nurtaç Arslan, Bartın'ın il oluşunun 32. Yılını bir mesajla kutladı. Vali Arslan mesajında 'Bartın'ımızın turizm, sanayi, tarım, kültür, sanat, ekonomi, sağlık ve eğitim alanlarında daha da gelişmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz' dedi.

Arslan, Bartın'ın il oluşunun 32. Yılını kutladı

Bartın Valisi  Nurtaç Arslan, Bartın’ın il oluşunun 32. Yılını bir mesajla kutladı. Vali Arslan mesajında şunları söyledi:

“7 Eylül 1991 tarihinde Türkiye’nin 74. vilayeti olan güzel şehrimiz Bartın; huzur veren, eşsiz doğal güzellikleri ile insanı büyüleyen, köklü tarihi, zengin kültürel varlığı ve ekonomiye katkı sağlayan yer altı kaynaklarıyla ülkemizin önemli ve güzide şehirlerinden birisidir.

Fatih Sultan Mehmet’in “Çeşm-i Cihan” olarak nitelendirdiği kültür ve turizm cenneti Amasra ilçesi; 400 yıllık bir gelenek olan ahşap yat ve tekne imalatı ile ünlü Kurucaşile ilçesi; yaylaları, şelaleleri, mağaraları ve kanyonları bünyesinde barındıran doğa şehri Ulus ilçesi; 80 milyon yıllık lav sütunları ile görsel şölen sunan Güzelcehisar’ı; denizden şehir merkezine kadar 14 kilometre boyunca gemilerin yüzebildiği Türkiye’deki tek ırmak olan Bartın Irmağı ve daha birçok güzelliğe sahip Bartın’ımızın; turizm, sanayi, tarım, kültür, sanat, ekonomi, sağlık ve eğitim alanlarında daha da gelişmesi için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Hiç şüphesiz misafirperver ve sıcakkanlı Bartınlı vatandaşlarımıza daha mutlu bir gelecek hazırlama, şehrimizin gelişmesine, kalkınmasına ve huzuruna katkı sağlamak bizler için büyük bir heyecan vesilesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, görev yapmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğum Bartın’ın il oluşunun 32. yıl dönümünü kutluyor, ilimize geçmişten bu yana hizmet eden ve katkı sunan herkese teşekkür ediyor, değerli Bartınlı hemşehrilerime sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.”