Aldatmaz, 400 işçinin istihdamını Amasra'ya istedi

Bartın için Ankara'da önemli temaslarda bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ı ziyaret etti. En kapsamlı görüşmeyi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yapan Milletvekili Aldatmaz, Bartın Irmağı'ndan 5 yıldızlı otele, Amasra'daki tarihi Bedesten kazısına kadar şehrin turizm değerlerini masaya yatırdı. Bakan Ersoy'u Bartın'a getirmeye kararlı olan Aldatmaz, önümüzdeki günler için bunun sözünü aldı. Aldatmaz, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar ile de TTK'ya alınacak 400 maden işçisinin çalışma yeriyle ilgili görüşme yaptı.

Aldatmaz, 400 işçinin istihdamını Amasra'ya istedi

Meclis’in tatil döneminde seçim bölgesi Bartın’da bir gününü dahi boş geçirmeden halkın arasından hiç ayrılmayan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, yeni yasama döneminin başlamasıyla birlikte Ankara’da yoğun bir  tempoyla çalışmaya başladı.

Bartın için önemli ziyaretlerde ve girişimlerde bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, geçtiğimiz gün Ankara’da 3 önemli görüşme birden yaptı.

İlk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ardından Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar’ı ziyaret eden Aldatmaz, son olarak da Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile bir araya geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı’nı Bartın’a davet etti

Ziyaret programlarında Bartın Milletvekili Aldatmaz, en kapsamlı görüşmeyi Kültür ve Turizm Bakanlığı’nda yaptı. Kısa süre önce Bartın’ı ziyaret eden eski Adalet Bakanı Aldülhamit Gül, Bartın Irmağı’nı gördükten sonra “Kültür Turizm Bakanı’nı kolundan tut mutlaka buraya getir. Onun ve bakanlığın deneyimlerinden yararlanın, bu doğal güzellikler, Bartın turizmine büyük katkı verebilir” önerisinde bulunmuştu.

“Bu benimde önceliğim” yanıtı veren Aldatmaz, bu amaçla bakanlığın yolunu tuttu. Bakan Ersoy’a önce Bartın halkının selamını ileten, ardından da Bartın’a davet eden Aldatmaz, Bartın Irmağı’nı yerinde görmesini, turizm adına ne yapılmak gerekiyorsa bakanlığın yardım etmesini istedi. Bartın’ın tarihi ve turistlik değerlerine ilişkin detaylı bilgiler veren Yusuf Ziya Aldatmaz, kendisine Bartın’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını iletti. Kültür ve Turizm Bakanlığı Mehmet Nuri Ersoy da Aldatmaz’ın Bartın davetini kabul ederek Bartın’ı ziyaret etme sözü verdi.

5 yıldızlı otel için destek istedi!

Buna göre Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Bartın Valilisi Nurtaç Arslan’dan kapsamlı bir turizm brifingi aldıktan sonra kentin tarihi ve turistik değerlerini Aldatmaz’la birlikte inceleyecek.

Ziyaretin en kısa sürede gerçekleşmesi beklenirken Bakanlık ziyaretinde günden güne daha çok turist çeken Bartın’a 5 yıldızlı bir otel konusunda Bakan’dan destek isteyen Aldatmaz, konuyu Amasra’da yürütülen Bedesten’deki tarihi kazıya getirdi. Bölgenin yeraltı ve yer üstü zenginliklerinden bahseden Aldatmaz, tarihi kazıyla ilgili daha çok ödenek ve destek istedi. Kazı sırasında bulunan Su Perisi heykeliyle bir anda popüler olan Bedesten kazısıyla ilgili “Yeraltı zenginliklerimizin gün yüzüne çıkartılması, sadece Bartın değil tüm Türkiye’nin tarihsel derinliğine katkı sunabilir” dedi.

Konu TTK yetkilileri ile görüşülecek

Aldatmaz’ın ikinci durağı ise Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar oldu. Bartın ve bölgedeki bakanlık yatırımlarının değerlendirdiği toplantıda Aldatmaz, 20 Ekim Cuma günü TTK’ya alınacak 400 Bartınlı madencinin istihdam edileceği yer konusunu gündeme getirdi. Bartın’dan alınacak 400 madencinin Amasra’da istihdam edilmesini isteyen Aldatmaz, bunun hem Amasra Taşkömürü İşletmesi’ndeki (ATİM) üretimin artırılmasında hem de Bartın ekonomisine daha büyük katkı vereceğini iletti. Bakan Bayraktar da konuyu TTK yetkilileri ile görüşeceğini söyledi.

İkinci saha için Bakan “olur” verdi

Son olarak Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ile görüşmek üzere detaylı bir dosya ile Bakanlığa giden Yusuf Ziya Aldatmaz, Kozcağız’dan Kurucaşile’ye şehirde yapılması gereken spor yatırımları konusunda destek istedi. Ömertepesi’nde yer alan gençlik spor tesisleri ve sentetik çim sahanın yanında yapılması gündeme gelen yeni saha için Bakan Osman Aşkın Bak’ın “olurunu” alan Aldatmaz’ın önemli bir talebi daha vardı. İl statüsünde kapalı ve büyük bir spor salonu isteyen Aldatmaz’a ve Bartın’a yakın ilgi gösteren Bakan Bak, tesislerin şehre kazandırılması için her desteği vereceğini söyledi.

Aldatmaz, 400 işçinin istihdamını Amasra'ya istedi
Aldatmaz, 400 işçinin istihdamını Amasra'ya istedi
Aldatmaz, 400 işçinin istihdamını Amasra'ya istedi