Akın 'Ulus'u çıkmaz sokak olmaktan kurtaracağız'

Milliyetçi Hareket Partisi Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın, Ulus'ta Organize Sanayi Bölgesi kurarak yeni istihdam alanları oluşturmayı hedeflediklerini ifade ederken bölgenin çıkmaz sokak olmaktan kurtulması için projelerinin hazır olduğunu söyledi.

Akın 'Ulus'u çıkmaz sokak olmaktan kurtaracağız'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milletvekili Adayları Cemal Akın ve Sezai Hangişi Bartın’ın Ulus ilçesinde ziyaret ve temaslarda bulundu. İlçede faaliyet gösteren orman ürünleri tesisleri, sandalye fabrikası, tekstil fabrikası, oto sanayi sitesinde ziyaretlerde bulunan Akın ve Hangişi  işletmeler hakkında bilgiler alırken çalışanlarla da sohbetler gerçekleştirdiler.

Ulus ilçesindeki temaslarında vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Akın ve Hangişi, Ulus halkının taleplerini dinleyerek çözüm önerileri hakkında karşılıklı istişarelerde bulundular.

Ulus İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen iftar programına da katılım sağlayan MHP Milletvekili Adayları Cemal Akın ve Sezai Hangişi davetlilerle sohbet edip taleplerini dinlediler.

Ulus halkının geniş katılımıyla gerçekleşen iftar programında konuşan MHP Milletvekili Adayı Cemal AKIN Ulus ilçesinin çıkmaz sokak olmaktan kurtulması için istihdam ve turizm odaklı çalışmalar yapılması gerektiğini vurgulayarak bu konuda projelerinin de hazır olduğunu söyledi.

“Ulaşılabilen bir milletvekili olarak görev yapacağız”

Milletvekili Adayı Akın konuşmasında, “Değerli dostlarım, Allah bizlere 14 yıl boyunca Bartın Belediye Başkanlığı görevi yapmayı nasip etti. Şükürler olsun elimizden gelenin en iyisini yaparak çalıştık. Bu 14 yıllık süreçte bir gün bile tatil yapmadan, asla yüksünmeden, bir telefon geldiğinde bakmamazlık yapmadan halkımızın emrine olduk. Bundan sonra da nasip olursa Milletvekili olarak aynı şartlarda çalışacak, aynı şekilde halkımızın emrinde olacağız. Ulaşılabilen bir milletvekili olarak görev yapmak istiyoruz. Bunun da sözünü veriyoruz” dedi.

“Ulus’u çıkmaz sokak olmaktan çıkarmamız lazım”

Akın konuşmasının devamında Bartın’ın dört bir yanında istihdam alanları oluşturmak istediklerinin de altını çizip, “Değerli Uluslular, biz tüm bölgelerimizde istihdam alanları oluşturmak istiyoruz. İlimizdeki işsizlik tablosu nedeniyle bugün sadece İstanbul’da 98 bin kardeşimiz yaşıyor. İşte bu tablonun bilinci ve sorumluluğu ile görev alacağız. Ulus’umuzda, burada bir yer tahsisi yapılıp muhakkak Organize Sanayi Bölgesi kurmamız gerekiyor. Teşvik imkânların sanayicilere sunduğu fırsatlardan yararlanarak yatırımcıları bu bölgeye çekeceğiz. Ulus’umuzu çıkmaz sokak olmaktan çıkarmamız lazım, bunu başarmamız gerekiyor. Allah’ın izni ve sizlerin de destekleri ile göreve geldiğimizde önceliğimiz istihdam olacak. İstihdam konusunda elimizi taşın altına sokup ne gerekiyorsa yapacağız” şeklinde konuştu.

“Bölgemizin değerlerini ekonomiye kazandırmalıyız”

Ulus ilçesinde turizm faaliyetlerinin artırılması ve Ulus’ta üretilen ürünlerin mutlaka ekonomiye kazandırılması gerektiğine de vurgu yapan Akın “Ulus’ta sanayi bölgesi kurmakla birlikte turizm faaliyetlerini genişletmemiz de şart. Burada istihdam iki noktadan geçiyor. Birincisi sanayi bölgesi kurulumu, ikincisi de turizm olanaklarının artırılması yani çeşitlendirilmesi. Bir diğer hususta bölgemizin değerlerini ekonomiye kazandırmamız gerekiyor. Ulus’ta üretilen doğal ürünlerin ekonomiye kazandırılması şart. Bizler tüm bu konularda elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. Projelerimiz hazır. Ulus için, Bartın için asla yüksünmeden çalışacağız. Her zaman sizlerle birlikte ve sizlerin emrine amade olacağız” dedi.