Akın 'Kalkınma hamlesini köylerimizden başlatacağız'

MHP Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın şehirlerin kalkınması için atılacak adımların köylerden başlaması gerektiğini işaret ederek, 'Güçlü ve büyük Bartın hedefimiz için başlatacağımız kalkınma hamlesinin temellerini köylerimizden atmaya başlayacağız. Köylerimizde yaşam kalitesi artacak ve köylümüz ürettiğinin karşılığını alacak' dedi.

Akın 'Kalkınma hamlesini köylerimizden başlatacağız'

MHP Bartın Milletvekili Adayı Cemal Akın kent merkezi, ilçe ve beldelerin yanı sıra köylerde de vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.  Akın  bayram boyunca birçok bölgede ziyaretlerde bulunurken vatandaşların ilgisiyle karşılandı. Vatandaşlarla birebir sohbetlerde bulunan ve talepleri yerinde dinleyen AKIN, yaptığı konuşmalarda Bartın ilinin kalkınması için atılacak adımlar ve köylerin kalkınmadaki önemine değindi.

“Köylerimizde üretilen ürünler değere dönüşecek”

Hedeflerinin ‘Büyük Bartın’ olduğunu söyleyen Cemal Akın, “Daha önce birçok platformda ifade ettiğimiz gibi Bartın’ın güçlü temsil edilmesi gerekiyor. İlimizin Ankara’da güçlü ve vatandaşlarımızın yaşadıkları problemlerin çözümü noktasında ulaşılabilir bir vekile ihtiyaçları var. Bu bilinç ve sorumlulukla göreve talip olduk. Halkımızın desteği ile Bartın’ımızın hizmetinde olmaya ve vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu her anda yanlarında olmaya devam edeceğiz. Arzumuz, hedefimiz Bartın’ın güçlenmesi. Bu doğrultuda projelerimiz hazır. Şehirlerin güçlenmesi için önce köylerinin güçlü olması gerekir. Bizler Bartın’da başlatacağımız kalkınma hamlesinin temellerini köylerimizden atmaya başlayacağız. Köylerimizde yaşam kalitesi artacak ve köylümüz ürettiğinin karşılığını alacak. Hiçbir vatandaşımızın emeği heba olmayacak. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız, ‘Ürettiğim ürün elimde kalır mı?’, ‘Satabilir miyim?’, ‘Sattığımda emeğimin karşılığını alabilir miyim?’ derdinde olmayacak. Ülkemiz ve ilimiz yeniden kalkınma yoluna girecekse bu yolun başlangıcı köylerimiz olacak. Kooperatifçilik hizmetlerinin yaygınlaşmasıyla insanlarımız emeklerinin karşılığını alacak. Köylerimizde üretilen ürünler değere dönüşecek. Bu değer, insanımızın tarlasında, bağında, bahçesinde verdiği emeğin karşılığı olacak.” dedi.

“Bartın’da yeni fabrika alanları oluşturacağız”

Bartın’da 2. Organize Sanayi Bölgesi kurulması noktasında da öncelikli çalışmada bulunacaklarını ifade eden Akın “Bugün köylerde yaşayan birçok gencimiz Organize Sanayi Bölgesi’nde iş-aş buluyor. Bartın’da yeni bir Organize Sanayi Bölgesi’ne ihtiyaç olduğu ortada. Halkımızın desteği ile göreve geldiğimizde önceliklerimizden biri de bu konu olacak. Bartın’da yeni fabrika alanları oluşturacağız. Bugün yanı başımızda, Filyos gerçeği var. Filyos’a sadece doğalgaz olarak bakılmamalı. Arkasından gelecek büyük bir sanayi söz konusu. Bizim de Bartın olarak bölgede gelişecek sanayi tesislerine yer açmamız gerekiyor. Belediye Başkanlığım süresince bu konuda çok hassas davrandık. İmar Planları ile Bartın’ın geleceğini güçlendiren adımlar attık. Yerel düzeydeki bu çalışmaların ardından şimdi genel düzeydeki çalışmaları takip etmemiz gerekiyor. Atacağımız adımlar ve takibini yapacağımız çalışmalarla ‘Büyük Bartın’ hedefimize hızla ilerleyeceğiz. İlimizde yeni istihdam alanları oluşturacak ve Bartın’ın güçlü bir şekilde kalkınıp büyümesini hep birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.