2 ödüle birden layık görüldü

Bartın Üniversitesi (BARÜ) Fen Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Yılmaz'a Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen törende 'TÜBA-GEBİP' ve '100.Yıl TÜBİTAK Teşvik Ödülü' verildi.

2 ödüle birden layık görüldü

Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) ile Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Ödülleri Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törende, Bartın Üniversitesi (BARÜ) Fen Fakültesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ramazan Yılmaz’a “TÜBA-GEBİP Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı” ve “100. Yıl TÜBİTAK Teşvik Ödülü” Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verildi.

Stanford Üniversitesinin her yıl gerçekleştirdiği “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları” listesinde BARÜ’den yer alan 11 isimden de biri olan Yılmaz, TÜBA-GEBİP Ödülünü Sosyal Bilimler’de Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri alanında yaptığı çalışmalarla almaya hak kazandı.

“BARÜ’de oluşturulan iklim bu başarılara ulaşmamda etkili oldu”

Elde edilen başarıdan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Yılmaz, yoğun bir emek ve ekip çalışması sonucunda böyle değerli ödüllere layık görülmenin gurur verici olduğunu ifade etti.

Yılmaz, BARÜ’de oluşturulan iklimin elde edilen başarıda önemli katkıları olduğunu belirterek ”Üniversitemizde oluşturulan Ar-Ge atmosferi, bilimi önceleyen ve iş birliği içinde yürütülen çalışmalar, biz genç araştırmacılara yüksek motivasyon sağlıyor. Daha iyilerini yapmamız için teşvik ediyor. Bu noktada bizi her zaman cesaretlendiren ve bilimsel keşiflere teşvik eden liderliğiyle bu başarıda önemli bir rol oynayan Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Orhan Uzun başta olmak üzere Üniversitemizin tüm bileşenlerine içten teşekkürlerimi sunarım” şeklinde konuştu.

“Türkiye Yüzyılı’na değer katmak hedefiyle çalışıyoruz”

Geleceğe değer katma noktasında yaptığı çalışmalarla büyük gayret gösteren ve bu ödüllere layık görülen Prof. Dr. Yılmaz’ı tebrik eden BARÜ Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun ise BARÜ’nün tüm bileşenleriyle ‘Türkiye Yüzyılı’na değer katmak için gayret gösterdiğinin altını çizdi.

Rektör Uzun, “Bartın Üniversitesi olarak bilimsel çalışmalarımız, nitelikli yayın ve teknolojik etki değeri yüksek araştırmalarımızla ortaya koyduğumuz yenilikçi bilgiyi insanlığın hizmetine sunuyoruz. ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuna inanarak çıktığımız bu yolculukta bilim ekosistemini canlı tutarak alanında önemli isimlerle geleceğimize değer katmaya devam ediyoruz. Kurumsal olarak ilerleyişimize katkı sunan bu vizyon ile inanıyorum ki gelecekte çok daha büyük başarılara imza atacağız. Bu düşüncelerle ‘TÜBA-GEBİP’ ve ‘TÜBİTAK Teşvik Ödülleri’ni almaya hak kazanan Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Ramazan Yılmaz’ı tebrik ediyorum. Yarınlarımıza ışık tutan stratejilerle bizleri hep daha iyisi için teşvik eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Geleceğe olan yürüyüşümüzde desteklerini daima yanımızda hissettiğimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mehmet Fatih Kacır ile Üniversitemizin kuruluşundan bu yana gösterdikleri ilgiyle bizleri yüreklendiren Adalet Bakanımız Sayın Yılmaz Tunç’a teşekkürü bir borç bilirim. Kurumsal ilerleyişimizde önümüze ışık tutan yaklaşımlarıyla yanımızda olan YÖK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Erol Özvar ile YÖK üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Ayrıca şehirle bir ve bütün çalışmalarla yol almamız ve başarılara ulaşmamızdaki katkıları için Bartın Valimiz Dr. Sayın Nurtaç Arslan, Milletvekilimiz Sayın Yusuf Ziya Aldatmaz ile tüm paydaşlarımıza; etki değeri yüksek bilimsel çalışmalara teşvik etme hedefiyle öncü çalışmaların yapıldığı TÜBA’nın değerli Başkanı Prof. Dr. Sayın Muzaffer Şeker ile TÜBİTAK Başkanımız Prof. Dr. Sayın Hasan Mandal’a da destekleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.