152 kişiyi boğulmaktan kurtardılar

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'ne bağlı cankurtaran ekipleri yaz sezonu boyunca Mavi Bayraklı İnkumu'nda oluşturulan 6 ayrı noktada görev yaparak boğulmaların önüne geçti. 1 Haziran Perşembe günü göreve başlayan 14 kişilik cankurtaran ekibinin görev süresi 30 Eylül Cumartesi günü itibariyle sona erdi. Ekipler, sezonun ilk gününden bugüne 152 kişiyi boğulmaktan kurtarırken, can kaybı yaşanmadı.

152 kişiyi boğulmaktan kurtardılar

Bartın Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri Mavi Bayraklı İnkumu’nda oluşturulan 6 ayrı noktada görev yaparak boğulmaların önüne geçti. Yaz boyunca 09.00-20.00 saatleri arasında haftanın yedi günü 6 cankurtaran kulesi, 2 jetski, 1 Zodyak bot ve diğer ekipmanlar ile hizmet sunan cankurtaranlar vatandaşların sahil hattında güvenliğini sağladı. 1 Haziran Perşembe günü göreve başlayan 14 kişilik cankurtaran ekibinin görev süresi 30 Eylül Cumartesi günü itibariyle sona erdi. Ekipler, sezonun ilk gününden bugüne 152 kişiyi boğulmaktan kurtarırken, can kaybı yaşanmadı.

“Can Kaybı Yaşanmadı”

Görev alan personele teşekkür eden Bartın Belediye Başkanı Hüseyin Fahri Fırıncıoğlu, şu ifadeleri kullandı; “Bartın Belediyesi olarak Mavi Bayraklı Tatil Beldemizde vatandaşlarımızın tatillerini en iyi şekilde geçirmeleri için ne gerekiyorsa yerine getirdik. Belediye hizmetlerinin aksamaması için canla başla çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum. Yaz ayı boyunca rutin Belediye hizmetlerimizin yanı sıra cankurtaran hizmetimizle de vatandaşlarımızın can güvenliğini sağladık. Boğulma olayları ile ilgili tedbirlerimizi de aldık. Boğulma vakalarına karşı İtfaiye Müdürlüğümüze bağlı oluşturduğumuz Cankurtaran ekibimiz 6 ayrı noktada 14 kişi ile hizmet verdi. Karadeniz’in incisi, Mavi Bayraklı tatil beldemizde son birkaç yıldır ölümlü vaka yaşanmamıştı. Allah’a hamd olsun bu yaz döneminde de can kaybı yaşanmadı.

“Büyük Bir Özveriyle Çalışan Tüm Personelimize Teşekkür Ediyorum”

Vatandaşlarımızın can güvenliği için üzerimize düşen ne varsa yerine getirdik. 30 Eylül itibariyle görev süresi sona erdi. Bu tarihten sonra denize girecek olan vatandaşlarımızın bu durumu göz önünde bulundurmalarını ve dikkatli olmalarını rica ediyoruz. İnşallah sonraki yaz dönemlerinde de cankurtaran hizmetlerimizle vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz. Geçmiş olduğumuz yıllarda büyük bir başarı yakalayan cankurtaran ekibimiz bu yaz döneminde de aynı başarılarını devam ettirdiler. Büyük bir özveriyle çalışan tüm personelimize teşekkür ediyorum.”